Eestlased saavad nüüdsest Katari reisida viisavabalt

11.08.2017

Alates 9. augustist on 80 riigi kodanikel võimalik viisavabalt Katari reisida. See võimalus kehtib nüüdsest ka Eesti kodanikele – viisavabalt on võimalik riigis viibida maksimaalselt 90 päeva 180-päevase perioodi jooksul, mille jooksul on võimalik korduvalt riiki siseneda.

Eesti suurima reisiagentuuri Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend sõnas, et see on Eesti reisijate jaoks väga rõõmustav uudis: “Katari viisa saamine oli eestlaste jaoks pikka aega sisuliselt võimatu. Mõned aastad tagasi oli isegi lennuvälja transiittsoonis veedetav aeg piiratud maksimaalselt 8 tunniga.”

“2016. aastast alates on olnud võimalik Qatar Airwaysiga lennates siiski ühel lennusuunal taotleda tasuta kuni 96-tunnist transiitviisat. See võimalus on Estraveli klientide hulgas väga soositud olnud, kuid vajalik oli ankeetide täitmine internetis ja passikoopia edastamine. Lisaks kehtisid ajalised piirangud viisa taotlemise ja Kataris viibitava perioodi osas. Kõigil marsruutidel tasuta viisat ei pakutud ja oleme näinud ka taotluse tagasilükkamist,” lisas Saarend.

Nüüd pole reisijatel enam tarvis viisa eelneva vormistamise pärast muretseda – Kataris viibida lubatud aeg on pikem ja reisima ei pea tingimata Qatar Airwaysi lendudega, sest viisavabastus kehtib ka teiste lennufirmade reisijatele. Ainus nõue on, et pass peab riiki saabumisel kehtima üle 6 kuu.

Lähis-Idas Pärsia lahe rannikul asuva Katari turismi ja majandust on mõjutanud Egiptuse, Bahreini, Saudi-Araabia ja Araabia Ühendemiraatide poolne diplomaatiliste ja majanduslike sidemete katkestamine. Tõenäoliselt soovitakse viisanõuete leevendamisega Katari turismi elavdada ja näidata, et riik on külastamiseks jätkuvalt rahulik ja turvaline koht.

Eesti reisija saab kõige soodsamalt Katari külastada, lennates Qatar Airwaysiga mõnda kaugemasse sihtkohta ja kasutades viisavaba võimalust Katari vahepeatuseks. Qatar Airways on valitud juba mitmendat korda järjest maailma parimaks lennufirmaks, millega lendavad ka paljud Eesti reisijad. Populaarsemad sihtkohad, kuhu Eesti reisijad Helsingi ja Doha kaudu lendavad, on Bali saar Indoneesias, Bangkok Tais ja Goa Indias. Nüüdsest saavad huvilised teha viisavaba vahepeatuse Kataris ja lennupileti hind muutub sellest vaid ligikaudu 15 eurot kallimaks.

Estravel on Eesti suurim reisiagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo, mis saab järgmisel aastal 30-aastaseks. Ettevõttel on 15 bürood kuues riigis (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Austraalia, USA), kus töötab kokku üle 200 inimese. Estraveli kontserni müügikäive 2016. aastal oli ligi 76 miljonit eurot. Ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil. Lennupiletid on Estraveli suurim müügigrupp, mis moodustab kogumüügist 55%.

Lisainfo:
Janika Ritson
Estraveli pressiesindaja
tel +372 5666 1528
janika.ritson@estravel.ee