Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Ka Bulgaarias saab suusatada

13.09.2011 Anu Vane

Meile meeldivad igasugused avastamata sihtkohad ja vähetuntud vahvad reisiideed. Proua Piret Nõmmela, Sofias elava Eesti konsuli abiga heidame pilgu Bulgaaria suusaturismi maailma.

Kuldsed liivad on eestimaalaste hulgas populaarseks suvepuhkuse kohaks, nii et taliturismile on Bulgaariaga seoses pisut keeruline mõelda. Aga arvestades, et tali pole enam kaugel, tasub siiski üritada.

Üks potentsiaalne sihtkoht on Bansko, väike kaunis linnake Pirini mägedes, mis asub 160 km kaugusel pealinnast Sofiast. Autoga kohalejõudmine võtab aega umbes 2-2,5 tundi, sõltuvalt liiklusoludest. Suurem osa teekonnast kulgeb mööda Kreekasse viivat kiirteed, aga 40 km tuleb sõita piki kitsukesi mägiteid.

Talvel on see äärmiselt populaarne koht nii kohalike kui paljude välisriikide (eriti briti) turistide seas. Banskos on ligi 90 majutusasutust, paljud nendest ehitatud viimase 5 aasta jooksul uue kaasaegse suusalifti (gondli tüüpi) lähedale. Hooaeg kestab tavaliselt detsembri keskelt kuni märtsini välja, olenevalt muidugi ilmaoludest.

Bansko pakub ka vanalinna osas asuvaid vaatamisväärsusi ning väga muljetavaldav on kohalik käsitööturg. Muuseas, suvekuurortina pole selle koha potentsiaali veel välja arendatud.

Piret Nõmmela lisab, et vaatamata varasematele kogemustele erinevate Austria ja Saksamaa suusakuurortidega plaanib ta sellel talvel kindlasti tagasi minna just nimelt Banskosse.  Loodetavasti õnnestub tal lumehooajal külastada ka teist kuulsat Bulgaaria suusakuurorti – Pamporovot!

Bansko suusatamise kohta leiad rohkem informatsiooni siit:

Oleme tänulikud kõigile, kes jagavad meile oma suusamuljeid Bulgaariast!
Või on ehk tagataskus tallel mõni veelgi põnevam suusalugu?

Kommentaarid:

  1. Jaan

    Tere. Oleme Banskos käinud kaks aastat järjest suusatamas.Rajad lõunani korralikud,siis hakkavad vaalu minema(kus ei läheks),aga muidu korralikult hooldatud.Hommikul gondli peale järjelkord aga üleval juba lahedam.Söök,jook vaata, et odavam kui eestis.After-sky d eriti pole.Kohalik sõõk väga hea ja rahvas lahke.Pikim laskumine alla linna 13 km. Üritame ka sel aastal minna kui saab soodsad lennupiletid.Hotelliga probleeme pole,kuna meie hotelli peremees ootab meid jälle tagasi.

Estravel soovitab

Tasuta lisaööd!

Rayavadee hotell asub Krabi imekauni Phranangi poolsaare südames, pakkudes luksuslikku majutust ja rikkalike looduslike vaatamisväärsusi.

Majutudes septembris, saad juurde tasuta lisaöid vastavalt oma broneeringule (max 5 ööd).

5* majutus Krabil
Privaatse basseiniga
al 1030
või al 93 €/kuu
Tasuta upgrade

Madeira lõunaranniku kaljupealsel asuv Belmond Reid's Palace on suurepärane paik loodusesõpradele ja päikese ning luksuse nautlejatele.

Eripakkumine: tasuta upgrade - hinnavõit kuni 30%!

5* hotell Madeiral
Belmond Reid's Palace
al 882
või al 80 €/kuu

Emiraatide maailmaklassi golfiväljakud.

Suurepärane võimalus ühildada oma lemmikspordiala reisimisega!

Golfipaketid
Araabia Ühendemiraadid
al 1055
või al 96 €/kuu
Uus laev!

Silversea laevastikku lisanbub järgmisel aastal uus laev Silver Moon, mis alustab oma esimest hooaega 2020. aasta augustis Vahemerel.

Silversea uus laev Silver Moon
al 3800
või al 345 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli ringreisid Uus-Meremaale, Alaskale, Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Lõuna-Koreasse.

Mainor Travel
Põnevad ringreisid
al 2199
või al 200 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis