Minipuhkus lastega peredele – Flamingo veepark

13.04.2010
Mari-Liis

Avaldan ka blogis minu poolt kirjutatud loo Estravellerise, mis just täna trükki läks. Kuna reisihooaeg tulemas, siis kindlasti on peresid, kes kus lühipuhkused jutuks tulnud.

Kui kuulute nende hulka, kes tunnevad süümepiinu iga järjekordse koolivaheaja saabudes, siis lugege edasi. Kui ei, siis lugege ikka. Äkki tuleb kunagi kasuks.

Kuuludes esimesse gruppi mainitutest, hakkasin paar nädalat enne kevadvaheaega paaniliselt vaatama, mida siis lastele seekord pakkuda ehk kuidas koos nendega vaheaega veeta. Üks järeltulijatest käib algkoolis ja teine lasteaias, nii et tegevus tuleb valida sobiv nii üheksa- kui ka nelja-aastasele.
Kuna pikemat eemalolekut ei olnud plaanis, jäid minipuhkuseks sõelale naabermaad ja veekeskused. Lastele on oluline, et saaks sõita laeva või lennukiga ja elada hotellis (ilmselt ka teistes peredes), mistõttu ei mahtunud seekord plaanidesse tegevused Eestimaal, mida harrastame küll ka hea meelega.
Jurmalas mullu just käisime, nii et sobivaim tundus Vantaal asuv Flamingo veepark. Väike vahemaa ja samas veel nägemata koht, mis saanud piisavalt kiitvaid hinnanguid. Jurmala näiteks lastele väga meeldis, ent kui kõik ausalt välja öelda, siis minu jaoks oli seal siiski veidike liiga räpane. Flamingo teeb aga puhtuse osas kõigile silmad ette!
Lisaks kodumaistele ja lätlaste Jurmalale on mul õnne olnud sattuda ka traditsioonilistes puhkusemaades asuvatesse veeparkidesse (Türgis, Andaluusias ja Kanaaridel) ning Dubai Wild Vadigi on ära proovitud. Eks need pargid ole kõik sarnased, väikese erandiga Wild Wadi kasuks, kus atraktsioonide juurde viib tervet parki läbiv suur “jõgi”, millel kummirõngaga ringi sõidate järgmise atraktsioonini ja  treppidest turnimine jääb ära.
Traditsionaalsetes veeparkides on aga vaid enamasti suuremad ja väiksemad basseinid ning ühte ja teist masti liutorud. Väiksemale lapsele sobivad neile mõeldud atraktsioonid, kuid üheksa-aastane soovib juba märksa adrenaliinirikkamaid kogemusi. Ehk siis on meie peres hea, kui kaasas on mõlemad vanemad, kellest üks istub pahkluuni basseinivees ja peletab külma eemale ning teine möllab „päris“ atraktsioonidel.
Flamingo keskusse sõidab Länsisatamast autoga 15-20 minutit ja me ei jõudnud ära tänada, et jagus oidu ikka oma autoga tulla – lastega ühistranspordis seiklemine ei ole vähemalt minu jaoks arusaam lõbusalt ja sujuvalt kulgevast reisist.
Majutuda saab samas asuvas Sokos Hotel Flamingos, mille tase on põhjamaadele omaselt kõrge: puhtad hotellitoad, viisakas teenindus ja lastesõbralikkus. Samas ehitises asuvad lisaks hotellile ja veepargile ka boolingurajad, kino ning palju erinevaid söögikohti. Muidugi ka kauplused ning otse Flamingost pääseb ka kõrvalasuvasse suurde Jumbo-nimelisse kaubanduskeskusse.
Flamingo veepark sobib minu arvates enim lastele vanuses 2-10, kuigi vanem poeg väitis  Jurmala ikka ägedama olevat. Ehk on tõesti Flamingo veidike rahulikum, aga lapsevanemana ei ole mul midagi selle vastu.
Väiksemad saavad hullata kahes lastebasseinis ning neid ümbritsevatel ohutumatel atraktsioonidel, suuremaid ootavad neli ärevamat rada ja kaks erinevat hüppetorni, kõrgem neist viiemeetrine (9-aastase poisi käes käkitegu). Lisaks veel kolm erinevat basseini suurematele või siis vastava varustusega väikelastele – “muskleid” ja ujumisrõngaid saab ka kohapealt laias valikus.
Eraldi asub veel ka Spa & Wellness ala, kuhu lastele on sissepääs keelatud. Mis on iseenesest väga mõistlik, kuigi ma ei tea, mida arvataks sellise ettepanekuga lagedaletulekust Eestis. Kui õigesti mäletan, siis GO Spa vist üritas mõne aasta eest midagi sellist, kuid sai hävitava kriitika osaliseks.
Spaaosast leiab Flamingos viis erinevat sauna, suure mineraalvee- ja kuumaveebasseini. Lisaks kohvikuosa ja palju hoolitsusi. Eriti rahustavalt mõjub pärast veekeskuse lärmi kõrvulukustav vaikus.
Külastajatest tabas mu silm ohtralt väikelastega Soome peresid, sekka teismelisi ja ka külastajaid meie kõigi idanaabrite juurest. Samas jättis koht tõesti viisaka ja puhta mulje, mis on minu jaoks veekeskuse puhul kõige tähtsam.

Kommentaarid: