Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

OLULINE TEADA: Suurbritanniasse reisimise reeglid muutuvad juba 3 nädala pärast

08.12.2020
Estravel

Alates 1. jaanuarist 2021 muutuvad Suurbritanniasse reisimise reeglid. Loe lähemalt, mis muutub.

  •  Alates 1. jaanuarist 2021 saavad turistid, ärilistel eesmärkidel reisijad ja tudengid, kes ei plaani viibida kauem kui kuus kuud järjest, reisida UKsse viisavabalt ja viibida UKs kuni kuus kuud järjest.
  • Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. UK lubab ELi kodanikel riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 31. oktoobrini 2021.
  • UKsse reisimisel sõlmige ravikindlustus, kuna alates 1. jaanuarist 2021 ei kehti ELi ravikindlustuskaart enam UKs.
  • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu nii Eesti sõidukijuhtidel UKs kui ka vastupidi.
  • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub ka EL ja UK vahel reisivate reisijate kaitstuse tase. Sõltuvalt transpordiliigist ei pruugi ELi reisijate õigused UKsse sisenedes või sealt lahkudes enam kehtida.
  • UKsse reisimisel soovitame tutvuda UK tollieeskirjadega. Teatud kaupade või isiklike asjade (näiteks toidukaubad, taimed ja taimsed saadused, ravimid jne) sissetoomisele on kehtestatud erinõuded ning see kaup tuleb tollis deklareerida.
  • Naastes reisilt tagasi Eestisse tuleb arvestada, et tollimaksuvaba impordi suhtes kohaldatakse samu piiranguid kui kolmandast riigist saabudes. Reisija kaasa toodud kaup, mis on kaubanduslikku laadi või ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tollimaksu, käibemaksu ja aktsiisiga.
  • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud. Samas lasub ELi teenusepakkujal kohustus oma kliente rändlustasudest teavitada kui nad reisivad UKsse. Tasuliste võrgusisuteenuste klientidel ELis ja UKs ei pruugi olla juurdepääsu võrgusisuteenusele, mille nad on tellinud vastavalt ELis või UKs.
  • Euroopa Liidu lemmikloomapass ei ole alates 1. jaanuarist 2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Soovitame kontrollida UK tolli kodulehelt, millised nõuded kehtivad lemmikloomade toomisel UKsse.
  • Alates 1. jaanuarist 2021 pole Euroopa Liidu kodanikel enam õiguslikku alust kolmandas riigis konsulaarabi saamiseks UK saatkondade või konsulaatide poole pöörduda. Samasugune õigus kaob ka UK kodanikel ELi saatkondade või konsulaatide poole pöörduda.
Rohkem infot leiab SIIT.

 

 

Kommentaarid: