Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Ott Leplandi reisisoovitused

08.01.2019 Pamela Maran

Kui Ott Lepland mahti saab, laseb ta tegutsema sisemise spontaanse seikleja. Reisidel eelistab pigem ringi sõita ja avastada kohalikku kultuuri.

1. Bali! Mulle meeldis Bali tohutult. Bali loodus on võimas – määratu rohelus, riisipõllud, mõnus kliima. Võtsime kohapeal rollerid, sest liiklus on seal kaootiline. Ka taksodega saab Balil odavalt reisida. Ubudi linnas on põnevat vaatamist: ahvide mets Monkey Forest, Ubud Zoo, kus loomad käivad lahtiselt ringi, aga on taltsutatud. Seal nägi eksootilisi loomi lähedalt. Uluwatus saab surfata ja kindlasti tuleb ära proovida massaaž, mida teevad tõesti oma ala profid.

2. Tai. Külasta saari nagu Koh Phangan ja Koh Tao. Koh Taol on vaid paar hotelli ja üks lõbustusasutus. Rahulik koht, kuhu minna romantikat tegema.

3. Los Angeles. Show-bisnise pealinn, kus kohtuvad filmi- ja muusikatööstus. Kui ma, Ida-Euroopa poiss, olin esimest korda L.A.-s, sattusin kohe Sean Penniga ühe laua äärde sööma. Siis oli kohe nii (Ott laseb suu ammuli ja keele ripakile). Tänaval jalutasid vastu Ewan McGregor ja Jean Rivers. Seal on äge!

4. Las Vegas. Kirju koht. Vali juba varem välja programm, kuhu minna ja mida teha.

5. Eesti. Siin on palju südamelähedasi kohti, aga ikka tuleb ära käia Hiiumaal. Võru, Otepää, Värska – need kõik on kaunid kandid ja sümboliseerivad Eestit minu jaoks.

6. Keenia. Seal mine kindlasti safarile, aga tee seda tohutult vara. Action’it näeb kell 5 hommikul. Kell 12 on juba palav ja loomad magavad puu all. Meie läksime päris hilja – kell 8 hommikul. Nägime küll sebrasid, kaelkirjakuid, antiloope, krokodilli ja jõehobu, aga mitte kiskjaid, kes tegutsevad varakult. See on üks ettevõtmine, mille uuesti läbi teeksin – Aafrika safari!

7. Iisrael. Koht, kus sündis ristiusk – sealne kultuur on väga huvitav. Snorgeldamine Punases meres on väga lahe kogemus. Olen snorgeldanud Indoneesias, aga Punane meri on kõige elurohkem ja huvitavam. Ka Palestiina alad ja Jordaania piir on väärt avastamist.

8. Musta mere ringreis. Sõitsime sõprade ja seitsme Volgaga Rumeeniast Bulgaariasse, läbi Türgi Gruusiasse, sealt Venemaale. Käisime seal nädal pärast Krimmi annekteerimist. Krimmis oli päris kõhe, aga poolsaar on iseenesest väga kihvt. Seal on aeg omamoodi seisma jäänud.
Gruusias on mäed ja väga sõbralikud inimesed.
Põnev oli ka Transnistria – venelaste kontrolli all olev piirkond Moldovas, kus on oma valuuta, mida ainult Venemaa tunnustab. Seal olid suured nõukaaegsed punalipud kõikjal lehvimas, piirivalvuritel oli rinnale kirjutatud KGB MIR, filmida ei lubatud midagi. Aga teed olid korda tehtud, oli korralik jalgpalliväljak ja suur jäähall.
Odessa on rohkem turistidele suunatud ja samuti äge kogemus.

Foto: Sergei Zjuganov
Stilist: Kelly Kipper
Riided: Levi’s, Tallinna Kaubamaja, River Island, Zara
Koht: Luhtre turismitalu

Artikkel ilmus Eesti suurima reisiajakirja TRAVELLER 2018/2019. aasta sügistalvises numbris.

Loe ka: Ott Lepland – oma poiss ka teisel pool maakera

Kommentaarid:

Estravel soovitab

11. oktoobril toimub Tallinki 30. ja kruiisilaeva Baltic Queeni 10. sünnipäevale pühendatud tribuut ansambel Queeni muusikale.

Tallinki erireis
Queeni saatel Stockholmi
al 22.5
Varajase tellija soodustus

Varajase tellija soodustus kuni 31.07.2019.

Reisid väljuvad 29.01.2020 ja 19.02.2020, kestus 14 ööd

Puhka Lõuna-Tais
Kahenädalane pakett
al 1360
või al 123 €/kuu
Reisija al 10 €!

Osta pilet enne 30.juunit ja reisi kuni 1. septembrini.

Viking Line
Soodsalt üle lahe!
al 10
Türgi, Bulgaaria, Kreeta jne.

Põgene tüüpilise jaaniilma eest sooja päikese alla! Valikus on Türgi, Bulgaaria, Kreeta, Tuneesia, Itaalia, Rumeenia ja Makedoonia.

Pakkumine kehtib, kuni kohti jätkub.

Jaaniks päikese alla!
al 265
või al 24 €/kuu

Villapuhkuse suur võlu seisneb selles, et saad valida täpselt endale sobiva maja ja valik on tõesti suur.

Vaata näidispakkumisi siit!

Villamajutus
Üle maailma
al 2829
või al 257 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis