Pühade ajal reisimine kasvas 40%

27.12.2017

Jõulude ja aastavahetuse perioodil reisimine on aasta-aastalt kasvanud ning tänavu veedab pühadeperioodi reisil 40% rohkem Eesti inimesi kui viis aastat tagasi.

Aastalõpu reisid ostetakse pikalt ette, kuna sel perioodil on nii nõudlus kui ka hinnad tavapärasest kõrgemad. Eesti suurima reisiagentuuri Estravel turundusdirektori Airi Ilisson-Cruzi sõnul on kõige populaarsem sihtkoht juba aastaid naaberriik Soome, kuhu minnakse koos sõpruskonna või perega, ühendades pühad näiteks suusapuhkuse või sõprade külastamisega. Päikesereisidest on Eesti inimeste talvised lemmiksihtkohad Kanaari saared, Tai ja Araabia Ühendemiraadid.

Soome

“Kui võrrelda tänaseid sihtkohti viie aasta tagustega, siis külastavad Eesti inimesed üha julgemalt kaugeid ja eksootilisi sihtkohti. Populaarsemate riikide edetabeli tippu on lisandunud näiteks Araabia Ühendemiraadid, Malta ja Kuuba,” rääkis Ilisson-Cruz.

2017. a jõulude ja aastavahetuse puhkusereiside populaarsemad sihtkohad:
1) Soome
2) Kanaari saared Hispaanias
3) Tai
4) Araabia Ühendemiraadid
5) USA
6) Malta
7) Kuuba
8) Egiptus
9) Saksamaa
10) Läti

Sihtkohtade valikut mõjutavad lisandunud lennuvõimalused. Näiteks Kuuba populaarsus on kasvanud uute ja mugavamate lennuühenduste tõttu. “Kuuba huvilistel soovitame reis lähiajal plaani võtta, sest riiki külastavate turistide arv kasvab kiiresti, kuid täna on võimalik veel näha tõelist ja ehedat Kuubat,” rääkis Airi Ilisson-Cruz.

Kuuba, Havanna

Reisi tüüpidest on kõige enam kasvanud kruiisireiside arv. Talveperioodil on populaarseim Kariibi merel seilamine, aga ka Dubai, Austraalia ja Uus-Meremaa kruiisid. Eksootilisematest paikadest käiakse Alaska kruiisidel.

Siseturistide hulgas on kõige populaarsemad aastavahetuspaketid spaahotellides, kus on kliendi jaoks mugavalt ühendatud nii meelelahutusprogramm kui ka majutus ja toitlustus. Ostetakse ka mõisate ja Tallinna hotellide aastavahetuspidude pakette.

Estravel on Balti riikide suurim ja vanim lennuagentuur, hotelliagentuur ja reisibüroo, mis saab 2018. aastal 30-aastaseks. Ettevõttel on esindused kuues riigis: Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Austraalias ja USAs. Estravel põhineb sajaprotsendiliselt Eesti kapitalil.

Lisainfo:

Airi Ilisson-Cruz
Estraveli turundusdirektor
Tel: +372 626 6371
Mobile: +372 5030 329
Email: airi@estravel.ee