KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

TAP alustab Tallinna-Lissaboni otselende 4. juulil

21.12.2013

Portugali lennufirma TAP avalikustas laupäeval lennupiletite broneerimissüsteemides Tallinna-Lissaboni lennuliini graafiku ning esimesed hinnad, kirjutab Eesti suurim reisibüroo Estravel oma Facebooki lehel.

Estraveli turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika Ritsoni sõnul selgub lennugraafikust, et TAP alustab Tallinna-Lissaboni otsende järgmise aasta 4. juulil ja kavas on kolm lendu nädalas. Lendude väljumisaeg varieerub veidi päevade lõikes, aga Lissaboni-Tallinna suunal on tegu öise lennuga ja Tallinna-Lissaboni suunal varahommikusega.

Tallinnast väljumised on planeeritud teisipäeval, reedel ja pühapäeval ning Lissabonist vastavalt päev varem. Lend Portugali pealinna kestab graafikujärgselt 4 tundi ja 50 minutit, seda teenindab Airbus 319 või 320 (vastavalt 128 või 157 istekohta). Tallinna-Lissaboni piletite hinnad algavad hetkel 222 eurost, kuid on tõenäoliselt veidi kõrgemad suvisel puhkuste kõrghooajal.

Estraveli praktika näitab, et Lissaboni otseliin on väga positiivne uudis eeskätt Eesti puhkusereisijatele. “Esiteks loob uus liin hea võimaluse külastada Portugali, mis oma põneva ajaloo, meeldiva kliima ja Lääne-Euroopa soodsaima hinnatasemega on puhkusereisijate jaoks väga atraktiivne sihtkoht. Teiseks loob TAPi uus liin Eesti reisijatele ohtralt võimalusi kõigest ühe ümberistumisega jõuda paljudesse uutesse sihtpunktidesse, näiteks erinevad Hispaania, Brasiilia ja USA linnad, Maroko, Assoori saared, Madeira, Cabo Verde saared, Mosambiik, Sao Tome ja Principe’ saar, Angoola jt. sihtpunktid,” selgitas Janika Ritson. Tallinna-Madeira pileti on võimalik näiteks tänavu juulikuuks osta hinnaga alates 333 eurot.

TAP on tuntud ka selle poolest, et pakub väga head pardateenindust – söögid-joogid on pileti hinnas ka lühikestel Euroopa-sisestel lendudel. “Kui sihtkoht asub väljaspool Euroopat ja sinna puudub sama päeva ühendus (puudutab eelkõige USA lende, aga ka näiteks mõnesid Brasiilia linnu), saab üheks ööks majutuse Lissaboni 4- või 5-tärni hotellis lennufirma kulul,” rääkis Ritson.