Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

Tükike küpsist, teed ja Londonit

16.11.2010 Anu Vane

Iga aasta novembris kogunevad Londonisse kokku kõik endast lugupidavad turismifirmad. Toimub iga aastane World Travel Market, suurimaid turismimesse maailmas. “Endast lugupidavad” on siinkohal mõeldud küll naljana, kuid Londoni mess ehk WTM on partnerlussuhete seisukohast äärmiselt tähtis.

Võiks ju arvate, et kui oled juba kordi ja kordi Londonis käinud, kaotab järjekordne külastus igasuguse põnevuse. Kuid saareriigi pealinna auks peab ütlema, et London ei kaota oma võlu iial. Lennujaamast rongiga kesklinna, astud perroonilt Victoria raudteejaamahoone sisemusse ning juba imebki kirjumirju-sigrimigri maailm sind endasse.

Inimesed sagivad, vasakult poolt putkakesest immitseb sooja muffinilõhna, paremal pool hõljuvad vaniljetee aroomid, kuskil pea kohal puhub konditsioneer sooja õhku õrnalt näkku ning keegi koperdab alati su kohvri otsa.

Londonisse reisi planeerides soovitaks alati juba ette osta pileti, mis võimaldab kasutada piiramatult kohalikku ühistransporti. Kaart kannab nime “London Travel Card” ning meil Estravelis on need müügil täitsa olemas.

Kaardi puhul tuleb tähelepanelikult jälgida kahte asja. Esiteks, millistes transporditsoonides sul on vaja liigelda: üks piletitüüp lubab reisida tsoonides 1-2 ehk kesklinnas ning turistile piisab sellest täiesti. Kellel vaja kuskile kaugemale minna, tuleks soetada pilet, mis lubab reisida tsoonides 1-6.

Teine asi on see, mõlemaid pileteid on saada kahte tüüp: “off peak” pilet, mis lubab sõitu alustada alates kell 9.30 hommikul (sobib jällegi turistile) ja “peak” pilet, mille kasutusaeg pole kellaajaga piiratud. Viimane sobib neile, kes lähevad linna tööasjus ja peavad juba hommikul kusagil kohal olema.

Majutuskohta valides soovitaks ka kindlasti lähtuda metrooplaanist ning valida koht, mis pole peatusest liiga kaugel ning kust saate mugavalt ning ümberistumisteta liikuma. Kõige mõnusamad ja magusamad kohad linna avastamiseks on muidugi kõige keskel (Oxford Circus, Bond Street, Marble Arch, Piccadilly Circus), aga kui teie hotelli juurest on nimetatud piirkondadesse hea rongiühendus, siis ei ole sellel üldse suurt vahet. Palju hotelle on ka Bayswateri, Kensingtoni, Charing Crossi ja Covent Gardeni ümbruskonnas.

Meie majutusime seekord väga mõnusas hotellis Double Tree Courthouse, mis asub suurte ostutänavate Oxford Streeti ja Regent Streeti ristmikust paarisaja meetri kaugusel. Kohe hotelli vastas asub suur Liberty kaubamaja ning sarmikas Carnaby Street trendikate moebrändide kauplustega. Kõik mõnusad piirkonnad nagu Soho, West End, Charlotte Street jt jäävad siit jalutuskäigu kaugusele, nii et asukoha poolest on hotell igati sobiv Londoni nautimiseks.

Mulle on alati meeldinud ka Londoni “take away” söögikohad, kus kiiruga isuäratavaid asju teele kaasa haarata. Seekord läheb minu suurima lemmiku tiitel küpsisebaarile Ben’s Cookies.  Kümnesentimeetrise läbimõõduga kohevaid küpsiseid on kümmekond erinevat sorti, üks ahvatlevam kui teine. Küll marjadega, küll pähklitega, piimašokolaadiga, valge šokolaadiga, tumeda šokolaadiga, kõigi kolme šokolaadiga jne. Ben’s Cookies avab uue perspektiivi teie küpsisemaailmas! :)

Kuna tööasjus oli tegemist, ei jõudnud me eriti linna peal ringi kolada, nii et teised põnevad uudised jäävad järgmiseks korraks. Sest igal juhul tekkis tunne, et tahaks varsti Londonisse tagasi ja siis ikka nii, et pulseerivat suurlinnaelul täiel rinnal nautida. :)

Kommentaarid:

Estravel soovitab

Broneeri Azamara kruiis enne 31.07.2019 ning koged luksust suurepärase hinnaga!

Tutvu pakkumise ja näidismarsruutidega lähemalt!

Azamara kruiisid
Kruiisid kuni -30%
al 912
või al 83 €/kuu

Estravelist saad tellida festivalipiletid koos majutusega Solo Sokos Estoria hotellis.

Festival toimub 09.–18.08.2019.

Birgitta Festival
Majutus koos etendusega
al 158
või al 14 €/kuu

Lende saab alustada Tallinnast ja valikus on ka 8 otselendude sihtkohta.

Pakkumine kehtib müügiks kuni 01.07.2019.

airBaltic
Jaanipäeva allahindlus
al 89
11. oktoober 2019

Reedel, 11. oktoobril toimub Tallinki 30. ja kruiisilaeva Baltic Queeni 10. sünnipäevale pühendatud erireis, kus kõlab ansambli Queen muusika.

Queeni erireis Stockholmi
al 23.75
Varajase tellija soodustus

Varajase tellija soodustus kuni 31.07.2019.

Reisid väljuvad 29.01.2020 ja 19.02.2020, kestus 14 ööd

Puhka Lõuna-Tais
Kahenädalane pakett
al 1360
või al 123 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis