KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Värske uuring kinnitab: reisimine teeb inimesi õnnelikuks

01.07.2021
Estravel

67% inimestest tunneb, et reisimine teeb neid õnnelikuks ja 36% lendaks esimesel võimalusel puhkama Vahemere äärde, selgus juuni alguses läbi viidud Kantar Emori omnibussi uuringust.

Kõige enam tekitab reisimine õnne tunnet 35-44 aastaste naiste seas, kes elavad Tallinnas ning 36% kõigist vastanutest sooviks esimesel võimalusel lennata puhkusele Vahemere äärde.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on hea meel näha, et soov reisida ei ole kuhugi kadunud ja paljud on valmis puhkusereisi ette võtma. „Arusaadavalt on vaktsineeritud inimesed aktiivsemad ja ei karda lendamist. Siiski on jätkuvalt inimesi, kes tunnevad muret reisimisega seotud keerukuste ees ning võivad olla varasemast ettevaatlikumad,“ rääkis Pärgmäe ja lisas, et seda kinnitavad ka tulemused, mille kohaselt 20% vastanuist pelgab keerulist asjaajamist ning 25% sihtriigis muutuvad piiranguid.

Iga viies vastaja ehk 19% sooviks minna külla sõpradele või sugulastele. 13% vastanutest võtaks ette loodusmatka mõnda eksootilisse riiki ja 11% vastanutest vanuses 15-24, naudiks suurlinnareisi. “Puhkuste aeg on käes ja otselennud puhkusesihtkohtadesse ning paketireisid on selle suve teema, sest inimesed on pikalt kodudes istunud. Eestisse saabuvate välisturistide arvude taastumist näeme suuremas mahus ilmselt järgmisel aastal,” lisas Pärgmäe.

Küsitluse käigus uuriti ka suhtumist võimalikku nakatumisse. 37% vastanutest ütles, et nad on vaktsineeritud ja ei karda reisida. Vaid 9% vastanutest ei julge reisida, sest kardab nakatumist.

Uuringust selgus, et pea iga viies Eesti elanik plaanib lähiajal kindlasti reisile minna.

Küsitlus viidi läbi 10.-16. juunil 15-84 aastaste vastajate seas. Valimi suurus oli 1000 inimest.

Artikkel refereeritud Tallinna Lennujaama koduleheküljelt.
Osta lennupiletid mugavalt Estraveli lennupiletite e-poest

Sobiva pakettreisi leiad kõige mugavamalt pakettreiside otsingust.

 

Kommentaarid: