G Adventures – elamused ennekõike!

G Adventures on Kanadas asutatud turismifirma, mis loodi 1999. aastal. Tillukesest ettevõttest on tänaseks arenenud rahvusvaheliselt tunnustatud seiklusreiside korraldaja, kellele ajakiri National Geographic omistas tiitli Best Adventure Travel Company.

Sõna adventure võib mõnikord ehmatada, nagu oleks tegemist millegi väga ekstreemsega. G Adventures ise aga selgitab, et soft adventure ehk kerge seiklus tähendab lihtsalt teistmoodi reisi kui suures grupis sõitu mööda vaatamisväärsusi.

Mis on G Adventures?

G Adventuresi reise iseloomustavad väikesed rühmad, rahvusvaheline seltskond ning rohkelt võimalusi kohaliku kultuuri, looduse ja eluoluga tutvumiseks. „Me armastame inimeste elu muuta,“ ütlevad nad oma olemuse ja töösse suhtumise kohta. „Meiega reisimine on parim viis tunnetada maailma ja selle ehedust.“

Ühtlasi panustab G Adventures keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja kogukonna heaolusse. Nende soov on toetada turismi kaudu kohalikke inimesi ja ettevõtteid, nii et iga reisija tunnetaks, et ma tema panus on oluline.

 • Rühmas on 10–15 inimest ja üle maailma pärit reisikaaslased on juba omaette väärtus.
 • Reisikava keskendub külastatava riigiga tutvumisele uues, tavaliselt hoopis realistlikumas valguses, kui turistidele reeglina tahetakse näidata.
 • Rohkelt kokkupuuteid kohaliku eluga ehk siis väga suur tõenäosus avastada midagi uut ja avardada oma silmaringi.
 • Suurepärased rühmajuhid, kes räägivad alati kohalikku keelt, ja spetsiaalse koolituse läbinud giidid;
 • Sageli liigutakse kohaliku transpordiga ning ööbitakse lihtsates, kuid korralikes ja puhastes külalistemajades.
 • Tegu on kui organiseeritud seljakotireisiga – koged palju ehedat, kuid säästad aega ja närve (võimalik, et ka raha), sest kogenud giidiga on elu palju lihtsam.
 • Lisaks kõigele erakordsele ja haruldasele ei jää nägemata ka kuulsad vaatamisväärsused ja ilmaimed.
 • G Adventuresiga reisides saad anda oma panuse, et maailm muutuks paremaks paigaks, sest nii toetad sa kohalikke kogukondi.
 • Ja ei tasu unustada, et oled saanud unustamatu reisielamuse ja heas mõttes sõltuvuse kogeda ja õppida taas midagi uut.

Millist tüüpi reisija sa oled?

G Adventures on teinud elu lihtsaks jaganud kõik oma programmid reisitüübi ja teenindusastme järgi. Need on omavahel kombineeritud, näiteks National Geographicu reisidel on teenindustasemeks enamasti Upgraded, YOLO reisidel aga Camping või Basic.

Valida saab 9 erineva reisitüübi vahel:

Classic ehk klassikalised paketid

Põhiliste vaatamisväärsuste külastamine koos kohaliku elu ja kultuuri kogemisega, sekka ka killuke spontaansust. Ööbitakse reeglina väikestes hotellides, võõrastemajades, puhkemajades. Reisi moto: ükski järgnev päev pole sama, mis eelmine.

National Geographic

Reisid, mis lähevad süvitsi ja puurivad maailma terava pilguga. Majutuse puhul on palju rõhku pandud ajaloolisele asukohale või vaatele; paketis sisaldub rohkem toidukordi, mis varieeruvad kodusest einest fine dining’uni.

Active ehk aktiivne puhkus

See reisitüüp on alati seotud mingi füüsilise tegevusega, näiteks jalgrattasõit, matkamine, rafting vms. Nii et sa ise oledki kohaliku transpordi eest. Osalejad peavad olema mõistlikult sportlikud, aga mitte supervormis. Sobib kõigile, kes teevad tervisesporti ning armastavad liikuda. Sellised reisid on näiteks Inca Trail jalgsirännak, Kilimanjaro matk, Costa Rica surfireis jt.

Marine ehk merereisid

Mõnedest põnevatest paikadest saab kõige paremini aimu meritsi seigeldes. Paadireisid sobivad ühtviisi nii kogenud kruiisifännidele ja purjetajatele kui ka neile, et esimest korda elus  laeva astuvad.  Kas sind huvitab Galápagose loodusreis, polaarekspeditsioon või purjetamine Tais, Maldiividel või Euroopas? Merereisi suureks plussiks on see, et hotellituba liigub sinuga kaasa – pead ainult korra kohvri lahti pakkima, aga vaade muutub iga päev.

Rail ehk rongireisid

Rong ühendas suuri linnu ja äärealasid ammu enne seda, kui lennukid meile tiivad andsid. Tule avasta uuesti see veidi unustusehõlma vajunud reisiviis, mis võimaldab sul läbi ja lõhki näha seda maad, mida mööda sa sõidad. G Adventuresi reisid pakuvad liikuvat pilti Alpides, Himaalajas ja Siberis.

Local living ehk kodu kaugel kodust

See reis sobib neile, kes tahavad kohalikku eluolu eriti ehedalt tunnetada. Sinu koduks võib olla Toscana veinimõis, onn Amazonase džunglis, masaide laagriplats või mongolite jurta.

Family ehk perereisid

Laste saamisega ei jää elu seisma! Need reisid, nagu nimigi ütleb, sobivad hästi koos lastega reisimiseks. Marsruudi kokkupanemisel on arvestatud sellega, et poleks liiga pikki vahemaid ja majutuskohad oleks lapsesõbralikud. Samas on tegemist ikkagi seiklusreisiga. Sellistele reisidele on lubatud lapsed alates 5. eluaastast. Reisimine arendab ja õpetab sind, ükskõik kui vana sa oled.

18-to-Thirtysomething ehk noortepaketid

18-39aastastele mõeldud reisiliik, mille motoks on You Only Live Once (sa elad vaid korra). Minimaalse kuluga maksimaalne lõbu: taskukohane majutus, ööbussid, vähem paikapandud söögikordi. Üldiselt pikemad ja (veel) paindlikuma programmiga kui teised G Adventuresi reisid.

Private group ehk privaatreisid

Kui grupireis on üldiselt hea võimalus avastada maailma koos inimestega, keda sa muidu ei kohtaks, on mõned elamused on parimad vaid oma valitud kitsa seltskonnaga. Grupil alates neljast inimesest on kaks varianti:
1) vali meelepärane G Adventuresi sadade  reisiprogrammide hulgast või
2) pane olemasoleva kava põhjal kokkupersonaalne progremm, kuhu on lisatud sinu soovi järgi aktiivseid tegevusi või näiteks mugavam majutus. Kogenud  rühmasaatja  seisab hea selle eest, et kõik kõige paremini välja kukuks.


Teenindustasemeid on G Adventuresi reisidel neli:

Camping-teenindustase

Lihtsaim teenindustase, kus majutus toimub enamikel õhtutel telklaagrites ning mõnel õhtul ka hotellis või hostelis. Kasutatakse soodsat ühistransporti või transfeere.
Camping-taset kasutatakse peamiselt YOLO reisidel, näiteks matkal USA idarannikult läänerannikule.

Basic-teenindustase

Selle taseme reisid on väga lihtsate tingimustega. Majutus toimub väikestes kohalikes hotellides ja külalismajades, palju kasutatakse kohalikku transporti.
Reisiprogramm on väga paindlik, palju vabadust omal käel avastamiseks. Sobib hästi noortele, seiklushimulistele ja neile, kes peavad seiklust ja kogemust olulisemaks mugavusest.

Standard-teenindustase

Selle taseme reisid on väga lihtsate tingimustega. Majutus toimub väikestes kohalikes hotellides ja külalismajades, palju kasutatakse kohalikku transporti.
Reisiprogramm on väga paindlik, palju vabadust omal käel avastamiseks. Sobib hästi noortele, seiklushimulistele ja neile, kes peavad seiklust ja kogemust olulisemaks mugavusest.

Upgraded-teenindustase

See tase pakub mugavaid seiklusreise, kus päeval nähakse maailma ja öösel ollakse kõrgema tasemega, näiteks 4-5* hotellides. Klientide keskmine vanus on 30+, reisid on kallimad, hinna sisse kuulub rohkem toitlustamist.

 

G Adventuresi ringreisid algavad üldjuhul pealinnast või mõnest suuremast linnast. Sageli koguneb reisiseltskond juba päev või paar enne ametlikku programmi algust, et omal käel ringi vaadata ja kliimaga harjuda. Reisikava esimese päeva õhtul toimub hotellis kokkusaamine, kus tutvutakse omavahel ning rühmajuht räägib, mis ees ootab, ja jagab juhiseid. Teise päeva hommikul sõidetakse välja.

Ühe reisi jooksul kasutatakse ringiliikumiseks kõikvõimalikke erinevaid transpordivahendeid (tellitud buss, kohalik transport, paat, kanuu, veoauto jne).

Majutus on samuti väga eripalgeline: väikesed hotellid, võõrastemajad, kodumajutus, aga ka telklaagrid (välikäimla ja pesemisvõimalusega). Majutuse liik ehk teenindustase on alati välja toodud reisiprogrammide kirjelduses, kuid mitte nende täpne asukoht ja nimi. See sõltub sageli reisi kuupäevadest, rühma suurusest, hooajast jne. Küll aga kontrollib G Adventures pidevalt kõiki majutuskohti ning need on alati korralikud ja puhtad kohad.

Toit on alati osa suurest seiklusest, sest rühmasaatjad hoolitsevad ehedate toiduelamuste eest. Et kõik saaksid proovida võimalikult palju erinevat ja just seda, mis isutab, ei ole toitlustus G Adventuresi reisidel sageli hinna sees. Oluline on ka see, et keegi ei ole kohustatud koos grupiga sööma. Näiteks paarid võivad minna eraldi romantilisele õhtusöögile või ise ringi jalutada – see on vaba aeg.

Kuidas ma G Adventuresi reisi tellida saan?

Estravel on G Adventuresi ametlik müügiagent, kes aitab sul valiku teha.
G Adventuresi ampluaa on meeletu – neil on sadu programme ja väljumisi ning kaetud on kõik maailma nurgad.

 • Milline paik sind huvitab?
 • Kui mugavalt sa reisida tahad?
 • Kui seiklushimuline sa oled?
 • Mis on su eelarve?

Saada oma soovid reisikonsultandile ja pakume sulle välja, millised põnevad G Adventuresi reisid sulle kõige paremini sobiksid.

või
vaata näidispakkumisi