Jaapan

Jaapan on koht, kus iidsed traditsioonid on ühendatud kaasaegse eluga.

ÜLDINFO
Asukoht – Ida-Aasia
Naabrid – Hiina, Põhja-Korea, Lõuna-Korea, Venemaa, Taiwan
Pealinn – Tokyo
Pindala – 377 972 km2
Rahvaarv – üle 127 miljoni
Rahaühik – jeen (YPY)
Riigikeel – jaapani keel
Ajavöönd – GMT+9

MIKS KÜLASTADA
Rikkalik kultuur, maitsvad söögid, troopiline loodus, huvitav arhitektuur.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Jaapan on sobilik aastaringseks külastuseks. Kevadel saab nautida õitsevaid kirsipuid ja erinevaid festivale. Suvel on ilm päikesepaisteline ja soe, mis on sobilik rannapuhkuse jaoks ning sügisel toimub Jaapanis palju spordiüritusi.

KLIIMA
Jaapanis on mõõdukas vahelduv ilm ja neli aastaaega. Talv on  üsna kuiv ja päikeseline, temperatuurid harva laengevad alla nulli. Kevad on soe ja kuiv. Suvi on kuum ja niiske ning algab vihmaperioodiga, mil pannakse maha riis. Sügist iseloomustavad tuulepuhangud ja jahedamad temperatuurid, ligikaudu 8-10 kraadi.

PÕNEVAD KOHAD
Jaapan on kindlasti tuntud oma templite poolest. Praktiliselt igal Jaapani omavalitsusel on vähemalt üks tempel. Tuntumad templid on näiteks Kiyomizudera, Osorezan, Todaiji tempel. Igaljuhul võib öelda, et kui ei ole templit näinud, siis pole Jaapanis käinud.

Jaapan on kindlasti hästi tuntud ka oma animatsioonide poolest. Jaapani animatsioone ja koomikseid saab näha erinevates kohvikutes, ostukeskustes ja üritustel. Näiteks Pokemoni keskused või Akihabara keskus Tokyos, kus saab mängida mänge ja tutvuda erinevate animatsioonidega. Kindlasti on animatsioonidel oma osa Jaapani kultuuris.

Looduslikest vaatamisväärsustes tasub kindlasti ära käia mõnes Jaapani aias, näiteks Kyotos Katsura Imperial Villas või hoopis Sankeieni aias Yokohamas.

HEA TEADA

  • Jaapanit külastades tuleb arvestada looduslike riskidega (maavärin, taifuun, tsunami)
  • Jaapanis Eesti juhiload ning Eestis väljaantud rahvusvahelised juhiload ei kehti
  • Tasub kaasas kanda sularaha, sest mitmetes kohtades ei ole võimalik kaardiga maksta
 

Huvitavad sihtkohad

Perekond Sarrap armastab seiklusi

04.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Muusikute Birgit ja Indrek Sarrapi reisid on adrenaliinirohkemad kui nende tempokas svingmuusika: nad on sattunud narkokartellide arveteklaarimisse, tuhisenud tormi ajal mäetipust alla, kogenud maavärinat ja isegi välk on löönud nende lennukisse! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Jaapan kaotab mais kõik senised covid-reisipiirangud

26.04.2023
Estravel

Jaapani ametnikud teatasid, et alates 8. maist ei ole rahvusvahelised reisijad enam sunnitud COVIDiga seotud piiriületuspiirangutega tegelema.

Loe edasi...