Malta

Malta asub seitsmest saarest koosneval saarestikul Vahemeres. Asustatud on ainult kolm suuremat saart: Malta, Gozo ja Comino. Maa on madal ja kaljune, rannik rünklik.

ÜLDINFO
Asukoht – Lõuna-Euroopa, Vahemere saar
Naabrid – Itaalia, Tuneesia, Liibüa
Pealinn – Valleta
Pindala – 316 km2
Rahvaarv – üle 400 tuhande
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – malta keel
Ajavöönd – GMT+1/+2

MIKS KÜLASTADA
Malta on euroopalikult puhas ja aafrikalikult kuum. Malta on ajalooliselt ja kultuuriliselt väga huvitav riik. Paljud vaatamisväärsused on veel säilinud, mis lisab saarele vaid unikaalsust. Malta on suhteliselt kivine, liivarandu leidub vähe, kuid populaarsemad neist asuvad Melliehas ja Golden Bay’s. Nooremaid ja pidutsemisvalmis inimesi meelitab aga St. Julian’s.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Mõnusat sooja ilma saab nautida Maltal peaaegu aastaringi, aga rannapuhkuseks sobivad ajad juunist septembrini.

KLIIMA
Malta kliima on tüüpiline vahemere kliima, mis on tugevalt mõjutatud merest. Suved Maltas on kuumad, kuivad ja päikesepaistelised, mida saadab kerge meretuul. Kevad ja sügis on jahedamad, kuid ka siis toovad tuuled vahel Aafrikast kuumuse ja niiskuse. Talved on pehmed ja külma on harva. Keskmine sademete hulk aastas on 568 mm.

PÕNEVAD KOHAD
Malta üks idüllilisemaid saari on Gozo saar. Oma põneva maastiku, vaiksete linnade ja põliste randadega on Gozo saar ideaalne koht lõõgastava puhkuse nautimiseks, avastades samal ajal kultuurilisi vaatamisväärsusi.
Esimest korda Maltas olles võiks külastada maailmas suuruselt kolmandat kuppelkirikut Mosta linnas. Kirik on pühendatud Santa Mariale ja on oma arhitektuuri pooles väga hinnatud.
Kindlasti tasub käia erinevates randades ja matkata ka mägedes, kust avaneb maaliliselt ilus vaade ning kohaliku eluga tutvumiseks tasub külastada Malta traditsioonilisi külasid ning proovida kohaliku kööki. Malta traditsiooniliste roogade hulka kuuluvad minestrone ja kalasupp, pasta ja taignaroad. Malta köögile on iseloomulikud täidisega road. Rahvusroaks on Stuffat Tal-Fenek (jänesehautis)

Malta – mõnus paik linnapuhkuseks

14.12.2015
Eliine Rannajõe

Malta on saar, kus saavad kokku vahemerelise rannapuhkuse ja euroopaliku linnapuhkuse paremad pooled. Oktoobris käis Marika oma silmaga vaatamas, kas reklaamlausetes lubatu ka paika peab.

Loe edasi...

Maltal maiustamas

13.04.2014
Mariliis Rosin

Malta köök on täpselt nii muhe ja üllatusi täis, nagu võikski oodata ühelt Vahemere saarelt, mille naabriks ühelt poolt on Sitsiilia ning teiselt poolt Tuneesia ja Liibüa.

Loe edasi...

Kogu Malta maastik pakub eredaid elamusi. Sinine ja läbipaistev saart ümbritsev meri on teinud Malta meelepäraseks sukeldumispaigaks.