Ekspert: koroonatestide hüppeline kasv kinnitab eestlaste suurt reisihuvi

20.04.2022
Estravel

Eestlased kibelevad koroonaviiruse taandudes üha rohkem reisima ning aprilli kahe esimese nädalaga tehti Tallinna lennujaamas pea samapalju koroonateste kui terve märtsikuu jooksul kokku, näitab testimist korraldava Confido Meditsiinikeskuse statistika.

“Kui uskuda testimisnumbreid, siis on käes reisibuum. Märtsis tehti lennujaamas 1200 koroonatesti, kuid aprillis on see ületatud juba tänaseks ning koolivaheaeg ootab järgmisel nädalal alles ees,” kommenteeris Confido vaktsineerimis- ja testimistegevuse juht Martin Talu.

“Mitmel pool maailmas on koroonapiiranguid tänaseks juba tublisti leevendatud, kuid nii mõneski eestlaste seas populaarses sihtkohas tuleb lennukilt maha astudes negatiivne testitulemus ka täna ette näidata,” meenutab Martin Talu. Enne mistahes reisile asumist on oluline siht- ja transiitriigi koroonapiirangud kindlasti üle kontrollida, mida saab mugavalt teha Confido kodulehel asuva IATA Timatic rakenduse kaudu.

Confido kodulehel asuv IATA Timatic rakendus

 

“COVID-19 vastu vaktsineerimine on jätkuvalt väga hea plaan. Taskus olev vaktsineerimistõend lisab igal juhul kindlustunnet, et viirus ei saa ootamatuks takistuseks reisi ajal,” lisas Talu ning viitas, et näiteks Hiinas on viirus taas levima hakanud ja paraku ei oska keegi täpselt ette näha, kuidas eri riikide epidemioloogiline olukord lähiajal muutuda võib.

Allikas: Confido


Estravel ja Arstikeskus Confido on sõlminud kokkuleppe, mis võimaldab Estravelil oma klientidele vahendada SARS-CoV-2 testimist. See tähendab, et Estraveli vahendusel saab, koos muude reisiteenustega, broneerida testi aja ja testi eest tasuda ning negatiivse tulemuse korral reisimiseks vajaliku ingliskeelse sertifikaadi.

Kontakteeru oma reisikonsultandiga otse või võta ühendust Estraveli tellimiskeskusega aadressil estravel@estravel.ee. Loe teenusest lähemalt ja vaata hinnakirja siit.

 

Kommentaarid: