Estraveli valdusfirma ostis 49,99% Wrisi aktsiatest

10.10.2019

Eelmisel nädalal kinnitatud tehinguga siirdus 49,99 protsenti Wris AS aktsiatest Estraveli valdusfirma Estravel Holding OÜ omandusse. Müüjaks oli Wrisi valdusfirma AKA Holding OÜ, mis kuulub Wrisi tegevjuhile Aili Kägule. Müügihinda pooled ei avalda.

Estraveli valdusfirma juht Aivo Takis kommenteerib ostutehingut: “Wris on üks vanimaid ja tuntumaid kodumaiseid reisiagentuure, kes muuhulgas sai IATA* litsentsi esimesena Eestis – seda isegi enne, kui lennufirma Estonian Air liitus IATA-ga. Antud ostu puhul on tegemist investeeringuga ettevõttesse, kelle tulevikku me usume ja kelle ärikultuuri hindame kõrgelt.”

Wrisi juhatuse liige Aili Kägu kommenteerib müügitehingut: “Soovisime kaasata oma aktsiakapitali investorit, kes oleks usaldusväärse taustaga ja samas meie eriala professionaal. Estravel on kindlasti mõlemat ning seetõttu on meil uue aktsionäri üle ainult hea meel.”

Ostutehinguga ei saavuta Estravel kontrolli Wrisi majandustegevuse üle, kuna konkurentsiamet keelas oma augustikuise otsusega Estraveli ja Wrisi koondumise, viidates Estraveli väidetavalt domineerivale turuosale. Ligi viiekuulise menetluse tulemusel jõudis konkurentsiamet muuhulgas järeldusele, et Estraveli turuosa eraisikutele suunatud reisiteenuste vahendamisel on 64 protsenti. Nii Estraveli enda kui ka IATA poolt tehtud arvestused näitasid mitu korda väiksemat turuosa. Estravel esitas keelava otsuse peale vaide, mida konkurentsiamet ei rahuldanud.

Estravel on Eesti vanim ja suurim reisiagentuur, mis on asutatud 1988. aastal ja kuulub sajaprotsendiliselt Eesti erakapitalile. Ettevõttel on 225 töötajat kuues riigis kolmel kontinendil.
Lisainfo: estravelgroup.com

Wris on Eesti juhtivaid reisiagentuure, mis on asutatud 1991. aastal ja kuulub sajaprotsendiliselt Eesti erakapitalile. Ettevõttel on 25 töötajat, kõik Eestis.
Lisainfo: wris.ee

* IATA = Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus, vaata lisa: iata.org