• Esileht
 • STS Alppimatkat lisatingimused

STS Alppimatkat lisatingimused

Alljärgnevalt on välja toodud Soome reisikorraldaja STS Alppimatkat lisatingimused, mis kehtivad lisaks Soome reisikorraldajate üldtingimustele.

Lisatingimused

I Maksetingimused

1. Juhul kui reis broneeritakse rohkem kui 45 ööpäeva enne väljasõitu:

 • broneerimistasu 200 eurot/in tuleb tasuda 7 ööpäeva jooksul pärast broneeringu tegemist;
 • lõplik makse tuleb teha 45 ööpäeva enne väljasõidupäeva.

2. Juhul kui reis broneeritakse vähem kui 45 ööpäeva enne väljasõitu, tuleb tasuda kogu reisi hind kohe.

II Hinnas sisalduvad teenused, bürookulud ja broneeringu muudatused

1. Reisi põhihind on hinnakirjas esitatud hind inimese kohta kahekohalises toas.

2. Hinnas sisaldub järgnev:

 • e-posti teel edastatavad reisidokumendid;
 • edasi-tagasilennud liinil Helsingi–Salzburg/Innsbruck/Torino/München;
 • majutus sihtkohas koos võimaliku toitlustamisega olenevalt brošüüris märgitust;
 • giiditeenused;

2.a. Kõik-hinnas-pakettide korral sisalduvad hinnas ka hommikusöögid, kolmekäiguline õhtusöök kuuel õhtul ja kuue päeva liftipiletid.
2.b. Lennuhind sisaldab üksnes lendu Helsingist sihtkohta ja tagasi.

3. Hinnas ei sisaldu järgnev:

 • reisidokumentide postitamine kirja teel, mille eest võetakse lisatasu 7 eurot broneeringu kohta;
 • lennujaama jõudmisega seotud transport kodumaal;
 • lennukis toitlustamine (SAS-i puhkuselendudel võimalik broneerida lisatasu eest 20 eurot/in);
 • liftipiletid ja ekskursioonid sihtkohas (kõik-hinnas-paketi korral on kuue päeva liftipiletid hinna sees);
 • toidu juurde pakutavad joogid ja jootrahad;
 • passi- ja vaktsineerimiskulud;
 • viisakulud;
 • reisikindlustus;
 • sõit lennujaamast sihtkohta. Teenus tuleb reisi broneerimisel tellida eraldi. Lisatasu eest on võimalik tellida kas bussi-, takso- või minibussiteenus. Vaadake iga sihtkoha hindu brošüüri hinnakirjast või veebiaadressilt www.alppimatkat.fi. See ei puuduta neid, kes broneerisid üksnes lennu;
 • suuskade transport lennukiga:
  • Finnair
   • Pagasi kaal Turistiklass: 23 kg + 8 kg. (1 kott + 1 käsipagas lubatud)
   • Suusapagas: Broneeritud ja tasutud krediitkaardiga otse Finnairi kodulehel www.finnair.com/fi-fi/manage/alppimatkat . Suusatranspordi hind sõltub ostukanalist, täpsed hinnad määrab Finnair ja need leiad www.finnair.fi .
    MÄRGE! Ärge unustage oma pagasit märgistada. – STS Alppimatkat ei vastuta muudatuste eest.
  • SAS
   • Pagasi kaal Turistiklass: 20 kg + 5 kg.
   • Suusapagas: Suusapagasis on 1 paar suuski ja keppe, 1 paar suuski ja 1 kiiver (maksimaalne kogukaal 12 kg). Kombinesoon ja kiiver tuleb pakkida eraldi kotti. Pidage meeles, et ühe kotti saate pakkida ainult ühe paari suuski. Suusatranspordi hind 56 €/in.
    MÄRGE! ALATI ette broneeritud STS Alppimatkto kaudu.

4.  Muutmis- ja tühistamistingimused
Reisitingimustest tulenevate tühistamiste korral tuleb tasuda bürootasu 200 € inimese kohta. Broneeringu muutmise eest tuleb tasuda bürootasu 20 € ja nime muutmise eest 50 € inimese kohta.

5. Tasulised lisateenused
Juhul kui brošüüris on nii kirjas, võidakse lisatasu eest broneerida näiteks ühekohalise toa, sviidi jne. Lisatasu ei garanteeri, et kõnealust lisateenust on võimalik pakkuda. Juhul kui klient ei saa lisateenust kasutada, tagastatakse talle lisatasu täies mahus. Toa või selle asukoha eelistusi võidakse, kuid ei pruugita arvestada.

6. Mitme toa broneerimine
Me ei saa tagada, et toad/apartemendid asuvad kõrvuti.

7. Korteri broneerimine

Tagatis. Saabumisel tuleb maksta majutusteenuse pakkujale iga toa eest tagatisraha. Tegemist on garantiiga, et tuba ja selle sisustus (mööbel, padjad, tekid/vaibad, dušikardinad, valgustid, valamud, köögisisustus jne) on külastaja lahkumisel samas seisukorras, nagu need olid tema saabumisel. Tagatis tuleb tasuda kas sularahas või krediitkaardiga ning majutusteenuse pakkuja tagastab selle pärast teie väljakirjutamist ja ruumide kontrollimist. Juhul kui mõni ese on kahjustatud või kadunud, siis peate selle asendama. Ruumidele tekitatud kahju tuleb hüvitada. Juhul kui te märkate sissekirjutamise ajal, et midagi on puudu või katki, siis olete kliendina kohustatud sellest 48 tunni jooksul teavitama reisikorraldajat STS Alppimatkat või majutusteenuse pakkujat.

Tagatise tagastamine. Kui ruumid on väljakirjutamise ajal samas seisukorras, nagu need oli sissekirjutamise ajal, siis saate tagatise täies mahus tagasi. Tagastamine toimub järgmiselt: sularahas makstud tagatis kantakse teie antud kodumaisele pangakontole ja krediitkaardimakse krediitkaardi kontole.
Linad ja rätikud on toas alati olemas (juhul kui ei ole öeldud teisiti). Sageli tuleb teil endal saabudes voodi üles teha.

Kojusõit. Ruumide koristamine on reisi hinna sees, v.a köök, mille korrasoleku eest peate ise hoolt kandma. Tühjendage külmik ja kapid toiduainetest, jookidest jms. Viige prügi selleks ettenähtud kohta. Peske nõud, klaasid, söögiriistad ja pange need oma kohale tagasi. Voltige tekid kokku ja pange need koos patjadega tagasi kappi või voodile. Jätke linad ja rätikud esikupõrandale.

Turismimaks. Paljudes suusakeskustes tuleb tasuda nn turismimaksu, s.t külalise maksu külaskäigu eest. Juhime tähelepanu, et STS Alppimatkat on turismimaksu alati reisi hinna sisse arvestanud ja kliendid ei pea seda eraldi maksma.

8. Reisikorraldajal STS Alppimatkat on õigus pakkuda kliendile paremaid tingimusi, kui broneering eeldab. Reisikorraldajal STS Alppimatkat ei ole siiski kohustust pakkuda kõigile klientidele samu tingimusi.

9. Täpsed väljasõidu- ja saabumisajad esitatakse brošüüri ajakavas ning reisikinnituses. Juhul kui neis toodud väljasõiduaeg on erinev, siis kehtib reisikinnituses või hiljem esitatud teave.

10. STS Alppimatkat jätab endale õiguse brošüüris toodud hindu langetada. Allahindlus kehtib alates hetkest, mil sellest teavitatakse, ega kehti varem broneeritud reiside kohta.

11. Juhul kui alla 18-aastane isik reisib ilma saatjata, tuleb esitada broneeringu tegemisel või viivitamata pärast seda eestkostja allkirjaga nõusolek. Nõusoleku saate printida välja veebiaadressilt www.alppimatkat.fi.

12. Reisi tühistamine haigestumise korral. Juhul kui reis tuleb ootamatu haigestumise vms olukorra tõttu tühistada, siis peate reisikorraldajat sellest viivitamata teavitama. Väljaspool reisibüroo lahtiolekuaegu tuleb teatada reisi tühistamisest e-posti aadressil info@alppimatkat.fi. Tühistamisega seotud dokumendid nagu arstitõend jms tuleb edastada reisikorraldajale kahe nädala jooksul alates tühistamisest.

III Reisi hulka kuuluvate teenuste kasutamine

1. Reisija, kes ei kasuta broneeritud majutust või teeb seda üksnes osaliselt, on kohustatud teavitama sellest giidi. Samuti on reisija kohustatud saabuma hotelli enne väljasõitu lennujaama ning võtma vähemalt üks ööpäev enne väljasõitu ühendust giidiga, muu hulgas seoses võimalike muudatustega ajakavas. Sama kehtib ka üksnes lennu broneerinute kohta. Juhul kui reisija ei järgi registreerumiskohustust või hilineb ega jõua määratud väljasõiduajaks kohale, siis vastutab ta oma kojusõidu eest ise.

2. Üksnes lennu ostnud reisija on kohustatud teatama reisikorraldajale või viimase esindajale täpsed kontaktandmed, mille kaudu ta on reisi ajal kättesaadav

3. Kliendil ei ole õigust saada kasutamata jäänud teenuste pealt allahindlust.

4. Juhul kui reisija ei ilmu reisile minnes registreerumisaja jooksul lennujaama, siis on reisikorraldajal õigus tema reis uuesti välja müüa.

NB! Eritingimused on uuendatud aprillis 2024.

Estravel ei vastuta tingimuste muudatuste eest, mida reisikorraldajal on õigus kehtestada etteteatamata.
Originaaltingimused leiate: https://www.alppimatkat.fi/miten-se-toimii/matkaehdot/yleiset-valmismatkaehdot/