• Esileht
 • STS Alppimatkat lisatingimused

STS Alppimatkat lisatingimused

Alljärgnevalt on välja toodud Soome reisikorraldaja STS Alppimatkat lisatingimused, mis kehtivad lisaks Soome reisikorraldajate üldtingimustele.

Lisatingimused

I Maksetingimused

1. Juhul kui reis broneeritakse rohkem kui 40 ööpäeva enne väljasõitu:

 • broneerimistasu 100 eurot/in tuleb tasuda 7 ööpäeva jooksul pärast broneeringu tegemist;
 • lõplik makse tuleb teha 40 ööpäeva enne väljasõidupäeva.

2. Juhul kui reis broneeritakse vähem kui 40 ööpäeva enne väljasõitu, tuleb tasuda kogu reisi hind kohe.

II Hinnas sisalduvad teenused, bürookulud ja broneeringu muudatused

1. Reisi põhihind on hinnakirjas esitatud hind inimese kohta kahekohalises toas.

2. Hinnas sisaldub järgnev:

 • e-posti teel edastatavad reisidokumendid;
 • edasi-tagasilennud liinil Helsingi–Salzburg/Innsbruck/Torino/München;
 • majutus sihtkohas koos võimaliku toitlustamisega olenevalt brošüüris märgitust;
 • giiditeenused;

2.a. Kõik-hinnas-pakettide korral sisalduvad hinnas ka hommikusöögid, kolmekäiguline õhtusöök kuuel õhtul ja kuue päeva liftipiletid.
2.b. Lennuhind sisaldab üksnes lendu Helsingist sihtkohta ja tagasi.
2.c. Regulaarlendude (Lufthansa) lennupiletid edastatakse posti teel.

3. Hinnas ei sisaldu järgnev:

 • reisidokumentide postitamine kirja teel, mille eest võetakse lisatasu 7 eurot broneeringu kohta;
 • lennujaama jõudmisega seotud transport kodumaal;
 • lennukis toitlustamine (SAS-i puhkuselendudel võimalik broneerida lisatasu eest 20 eurot/in);
 • liftipiletid ja ekskursioonid sihtkohas (kõik-hinnas-paketi korral on kuue päeva liftipiletid hinna sees);
 • toidu juurde pakutavad joogid ja jootrahad;
 • passi- ja vaktsineerimiskulud;
 • viisakulud;
 • reisikindlustus;
 • sõit lennujaamast sihtkohta. Teenus tuleb reisi broneerimisel tellida eraldi. Lisatasu eest on võimalik tellida kas bussi-, takso- või minibussiteenus. Vaadake iga sihtkoha hindu brošüüri hinnakirjast või veebiaadressilt www.alppimatkat.fi. See ei puuduta neid, kes broneerisid üksnes lennu;
 • suuskade transport lennukiga:
  • Finnair
   • Broneering tehakse ja selle eest tasutakse krediitkaardiga otse Finnairi kodulehel www.finnair.ee. Suuskade transport maksab olenevalt ostukohast 25/30/40 eurot reisija kohta ühe suuna eest.
  • SAS ja Norwegian
   • Broneeringu korral 56 eurot suusapaar või lumelaud reisija kohta ühe suuna eest.
   • Lennujaamas tasumise korral 60 eurot suusapaar või lumelaud reisija kohta ühe suuna eest.

4. Bürookulud
Üldistele pakettreisitingimustele vastavate tühistamiste ja broneeringu muudatuste eest võetakse bürookulude tasu 50 eurot/in.

5. Tasulised lisateenused
Juhul kui brošüüris on nii kirjas, võidakse lisatasu eest broneerida näiteks ühekohalise toa, sviidi jne. Lisatasu ei garanteeri, et kõnealust lisateenust on võimalik pakkuda. Juhul kui klient ei saa lisateenust kasutada, tagastatakse talle lisatasu täies mahus. Toa või selle asukoha eelistusi võidakse, kuid ei pruugita arvestada.

6. Alpijokker ja kindlaks määramata majutus
Juhul kui klient broneerib nn Alpijokkeri reisi või üksnes kindlaks määramata majutuse, siis hotelli ei valita ja reisikinnitusse märgitakse hotelli nime asemele Alpijokker või kindlaks määramata majutus. Majutus selgub kohapeal. Reisikorraldaja STS Alppimatkat brošüüris ei ole hotelli tingimata välja toodud ja selle hind ei ole kuidagi seotud hinnakirjas leiduvate hotellide hindadega. Majutus on enamasti hästi lihtne, 1–2 tärni. Alpijokkeri reiside korral sisalduvad hinnas hommikusöögid, kolmekäiguline õhtusöök kuuel õhtul ja kuue päeva liftipiletid. Kindlaks määramata majutus ei sisalda eelmainitud teenuseid. See variant sobib hästi neile, kelle reisi peamine eesmärk on suusatamine.

7. Mitme toa broneerimine
Me ei saa tagada, et toad/apartemendid asuvad kõrvuti.

8. Toa broneerimine

Tagatis. Saabumisel tuleb maksta majutusteenuse pakkujale iga toa eest tagatisraha. Tegemist on garantiiga, et tuba ja selle sisustus (mööbel, padjad, tekid/vaibad, dušikardinad, valgustid, valamud, köögisisustus jne) on külastaja lahkumisel samas seisukorras, nagu need olid tema saabumisel. Tagatis tuleb tasuda kas sularahas või krediitkaardiga ning majutusteenuse pakkuja tagastab selle pärast teie väljakirjutamist ja ruumide kontrollimist. Juhul kui mõni ese on kahjustatud või kadunud, siis peate selle asendama. Ruumidele tekitatud kahju tuleb hüvitada. Juhul kui te märkate sissekirjutamise ajal, et midagi on puudu või katki, siis olete kliendina kohustatud sellest 48 tunni jooksul teavitama reisikorraldajat STS Alppimatkat või majutusteenuse pakkujat.

Tagatise tagastamine. Kui ruumid on väljakirjutamise ajal samas seisukorras, nagu need oli sissekirjutamise ajal, siis saate tagatise täies mahus tagasi. Tagastamine toimub järgmiselt: sularahas makstud tagatis kantakse teie antud kodumaisele pangakontole ja krediitkaardimakse krediitkaardi kontole.

Linad ja rätikud on toas alati olemas (juhul kui ei ole öeldud teisiti). Sageli tuleb teil endal saabudes voodi üles teha.

Kojusõit. Ruumide koristamine on reisi hinna sees, v.a köök, mille korrasoleku eest peate ise hoolt kandma. Tühjendage külmik ja kapid toiduainetest, jookidest jms. Viige prügi selleks ettenähtud kohta. Peske nõud, klaasid, söögiriistad ja pange need oma kohale tagasi. Voltige tekid kokku ja pange need koos patjadega tagasi kappi või voodile. Jätke linad ja rätikud esikupõrandale.

Turismimaks. Paljudes suusakeskustes tuleb tasuda nn turismimaksu, s.t külalise maksu külaskäigu eest. Juhime tähelepanu, et STS Alppimatkat on turismimaksu alati reisi hinna sisse arvestanud ja kliendid ei pea seda eraldi maksma.

9. Reisikorraldajal STS Alppimatkat on õigus pakkuda kliendile paremaid tingimusi, kui broneering eeldab. Reisikorraldajal STS Alppimatkat ei ole siiski kohustust pakkuda kõigile klientidele samu tingimusi.

10. Täpsed väljasõidu- ja saabumisajad esitatakse brošüüri ajakavas ning reisikinnituses. Juhul kui neis toodud väljasõiduaeg on erinev, siis kehtib reisikinnituses või hiljem esitatud teave.

11. STS Alppimatkat jätab endale õiguse brošüüris toodud hindu langetada. Allahindlus kehtib alates hetkest, mil sellest teavitatakse, ega kehti varem broneeritud reiside kohta.

12. Juhul kui alla 18-aastane isik reisib ilma saatjata, tuleb esitada broneeringu tegemisel või viivitamata pärast seda eestkostja allkirjaga nõusolek. Nõusoleku saate printida välja veebiaadressilt www.alppimatkat.fi.

13. Reisi tühistamine haigestumise korral. Juhul kui reis tuleb ootamatu haigestumise vms olukorra tõttu tühistada, siis peate reisikorraldajat sellest viivitamata teavitama. Väljaspool reisibüroo lahtiolekuaegu tuleb teatada reisi tühistamisest e-posti aadressil info@alppimatkat.fi. Tühistamisega seotud dokumendid nagu arstitõend jms tuleb edastada reisikorraldajale kahe nädala jooksul alates tühistamisest.

III Vanusepõhised ja muud allahindlused

1. Alla kaheaastastele lastele maksab reis 50 eurot. Võimalikud majutus- ja toitlustuskulud makstakse kohapeal otse hotellile. Alla kaheaastase lapse eest tasutav hind ei sisalda oma istekohta lennukis ega lisatasu eest broneeritavas sõiduvahendis lennujaamast sihtkohta.

2. 2–12-aastastel lastel on õigus lapsesoodustusele.
2.a. Kõik-hinnas-paketi korral kehtib 2–6-aastase lapse soodustus 500 eurot ja 7–12-aastase lapse soodustus 300 eurot, kui broneering on tehtud enne 31.10.2016.
2.b. Muu kui kõik-hinnas-paketi või pärast 31.10.2016 tehtud tavahinnaga reisi broneeringu korral kehtib 2–6-aastase lapse soodustus 250 eurot ja 7–12-aastase lapse soodustus 150 eurot.
2.c. Hotellides Salzburger Hof ja Villa Orania kehtivad lisavoodite kohta spetsiaalsed fikseeritud lastehinnad 395–495 eurot olenevalt väljasõidupäevast.

3. Kõik-hinnas-paketi korral kehtib 13–17-aastastele noortele ja üle 60-aastastele täiskasvanutele soodustus 100 eurot, kui broneering on tehtud enne 31.10.2016.
3.a. Muu kui kõik-hinnas-paketi või pärast 31.10.2016 tehtud tavahinnaga reisi broneeringu korral kehtib 13–17-aastastele noortele ja üle 60-aastastele täiskasvanutele soodustus 50 eurot.

4. Varase broneeringu eelised. Varase broneeringu korral kehtivad märgatavad soodustused. Kõik-hinnas-paketid, suuremad peresoodustused ja üht söögikorda sisaldava majutuse soodustus (hotellid Salzburger Hof ja Villa Orania) on saadaval reiside puhul, mis broneeritakse hiljemalt 31.10.2016.

5. Allahindlused gruppidele. Vähemalt 10 täiskasvanust koosnevale grupile kehtivad soodustused. Ei kehti 52., 1. ja 8. nädalal ega jõulureisidel. Küsige pakkumist. Grupireisidel kehtivad peale muude reisitingimuste spetsiaalsed grupireiside tingimused.

6. Kliendil tuleb öelda reisi broneerimisel, millisele hinnasoodustusele tal on õigus, ning vajaduse korral tuleb tal seda tõendada. Hilisemaid taotlusi soodustuse saamiseks ei rahuldata. Ühe reisi kohta kehtib ainult üks soodustus (v.a grupireisid).

IV Reisi hulka kuuluvate teenuste kasutamine

1. Pakettreiside üldtingimuste 8. peatüki järgi on reisija kohustatud järgima rahvusvahelisi lepinguid, mis keelavad reisipileti või reisi hulka kuuluva teenuse loovutamise teisele isikule.

2. Reisija, kes ei kasuta broneeritud majutust või teeb seda üksnes osaliselt, on kohustatud teavitama sellest giidi. Samuti on reisija kohustatud saabuma hotelli enne väljasõitu lennujaama ning võtma vähemalt üks ööpäev enne väljasõitu ühendust giidiga, muu hulgas seoses võimalike muudatustega ajakavas. Sama kehtib ka üksnes lennu broneerinute kohta. Juhul kui reisija ei järgi registreerumiskohustust või hilineb ega jõua määratud väljasõiduajaks kohale, siis vastutab ta oma kojusõidu eest ise.

3. Üksnes lennu ostnud reisija on kohustatud teatama reisikorraldajale või viimase esindajale täpsed kontaktandmed, mille kaudu ta on reisi ajal kättesaadav.

4. Kliendil ei ole õigust saada kasutamata jäänud teenuste pealt allahindlust.

5. Juhul kui reisija ei ilmu reisile minnes registreerumisaja jooksul lennujaama, siis on reisikorraldajal õigus tema reis uuesti välja müüa.

NB! Eritingimused on uuendatud oktoobris 2016.

Estravel ei vastuta tingimuste muudatuste eest, mida reisikorraldajal on õigus kehtestada etteteatamata.
Originaaltingimused leiate: www.alppimatkat.fi