Austria

Austria on imeliselt mitmekülgne turismimaa, mis suudab võrratuid elamusi pakkuda nii suvel kui talvel, linnades kui maapiirkondades, lauskmaal ja mägedes.

ÜLDINFO
Asukoht: Euroopa südames
Naabrid: Saksamaa, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Sloveenia, Itaalia, Šveits, Liechtenstein
Pealinn: Viin
Pindala: 83 871 km²
Rahvaarv: 8,7 miljonit
Rahaühik: euro (EUR)
Riigikeel: saksa keel
Ajavöönd:GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Oivalised suusakuurordid, uhked linnad imeliste vaatamisväärsustega, ajaloolised lossid, kõrgetasemeline teenindus hotellides, restoranides ja kohvikutes – kõik see meelitab Austriasse lugematult turiste. Lisaks köidab turiste muuseumide, näituste ja ajalooliste losside rohkus muinasjutulised muusikalid, ooperid ning ülimenukad suusakuurordid.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Austria sobib külastamiseks aastaringselt. Kevad ja suvi (aprillist oktoobrini) on parim aeg matkamiseks ning vaatamisväärsustega tutvumiseks ja talv (detsembrist märtsini) talispordi harrastamiseks.

KLIIMA
Suvised temperatuurid ulatuvad tavaliselt 24st kuni 26 soojakraadini ja talvised temperatuurid langevad -1st kuni -5 külmakraadini. Tugevamat pakast tuleb Kesk Euroopas harva ette.

PÕNEVAD KOHAD
Tänu mõned aastat tagasi toimunud mitme suusatsooni liitumisele tekkis Zillertali mäeorus suur mäesuusatamise kompleks. See on kahtlematult üks populaarsemaid kuurorteid suusatajate seas üle maailma.
Pealinn Viin on tänapäeval Euroopa kaunemaid ja vanemaid linnu mida tuntakse arhitektuuri pärlina. Suursugused katedraalid, luksuslikud paleed, suurejoonelised väljakud, ainulaadsete kunstiaaretega muuseumid, arhitektuuristiilid gooti ja Renessanss-stiilist postmodernismini annavad tunnistust linna iidsest minevikust ja rikkalikust ajaloolisest ja kultuurilisest pärandist. Tuledesärasse mattuv õhtune Viin on iga rändaja, romantiku, gurmaani ja klassikalise muusika austaja unistus.
Salzburg on muusika, Mozarti, kontsertide ja festivalide linn.

Juba ammusest ajast on Austria kuulus oma imettegevate soola-, väävli-, joodi- ja radoonisisaldusega mineraalveeallikate poolest. Maailmakuulsad termaalveekuurordid pakuvad erinevaid ravi- ja terviseprogramme.

HEA TEADA

  • Austria kiirteed on tasulised
  • Autojuhtimine pole lubatud suurema kui 0,5-promillise alkoholisisalduse puhul veres
  • Jootrahaks kelnerile, taksojuhile jt arvestage 5 kuni 10% arvesummast
  • Populaarsemad ostud on keraamika- ja portselanitooted, klaas- ja kristalltooted puitnikerdused, kulinaarsed suveniirid, Schilcher-vein, Salzburgi ehtsad Mozart-kuulid, Burgenlandi ja Alam-Austria peened veinid

Reisimuljed Doonau jõekruiisilt

15.12.2023
Estraveli Äriklienditeeninduse osakonnajuhataja Piret Siim ja Ärikliendihalduse juht Kadriann Randmer

Estraveli Äriklienditeeninduse osakonnajuhataja Piret Siim ja Ärikliendihalduse juht Kadriann Randmer said suurepärase võimaluse osaleda oktoobri lõpus 4-päevasel Doonau jõekruiisil kruiisifirmaga Scenic.

Loe edasi...

Kuidas valida Euroopa suusareisi

07.08.2023
Estravel

Suusareis annab hea ja lumekindla võimaluse nautida talverõõme ja imelisi vaateid kaunitelt nõlvadelt.

Loe edasi...