Hongkong

Hongkong

Hongkongis on peale suurejoonelistele shoppamisvõimalustele ka eriti põnevaid vaatamisväärsusi.

Hongkongi territoorium siirdus brittide haldusse pärast esimest oopiumisõda 1842. aastal. Alates 1997 a. juulist kuulub Hongkong jälle Hiinale.

Kogu Hong Kong on mägine ja vaid 25% territooriumist on ehitiste ja muude rajatiste all. Kogu piirkonnas on palju puhta veega randu.

Hong Kong on suurlinn, kus kõrgetes pilvelõhkujates miljonid inimesed üksteise kukil elavad. Ometigi hämmastab sealne puhtus ning rohelus. The Peak. Suurepärane vaade linnale Victoria nimeliselt mäelt.
Hong Kongis on muljetavaldav kõrgel mäel seisev Suure Buddha kuju, kuhu osaliselt saab sõita köisraudteega ja edasi Buddha juurde tuleb ronida mööda 280 trepiastet.

Shopping – kogu maailma tipp-brändid, eksootilised aasia tooted ning tipptehnoloogia on siin suures valikus kättesaadav. Hinnatase on soodne. Rätsepaülikonnad, päevasärgid jpm. on mõtekas tellida Hong Kongi meistrite käest, kes valmistavad kvaliteetseid riideid ja seda vaid mõne päevaga.

Linnas on Aasia ja kogu maailma tipprestorane, mille hulgast igaüks endale sobiva leiab. Eksootilised toidud – maod, kilpkonnad jpm. nõuavad harjumist.

Samuti on linnas värvikad turud, kus müüakse mereloomi, maismaaloomi, suures valikus aedvilju jpm. Turg ise on suur elamus, aga kuna Hong Kongis ja kogu Hiinas on loomakaitse eeskirjad teistsugused, kui Euroopas, siis võib siin kohata ehmatavat käitumist loomade, lindude ning kaladega.

Ida ja Lääne kohtumispaik Hongkong

07.09.2012
Anu Vane

Hongkong asub Hiina lõunaosas ning on maailmakuulus oma vapustava panoraami poolest. 7-miljonilise rahvaarvuga linn on üks kõige tihedamini asustatud piirkondadest maailmas. Meie eraklientuuri kliendisuhete spetsialist Katrin Aaslaid kirjutab, mis talle Hongkongis enim meeldis. Hongkongis on viis suuremat linnaosa: Hong Kong Island, mis omakorda on jaotatud Kesk-, Ida- ja Lõunarannikuks, Kowloon, Uued Territooriumid (New Territories), Lantau ja linna ümbritsevad saared (Outlying Islands). […]

Loe edasi...

Kuhu minna 2012. aastal? Lonely Planeti lemmikud

03.01.2012
Svea Lillepalu

Pärast reisimuljete kuulamist, tuliseid vaidlusi ja punktide arvutamist on Lonely Planeti koostajad pannud paika oma lemmiklinnad aastal 2012.

Loe edasi...