Island

Väge täis maa, kus on kokkuhoidev rahvas ja maagiline loodus

ÜLDINFO
Asukoht – saareriik Atlandi ookeani põhjaosas
Naabrid – Gröönimaa, Šotimaa, Norra
Pealinn – Reykjavik
Pindala – 103 001 km2
Rahvaarv – üle 300 tuhande
Rahaühik – Islandi kroon (ISK)
Riigikeel – islandi keel
Ajavöönd – GMT+0

MIKS KÜLASTADA
Island on tuntud eelkõige oma maagilise looduse pärast – virmalised, tervad kaljud, kosed, kuumaveeallikad, imelised päikeseloojangud ja palju muud. Island on kindlasti üks loodusfotograafide lemmikpaik, kus on sündinud tuhanded hingematvad kaadrid.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sobilik aeg Islandile reisimiseks on aastaringselt olenevalt eesmärgist. Maist septembrini on parim aeg vaalade jälgimiseks, septembri lõpus on võimalik virmalisi vaadelda, juunist augustini on päevad pikad,valged, kuivad ning temperatuurid sisemaal on 20 ringis, seega on see parim aega matkamiseks. Lumi tuleb juba septembris ja talved on krõbedad, kuid talvel on kõige ilusamad päikeseloojangud.

KLIIMA
Suurem osa aastast on Islandi ilmad üsna jahedad, tuulised ja pilvised. Kliima on suuresti mõjutatud Atlandi ookeanis. Talved on väga külmad, mil temperatuurid langeva miinus kolmekümneni ja suvel on temperatuurid kahekümne ringis. Kindlasti tasub tutvuda kohaliku ilmateatega enne reisimist.

PÕNEVAD KOHAD
Islandil on hulganisti looduslikke vaatamisväärsusi, mis kosutavad hinge. Näiteks Sinine laguun, mis on geotermiline spaa mereveega ning mil arvatakse olevat loomulik tervendamis võime. Ränidioksiidist ja mineraalidest rikas vesi on hästi mõjunud ekseemi ja muude nahaga seotud probleemide vastu. Seetõttu on Sinisel laguunil oma spetsiaalne nahahaiguste keskus. Tasub teada, et Sinise laguuni külastamiseks tuleb aeg ette broneerida.
Islandil on ka omajagu rahvusparke, millel on ajalooline, kultuuriline ja geoloogiline tähtsus. Üks neid on Thingvelliri rahvuspark. Thingvelliri on väga populaarne turistide seas, sest seal on vägevad kaljud, Islandi suurim looduslik järv ja populaarne sukeldumiskoht.
Randadest üks ilusamaid on Reynisfjara rand, mis on kaetud musta liivaga ja asub võimsa pankranniku kaldal. Looduslikke vaatamisväärsusi Islandil jagub, kuid on ka tavapäraseid vaatamisväärsusi nagu muuseumid ja monumendid. Kindasti tasub minna vaatama ka mõnda jalgpalli mängu, sest just see spordiala on ühendanud Islandi rahvast.

HEA TEADA

  • Island asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas
  • Enamik islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust
  • Autoga sõitmine väljaspool maanteed on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv
  • Ilm muutub tihedalt ja drastiliselt – riietu kihiliselt ja arvesta vihmaga
  • Auto rentimisel tasub kindlasti võtta kindlustus – teeolud on väga muutlikud ja võivad olla kohati ohtlikud
  • Kraanivesi Islandil on küllalti väävlihappene, mis paneb ta lõhnama halvasti, kuid vesi ise on täiesti joodav

Fotokonkursi võitjad on selgunud – vaata parimaid reisipilte

07.06.2023
Estravel

Estraveli Facebooki lehel toimus perioodil 16.–31.05.2023 fotokonkurss teemal “Mina paradiisis”, mille peaauhinnaks on Estraveli 1500 € väärtuses kinkekaart. Konkurssi korraldas Estravel koostöös Tai Turismiametiga. Konkursil osales ligi 600 inimest. Vaata, millised pildid pääsesid paremikku.

Loe edasi...

5 küsimust Helen Adamsonile

02.01.2023
Liina Rein

5 reisiteemalist küsimust lauljale ja sisuloojale Helen Adamsonile. 

Loe edasi...