Maldiivid

Maldiivid on imeline turismisihtkoht, kus on valged liivarannad, türkiissinine vesi, majesteetlikud saared ja jahmatav mereelu. See teebki Malediivid maailmas üheks soosituimaks puhkusekohaks, kus lisaks päikese nautimisele saab harrastada sukeldumist ja imetleda fantastiliselt kaunist veealust maailma.

ÜLDINFO
Asukoht – Lõuna-Aasias
Naabrid – Sri Lanka ja India
Pealinn – Malé
Pindala – 298 km2
Rahvaarv – 540 542
Rahaühik – ruupia (MVR)
Riigikeel – maldiivi
Ajavöönd – GMT+5

MIKS KÜLASTADA
Maldiivide pealinn Male, kuhu rahvusvahelised lennud saabuvad, on üks maailma väiksemaid pealinnu ning on tuntud oma iidse mošee ja värvikate hoonete poolest. Oma ilu ja progressiivsusega, millest tänapäeval räägitakse, on saar kasvanud üheks Maldiivide külastatavamaks paigaks. See on linn, mille külastamist ei ole vaja ette planeerida – lihtsalt mine ja naudi vaadet muinsuskaitse all olevatest hoonetest ning omapärastest puudest ja türkiissinisest veest. Alustades poodide ja elavate turgudega tänavatel jalutamisest kuni Maldiivide ajaloo tundmaõppimiseni, meeldiks teile iga pealinnas Males veedetud hetk.

KLIIMA
Tänu ekvaatori vahetus läheduses on Maldiividel troopiline mussoonkliima ja aastaringselt soe ilm. Keskmine temperatuur on aastaringselt 26–29 °C ning kõige soojem temperatuur on märtsist aprillini. Talv on Maldiividel sisuliselt olematu ja madalaim temperatuur on 24 °C. Ilm on kuiv ja niiskusvaba ning jaanuarist aprillini on väga väike vihma võimalus. Sel põhjusel on see vaieldamatult parim hooaeg Maldiivide külastamiseks, kuid see sõltub sellest, mida te oma külastusel otsite. See on ideaalne periood vaatamisväärsustega tutvumiseks; kultuuritegevuse nautimiseks; veespordiga tegelemiseks ja ka kohaliku köögi nautimiseks.

PÕNEVAD KOHAD
Banana Reef on üks vanimaid Maldiividel avastatud riffe ning on kaunistatud vapustavate koobaste, majesteetlike kaljude, kaunite korallide ja võimsate üleulatuvate osadega. Sealt leiab väga palju omapäraseid kalaliike, näiteks barrakuudasid ja hiidahvenaid. Banana Reef on nii algajatele kui ka edasijõudnud sukeldujatele ideaalne koht – sügavus algab 5 meetrist ning läheb lausa 30 meetri sügavuseni.

Maldiividel on palju saarestikke ning atolle, kuhu soovitame postkaardilike puhkuste otsijatel suunduda lisaemotsiooni saamiseks. Sealt võib leida vaid ühe hotelli saarestiku kohta ning hotell kuulub saare omanikule, mis annab võimaluse veelgi personaalsemaks puhkuseks.

 

Huvitavad sihtkohad

Perekond Sarrap armastab seiklusi

04.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Muusikute Birgit ja Indrek Sarrapi reisid on adrenaliinirohkemad kui nende tempokas svingmuusika: nad on sattunud narkokartellide arveteklaarimisse, tuhisenud tormi ajal mäetipust alla, kogenud maavärinat ja isegi välk on löönud nende lennukisse! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Reisilainele Estraveliga: kuhu sel talvel reisida?

22.11.2022
Estravel

Estraveli podcasti Reisilainele Estraveliga kolmandas osas räägime, millised on mugavaimad ja populaarseimad sihtkohad talviseks puhkuseks, mida kohapeal teha saab ning mida soovitada eksootikahuvilistele. Räägime lähemalt Tenerifest, Araabia Ühendemiraatidest, Egiptusest jt puhkusesihtkohtadest.

Loe edasi...

Maldiivid on ideaalne reisikoht, et harrastada sukeldumist, purjetamist, katamaraaniga purjetamist, windsurfingut, veesuusatamist, kanuusõitu, tennist, sulgpalli, aeroobikat, öist kalapüüki jne.

Maldiivid on paradiis armunutele, noor – ja vanapaaridele ning kõigile neile, kes otsivad kohta päikese all mõtisklemiseks, mediteerimiseks ja romantilise idülli nautimiseks. Maldiivid on ideaalne paik neile, kes tahavad nautida rahulikku puhkust kõrgetasemelistes hotellides ja idüllilises ümbruses.

Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel, kus on erinevad arhitektuurilised ja ajaloolised vaatamisväärsused ning mitmekesine valik kauplusi. Siin on 17.sajandist pärit mosheed, rahvusmuuseum, suurejooneline kaasaegne islamikeskus, mille kuldne kuppel on muutunud Male sümboliks. Kindlasti tasub läbi astuda kohalikult kala- ja tavaturult, kus müüakse erinevaid kohalikke kaupu ning käib tingimine hea lõunamaise traditsiooni kohaselt.