KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Millised on hetke ja tuleviku reisitrendid?

15.04.2021
Estravel

Ülemaailmne tervishoiukriis ja sellega kaasnenud reisipiirangud on kestnud juba rohkem kui aasta, kuid õhus on selgeid märke, et helgemad ajad on peagi saabumas. Igapäevaselt annavad Estraveli reisikonsultandid inimestele nõu, kuidas ja millistel tingimustel on võimalik praegu reisida ning kuidas hakkab reisimine välja nägema tulevikus. Just seepärast oleme otsustanud koostada kõige enam huvi pakkuvatest küsimustest blogi: “Millised on hetke ja tuleviku reisitrendid”.

Blogi täiendame teemadega jooksvalt.

1. Reisikonsultandi rolli kasv

Varasemalt vaid lennupileti ostmisest ja õigeks ajaks lennujaama jõudmisest on alles vaid mälestus ja kahjuks nii mugav ei saa reisimine kindlasti lähiajal enam olema. Just seepärast on reisikonsultantide töö muutunud veelgi olulisemaks. Reisile minejal on vaja kursis olla erinevate sertifikaatide, testide, tõendite, kindlustuse ja maskinõutega. Rääkimata sellest, et erinevatel riikidel on sisenemiseks erinevad nõudmised, mis võivad muutuda päevapealt. Enne reisi on vajalik end kurssi viia ka sihtriigis kohapeal kehtivate reeglitega. Näiteks maskikandmise kohustus õues, restoranide lahtiolekuajad jms. Loomulikult on seeläbi ka reisikonsultandi töö läinud aeganõudvamaks, kuid kindlasti ka veelgi olulisemaks.

Toome allolevalt välja põhilised punktid, mis täpsemalt annab eelise ja kindlustunde kasutades reisikonsultandi abi reisi ostmisel.

  • Kogemus. Turismialal on kogemus väga oluline ning see tuleb vaid koos aastatepikkuse kogemuse, õppimise ja erinevate riikide ning turismiloogika tundmisega. Kuna reisikonsultant tegeleb igapäevaselt reiside müümisega, siis on ta kursis erinevate reeglitega ja nõuetega, mida sihtriiki reisimiseks vaja. Reisikonsultandi abi kasutades säästad tunduvalt oma aega, mida muidu eeltöö tegemisele kulutama peaksid.
  • Väljaõpe. Reisikonsultandi väljaõpetamine võrdub reaalsuses tasemeõppega ja ainuüksi algne väljaõpe kestab keskmiselt poolteist aastat.
  • Koolitused. Et olla klientide jaoks tasemel, osalevad reisikonsultandid pidevalt täiendkoolitustel ja õppereisidel. Igapäevaselt kasutatakse ligi 80 erinevat broneerimissüsteemi.
  • Tarbijakaitse. Erinevalt “internetist” lennupileti ostnud klientide eest, vastutavad Eesti bürood oma klientide raha eest EV tarbijakaitseseaduse läbi. Suvalisest portaalist pileti ostnud tarbija ei tea, kuhu ja kellele tema raha tegelikult läheb, kas see jõuab varifirmade kaudu Ukrainasse, Kreekasse, Küprosele, kus EV tarbijakaitse käed abi vajamisel lühikeseks jäävad.
  • Usaldusväärsus ja järelteenindus. Ilma vastutust võtmata on enamik “interneti” portaale välja arendatud selliselt, et oleks võimalik väga efektiivselt ja madalate kuludega võimalikult palju pileteid müüa. Kui midagi juhtub, siis on kliendid täiesti omapead, sest tõrgete ja kõrvalekalletega nende loomisel arvestatud ei ole.
    Estraveli reisiabi on telefonil 6266 266 klientidele tasuta kättesaadav 24/7.
  • IATA litsents. IATA litsents on rahvusvaheliste lennupiletite müügiõiguse eelduseks, litsentsi saamiseks peab reisibüroo läbima väga karmi kontrolli. Olemas peavad olema vastava diplomiga töötajad, finantsgarantiid, usaldusväärsus turul jne.
  • Lepingud erinevate teenuspakkujatega. Et tagada klientidele kvaliteetset ja turvalist reisiostu, on vajalik sõlmida sadu lepinguid erinevate teenuspakkujatega sh lennufirmad, hotelliketid, laevafirmad, rongifirmad, autorendifirmad, kruiisifirmad, restoranid, giidid, erinevad muuseumid jne. Otselepingud tagavad tihtipeale ka soodsamad hinnad.
  • Spetsiaalsed IT-lahendused. Et pakkuda klientidele just neile kõige mugavamat reisiteenust ning reisil olles leida oma kliendid ka juhtunud õnnetuste või muutunud reisitingimuste olukorras võimalikult kiiresti üles. Tagada neile seejuures turvaline tagasipöördumine või vajalikud tingimused sihtkohas.

Estraveli müügijuht Kaire Saadi soovitab reisikonsultandi abi kasutada: “Oleks väga lühinägelik aastaid õppinud ja oma valdkonna tippspetsialistide teadmisi mitte kasutada ja “interneti” avarustesse raha saata. Sest reisimine jääb ka tulevikus meid rõõmustama, tehkem seda siis ikka turvaliselt ja teadlikult.”

 

Tutvu meie reisikonsultantidega ja leia endale sobilik reisikonsultant.

Tutvu meie büroode ja osakondadega.

Loe blogilugu “10 põhjust, miks osta oma reisid Estravelist”.

Tutvu infoga lehel “Kuhu ja kuidas saab praegu reisida”, kust leiad kiirelt ja mugavalt reisimisega seotud teemad/lingid, mille abil on tulevasi reisiotsuseid lihtsam teha.

 

Kommentaarid: