Hispaania

Hispaania on maailmas üks populaarsemaid riike, turismisihtkohana teisel kohal. Maa on tuntud ajalooliste linnade, lumiste mägede, kireva ööelu, oma imeilusate liivarandade ja kristalselt puhta veega merede poolest.

ÜLDINFO
Asukoht – Edela-Euroopa, Pürenee poolsaar
Naabrid – Prantsusmaa, Andorra, Portugal, Maroko
Pealinn – Madrid
Pindala – 498 800 km2
Rahvaarv – 46,3 miljonit
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – hispaania keel
Ajavöönd – GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Valge liiv, rohelised palmid, soe päike ja lained – kõik see ootab rannapuhkuse austajaid. Lisaks sellele on Hispaanias võimalik osaleda huvitavatel ekskursioonidel erinevatesse ajaloolistesse paikadesse ning tutvuda siinse mitmekesise kultuuri ja ajalooga.
Vaatamata lõunapoolsele asendile on Hispaania ka arvestatav mägisuusapiirkond.
Avastada on Hispaanias küllaga – riigi territooriumi alla kuuluvad Baleaari ja Pitiuusi saared Vahemeres ning 13 imekauni loodusega Kanaari saart, millest suurimad on Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Hispaaniat on hea külastada aastaringselt, kuid parimad ajad on mai, juuni, september ning lõuna pool ka aprill ja oktoober. Turismi tipphooaeg on juulist augusti lõpuni.

KLIIMA
Kliima on erinevais paigus väga erinev. Pürenee mägedes on esindatud alpi kliima; Kanaari saartel aga subtroopiline kliima. Suvel on mereäärses Hispaanias temperatuur vahemikus +25-32°С, rannahooaeg kestab juunist oktoobrini. Kanaari saartel on kõige soojematel kuudel juulist oktoobrini keskmised temperatuurid päeval 26°C ja 29°C vahel ning öösel 20° lähedal.

PÕNEVAD KOHAD
Hispaanias asuvad mitmed katoliikluse pühamatest paikadest, sh Loode–Hispaanias Galicias asuv Santiago de Compostela linn, mis on katoliiklastele Vatikani ja Jeruusalemma järel tähtsuselt kolmas püha linn.

HEA TEADA

  • Turistirohketes piirkondades ja ühistranspordis tuleks olla tähelepanelik seoses tänavakuritegevusega (eriti Barcelonas)
  • Madridis soovitame olla ettevaatlikud, kui liiklete Puerta del Sol, Gran Vía, Callao, Lavapies või Retiro pargi piirkondades.
  • Sularaha ei tasu kanda kaasas suuremas koguses
  • Reisidokumente tuleks hoida teineteisest eraldi
  • On olnud juhtumeid, kus autojuhtidele lähenevad erariietes valepolitseinikud ning kes sõidavad märgistamata autodes
  • Maanteedel liikudes tuleb meeles pidada, et turvavööd peavad kõigil reisijatel olema sõidu ajal kinni ning sõiduki juht ei tohi mobiiltelefoniga rääkida sõidu ajal. Trahvid on seal palju karmimad kui meil
  • Hispaanias ei tohi alla 18-aastast last jätta pikemaks ajaks ilma järelevalveta.
  • Hispaanias viibides tuleb alati kanda kaasas pildiga isikuttõendavat dokumenti, mida võib paluda esitada nii politsei kui kaardimaksete korral ka kaupluse kassapidaja
  • Alkoholi tarbimine tänaval (v.a. tänavakohvikud ja baarid) on keelatud Madridi linnas, Baleaaridel ja Kanaari saartel
  • Hispaanias ei ole võõrkeelte oskus väga laialt levinud. Seega soovitame Hispaaniasse reisile minnes kaasa võtta hispaania keele sõnaraamat

November 2023 TOP sihtkohad

13.12.2023
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta novembris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...

Oktoober 2023 TOP sihtkohad

02.11.2023
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta oktoobris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...