Santorini

Kreeka

Santorinit peetakse üheks kauneimaks saareks maailmas.

Santorini on kuulus oma imekaunite vaadete, Oia linnakese päikeseloojangute (mis pidavat olema kauneimad Kreekas), kummaliste valgete baklazaanide, Thira linna ja tegutseva vulkaani poolest.

Santorinit ääristavad imelised musta, valge ja punase liivaga rannad ning saarele annavad kordumatu ilu kohalike elanike valgeks lubjatud majakesed.

Fira (Thira) on Santorini tähtsaim linn saare lääneosas. Sadamast Firasse või vastupidi saab jalgsi mööda käänulisi trepiastmeid või muula seljas. Mugavamad inimesed eelistavad aga kindlasti Šveitsi päritolu köisraudteed, mille Santorinile kinkis kümmekond aastat tagasi jõukas laevaomanik Nomikos. Firas leidub kõike – muuseume, kirikuid, restorane, baare ja ööklubisid ning noobleid hotelle.

Kamari on tuntuim Satorini rannakuurort, mille peamine tõmbenumber on ligi 5 km pikkune musta liivaga rand.

Saare põhjatippu, 11 km kaugusele Firast, jääb imeline Oia, mille päikeseloojang olevat kauneim Kreekas. Kaljuserval rippuv Oia on ilmselgelt Santorini põnevaim küla, kuhu viib maaliline tee, mida ühelt poolt palistavad kaljud ja teiselt poolt meri. Oia külake on enim fotografeeritud koht Kreekas. Ta lummab oma ajast – aega muutumatuna püsinud iluga.

 

Huvitavad sihtkohad

Tütrega Royal Caribbeani Vahemere kruiisil

09.08.2023
Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit

Estraveli vanemraamatupidaja Signe Paberit käis koos 16-aastase tütrega juuni lõpus Royal Carribbeani laevaga Odyssey of the Seas 7-päevasel Vahemere kruiisil.

Loe edasi...

Suvi Kreekas – parimad saared idülliliseks rannapuhkuseks

20.04.2023
Felicity Byrnes / airBaltic

Ideaalseks puhkuseks sega kõigepealt kokku peamised koostisosad: kuldsed rannad, sõbralikud inimesed ja vapustavalt head toidud. Kaunista seiklustega, raputa peale natuke antikajalugu, lisa sorts türkiissinist vett ja voilà! Küklaadide saarestik Kreekas on lihtsalt võrratu puhkusekokteil.

Loe edasi...