Mauritius

Mauritiuse märksõnad on türkiissinine meri, palmid, valged liivarannad ja … paradiis.

Mauritius on saareriik India ookeanis. asub 900 km Madagaskarist idas. Saar on umbes Saaremaa suurune, elanikke on 1,2 miljonit. Riigi ametlik keel on inglise keel, kuid kohalikud kasutavad omavahel suheldes palju prantsuse ja kreooli keelt.

Mauritius hõlmab lisaks Mauritiuse saarele ka Rodriguese saare (560 km idas), Cargados Carajose saared (u 300 km põhjas) ja Agalega saared (1100 km põhjas).

Kliima on Mauritiusel mõnusalt troopiliine, aasta keskmine õhutemperatuur on 22–30 °C ja vesi 22–27 °C. Mauriitslased ise ütlevad, et neil on ainult kaks aastaaega – suvi (novembrist aprillini, õhk 23–33 °C) ja talv (maist oktoobrini, õhk 17–23 °C). Parim aeg saare külastamiseks on oktoobrist aprillini. Kuigi detsembri keskpaigast kuni veebruari lõpuni võib esineda troopilisi tsükloneid, pole kohalike väitel viimased paar aastat neid ette tulnud. Nii et tegelikult sinna võib sõita aasta läbi, nagu seda teevad prantslased, itaallased, britid ja sakslased, kes on põhilised saare külastajad.

Kõige ilusamad rannad jäävad saare lääne- ja põhjapoole. Lõunaosa on ookeanile avatud ja idaosa veel vähe arendatud. Saarel on palju avalikke randu, kus käivad nii kohalikud elanikud kui turistid. Ja veel üks väga oluline teadmine – sellel saarel ei ole mürgiseid elukaid (madusid, skorpioneid jm).

Mauritiuse pealinn on Port Louis, mis asub saare loodeosas. See on suur üsna kirev linn, kus on nii kaasaegseid klaas-betoonmaju kui ka kohaliku arhitektuuri näidised. Rahvusvaheline lennujaam on kagus – saare teises otsas. Vahemaa ei ole suur (48 km), kuid arvestama peab vähemalt tunniga, et jõuda lennujaamast pealinna.

Eelkõige on Mauritius muidugi rannapuhkuse sihtkoht. Saab harrastada veesporti, golfi, tennist, jalgrattasõitu, ratsutamist jms.

Kristel käis Mauritiuse hotellide ja golfiväljakutega tutvumas

07.09.2023
Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Kristel Heinsalu

Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultandil Kristel Heinsalul (Master Travel Consultant) oli võimalus külastada Mauritiust IAGTO (The Global Golf Tourism Organisation) poolt korraldatud õppereisil, golfiväljakute ja hotellidega tutvumise eesmärgil.

Loe edasi...

Kuumad ja piltilusad paradiisisaared: Mauritius, Seišellid ja Maldiivid

24.10.2022
Estraveli turunduse projektijuht Külliki Malken

Imelised paradiisisaared pakuvad aastaringselt päikest, sooja merevett ja valge liivaga randu, mis kutsuvad neid, kes otsivad rahulikku puhkust garanteeritud luksuses. Milline neist kaunitaridest välja valida?

Loe edasi...