Mehhiko

Mehhiko on Ladina-Ameerika kõige populaarsem turismimaa. Turistidele on Mehhiko keskseteks huviväärsusteks kunagiste kõrgkultuuride saavutuste varemed, linnade vana koloniaalarhitektuur, rannad ning looduskaunid kohad.

ÜLDINFO
Asukoht – Põhja-Ameerika lõunaosa
Naabrid – USA, Guatemaala, Belize, Kuuba
Pealinn – Mexico
Pindala – 1 972 550 km2
Rahvaarv – üle 129 miljoni
Rahaühik – peeso (MXN)
Riigikeel – hispaania
Ajavöönd – GMT-6

MIKS KÜLASTADA
Ranna- ja mereelamustele sekundeerivad allmaasnorkeldamine ja -sukeldumine, looduskaitsealad ja põnevad teemapargid. Rannajoon on kahe ookeani ääres ning kindlasti tuleks uudistada väga mitmekesist veemaailma. Puhas ja selge vesi ning rikkaliku elustikuga korallriff on teinud Mehhiko ülimalt populaarseks.
Riik meelitab rahvast kohale oma latiino-sharmi, mitmepalgelise eksootilise looduse, salapäraste asteekide-maiade jt. ameerika põlisrahvaste kultuuripärandi ning oma traditsiooniliste indiaanikülakestega. Mehhikos leidub nii lumiseid mäetippe, kõrbetasandikke, aga ka lopsakaid vihmametsi.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Mehhiko külastamiseks sobivad kõik aastaajad. Parim külastusaeg on oktoobrist maini.

KLIIMA
Mexico piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juulist veebruarini 21°C–23°C ning märtsist maini 25°C–27°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 6°C–8°C ning ülejäänud aastal 9°C–12°C.

PÕNEVAD KOHAD
Mexico linnas tasub tutvuda ajaloolise vanalinna, katedraali, valitsushoone ja Diego Rivera seinamaalingutega. Puebla ehk “inglite linn” on tuntud oma väljapaistva koloniaalarhitektuuri, hõrgutavate söökide, Talavera keraamika ja tekstiilitööstuse poolest. San Cristobalis soovitame külastada indiaanlaste külasid, linna turgu, katedraali, Santo Domingo kirikut ning ka nefriidi muuseumi. Palenque – muistne maajade linn on arheoloogiline ala, mida ümbritseb džungel. See on üks maailma tähtsamaid maiade vaatamisväärsusi. Cancunist leiab arheo-astronoomilisi märke sellest võimsast linnast. Kindlasti pakub põnevust püramiidi külastus, mis on tuntud kui Kukulcani templina. Soovi korral saab tutvuda pealuude templi, jaaguari templi, observatooriumi, tuhande samba väljaku ja püha kaevu cenote`ga.

HEA TEADA

  • Soovitame vältida reisimist Tijuana, Ciudad Juarez, Chihuahua ja Culiacani linnadesse ning Oaxaca ja Chipase osariikidesse
  • Kraanivesi ei ole enamasti joodav
  • Süüa üleküpsetatud liha ja kala; juurvilju süüa keedetult ja puuvilju kooritult
  • Mobiilside ei ole igal pool tagatud

Perekond Sarrap armastab seiklusi

04.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Muusikute Birgit ja Indrek Sarrapi reisid on adrenaliinirohkemad kui nende tempokas svingmuusika: nad on sattunud narkokartellide arveteklaarimisse, tuhisenud tormi ajal mäetipust alla, kogenud maavärinat ja isegi välk on löönud nende lennukisse! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Fotokonkursi võitjad on selgunud – vaata parimaid reisipilte

07.06.2023
Estravel

Estraveli Facebooki lehel toimus perioodil 16.–31.05.2023 fotokonkurss teemal “Mina paradiisis”, mille peaauhinnaks on Estraveli 1500 € väärtuses kinkekaart. Konkurssi korraldas Estravel koostöös Tai Turismiametiga. Konkursil osales ligi 600 inimest. Vaata, millised pildid pääsesid paremikku.

Loe edasi...