Madeira

Portugal

Madeira saar on loodusesõprade ja matkajate paradiis. Peamiseks vaatamisväärsuseks on saare lopsakas loodus, eukalüpti - ja loorberipuumetsad, aastaringselt õites troopilised aiad ja pargid.

Pealinnast Funchalist lääne pool Cabo Giraos asub maailmas kõrguselt teisel kohal olev kalju. Sisemaal Pico Ruivo on saare kõrgeim tipp (1868m), kõrval veidi madalam Pico de Arieiro (1810m). Madeira üks parimaid randu (liivarand) Prainha asub idapool, kuigi selle rannajoon on lühike. Funchali ümber liivarandu ei ole. Ilmad on suhteliselt pehmed, suvel on keskmine temperatuur 22 kraadi, talvel 16 kraadi.

Igal aastal toimuvad saarel mitmed üritused: karneval, lillefestival kevadel ja veinifestival sügisel. Madeiral on ligi 40 kirikut, üle 20 mälestusmärgi ja 18 põnevat muuseumit, näiteks Fotograafiamuuseum, Loodusajaloomuuseum ja mitu kunstimuuseumit.

Pealinnas toimuvad igapäevased bussiekskursioonid, tavaliselt külastatakse lille- ja juurviljaturgu, botaanikaaeda, erinevaid kunstimuuseume, veinimaja, kus saab maitsta ja osta erinevaid Madeira veine. Baia de Zarco asub 24 km kaugusel Funchalist, seal on kõige sobivam tegeleda veespordialadega, mängida golfi ja tennist. Siin asub ka parim Madeira rand Prainha.

Õhtuti saab käia baarides ja ööklubides, mis on sageli olemas ka hotellides. Kohaliku köögi hõrgutiste hulka kuulub näiteks tomati- ja sibulasupp, kalasupp, tuunikala röstitud maisiga, marineeritud sealiha küüslauguga, värske must mõõkkala, madeira meekook. Jookidest tasub proovida portugali veine, populaarne jook on ka piimakohv ja must kange kohv, mida serveeritakse väikesest tassist.

 

Huvitavad sihtkohad

Roheline unelm keset Atlandi ookeani. Mida teha Madeiral?

25.09.2023
Estravel ja Novatours

Reisisõpru ootab Madeira imeline ürgloodus, rikkalikult võimalusi aktiivseks puhkuseks ja kohalikul toorainel põhinev köögikunst.

Loe edasi...

Kadri-Ly reisimuljeid Madeira saarelt

10.11.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Kadri-Ly Tammiste

Estraveli vanemreisikonsultant Kadri-Ly Tammiste käis septembris Novatoursi korraldatud õppereisil Madeira saarel. Loe reisimuljeid ja hotellisoovitusi.

Loe edasi...

Kuigi liivast rannikut on siin vähe, saab enamikul saare randadest tegeleda erinevate veespordialadega (veesuusatamine, surfamine, purjetamine, snorgeldamine, sukeldumine), sisemaal saab mägedes matkata, ratsutada, proovida mägirattasõitu, külastada veinikeldreid, käia korvipunumistööstustes ja mängida golfi.

Mägisel maastikul on üle 2000 km vanu niisutuskanaleid-levadasid, mille ääres paiknevad matkarajad pakuvad põnevust erineva sportliku vormiga matkajaile. Madeira on ainus koht maailmas, kus aastasadu tagasi rajatud levadade süsteem on täies ulatuses säilinud ning kasutusel tänapäevalgi.