Santorini

Kreeka

Santorinit peetakse üheks kauneimaks saareks maailmas.

Santorini on kuulus oma imekaunite vaadete, Oia linnakese päikeseloojangute (mis pidavat olema kauneimad Kreekas), kummaliste valgete baklazaanide, Thira linna ja tegutseva vulkaani poolest.

Santorinit ääristavad imelised musta, valge ja punase liivaga rannad ning saarele annavad kordumatu ilu kohalike elanike valgeks lubjatud majakesed.

Fira (Thira) on Santorini tähtsaim linn saare lääneosas. Sadamast Firasse või vastupidi saab jalgsi mööda käänulisi trepiastmeid või muula seljas. Mugavamad inimesed eelistavad aga kindlasti Šveitsi päritolu köisraudteed, mille Santorinile kinkis kümmekond aastat tagasi jõukas laevaomanik Nomikos. Firas leidub kõike – muuseume, kirikuid, restorane, baare ja ööklubisid ning noobleid hotelle.

Kamari on tuntuim Satorini rannakuurort, mille peamine tõmbenumber on ligi 5 km pikkune musta liivaga rand.

Saare põhjatippu, 11 km kaugusele Firast, jääb imeline Oia, mille päikeseloojang olevat kauneim Kreekas. Kaljuserval rippuv Oia on ilmselgelt Santorini põnevaim küla, kuhu viib maaliline tee, mida ühelt poolt palistavad kaljud ja teiselt poolt meri. Oia külake on enim fotografeeritud koht Kreekas. Ta lummab oma ajast – aega muutumatuna püsinud iluga.

 

Huvitavad sihtkohad

7 kruiisisoovitust Kreeka saarte avastamiseks

07.03.2024
Estravel

Jagame põnevaid kruiisisoovitusi Kreeka saarte ja sealhulgas ka naaberriikide Türgi ja Itaalia põgusaks külastamiseks.

Loe edasi...

Sinu 2024. aasta reisihoroskoop

09.01.2024
Estravel

Käes on uus aasta ja kui vajad veidi reisiinspiratsiooni, siis lähene küsimusele sel korral mänguliselt! Võib-olla on hoopis Sinu tähtkuju täiusliku reisisihtkoha avastamise võti?

Loe edasi...