Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Santorini

Kreeka

Santorinit peetakse üheks kauneimaks saareks maailmas.

Santorini on kuulus oma imekaunite vaadete, Oia linnakese päikeseloojangute (mis pidavat olema kauneimad Kreekas), kummaliste valgete baklazaanide, Thira linna ja tegutseva vulkaani poolest.

Santorinit ääristavad imelised musta, valge ja punase liivaga rannad ning saarele annavad kordumatu ilu kohalike elanike valgeks lubjatud majakesed.

Fira (Thira) on Santorini tähtsaim linn saare lääneosas. Sadamast Firasse või vastupidi saab jalgsi mööda käänulisi trepiastmeid või muula seljas. Mugavamad inimesed eelistavad aga kindlasti Šveitsi päritolu köisraudteed, mille Santorinile kinkis kümmekond aastat tagasi jõukas laevaomanik Nomikos. Firas leidub kõike – muuseume, kirikuid, restorane, baare ja ööklubisid ning noobleid hotelle.

Kamari on tuntuim Satorini rannakuurort, mille peamine tõmbenumber on ligi 5 km pikkune musta liivaga rand.

Saare põhjatippu, 11 km kaugusele Firast, jääb imeline Oia, mille päikeseloojang olevat kauneim Kreekas. Kaljuserval rippuv Oia on ilmselgelt Santorini põnevaim küla, kuhu viib maaliline tee, mida ühelt poolt palistavad kaljud ja teiselt poolt meri. Oia külake on enim fotografeeritud koht Kreekas. Ta lummab oma ajast – aega muutumatuna püsinud iluga.

 

Huvitavad sihtkohad

Epp Petrone: „Kruiis andis tugevama geograafiatunnetuse”

18.03.2017
Airi Ilisson-Cruz / Estraveller

Royal Caribbeaniga elu esimesel pikal kruiisil käinud kirjanik ja kristallipoodnik Epp Petrone ning tema tütar Maria seilasid nädala jooksul neljas Vahemere riigis ning kohtasid laeval värvikaid inimesi üle ilma.

Loe edasi...

Silja Luide: “Minust sai kruiisifänn!”

30.11.2016
Tiiu Oga / Estraveller

Toiduajakirjanik Silja Luide käis kümnepäevasel Vahemere kruiisil ja tõdes eneselegi ootamatult, et Silversea laeva pardal võib igaühest saada kruiisifänn.

Loe edasi...