Seišellid

Seishellid- maagilised saared, mis lebavad nagu pärlitest kaelakee India ookeani tumesinises juveelikarbis. 115 saarest koosnev riik on laiali paisatud Aafrika lähedusse 400 000 km2 suurusele akvatooriumile, kuid maismaa moodustab sellest ainult ligikaudu 450 km2.

ÜLDINFO
Asukoht – saarestik India ookeanis
Naabrid – Madagaskar, Tansaania, Keenia
Pealinn – Victoria
Pindala – 455 km2
Rahvaarv – 98 462
Rahaühik – Seišelli ruupia (SCR)
Riigikeel – inglise, prantsuse, seišelli
Ajavöönd – GMT+4

MIKS KÜLASTADA
Siin on rohkem mereparke, kui mujal maailmas ning 75 saart on korallsaared, nende hulgas maailma suurim atoll Aldabra. Selles paradiisis ei lange temperatuur kunagi alla +24, kristallselged veed koralliaedadega kujutavad endast tipptasemel snorgeldamis-ja sukeldumispaiku, kus elutseb üle 800 kalaliigi. Saartel sädistavad värvikad lindudehordid ja kasvab palju erinevaid taimi, nende hulgas haruldane “coco de mer” ehk topeltkookos (kahepoolse kookosviljaga). Saarestikus elavad 75000 elanikku on hästi külalislahked ja sõbralikud, eksootiline kreooli köök pakub ka unustamatuid maitseelamusi.

KLIIMA
Hoolimata paljudest tänapäeva globaalse kliimaga seotud ebakindlusest, on Seišellidel aastaringselt hiilgav troopiline kliima ja peaaegu 12 tundi päikesevalgust, kuna see asub ekvaatorist lõuna pool. Saare temperatuur langeb harva alla 24 °C või tõuseb üle 32 °C. Traditsiooniliselt sajavad jaanuaris ja veebruaris saartel elutähtsad vihmad, täites korraks jõgesid ja ojasid ning muutes elava lehestiku värviliseks vikerkaareks. Kuigi seda peetakse Seišellide traditsiooniliseks vihmaperioodiks, kipuvad vihmad olema vähem tugevad kui näiteks India mandril ja võivad olenevalt aastast olla väga nõrgad.

 

PÕNEVAD KOHAD
Mahé– tähtsaim saar, kus elab 90% elanikest ja paikneb pealinn Victoria. Victorias (maailma väikseimas pealinnas) asub roomakatoliku katedraal anglikaani katedraali, seitsmenda päeva adventkiriku, mošee, hindu templi ja mitmete teiste konfessioonide jumalateenistuste kõrval.
Praslin– suuruselt teine saar, 15 minuti lennusõidu kaugusel Mahe’st. See saar on oma suuremast naabrist palju rahulikuma elutempoga ning ta uhkuseks on Vallée de Mai: UNESCO Maailmapärandi nimekirja kantud vihmamets, “Eedeni aia” ekvivalent.
Endised piraatide poolt hinnatud saared on tänapäeval paradiisiks nii rannaturistidele kui ka eksootilise taime-ja loomariigiga tutvuda ihkajatele.

 

 

Huvitavad sihtkohad

Seišelli Vabariik kehtestas turistidele keskkonnamaksu

07.08.2023
Estravel

1. augustist kehtib Seišellidel turistidele uus keskkonnamaks, mida arvestatakse iga öö ja hotelli suuruse kohta.

Loe edasi...

Reisilainele Estraveliga: kuhu sel talvel reisida?

22.11.2022
Estravel

Estraveli podcasti Reisilainele Estraveliga kolmandas osas räägime, millised on mugavaimad ja populaarseimad sihtkohad talviseks puhkuseks, mida kohapeal teha saab ning mida soovitada eksootikahuvilistele. Räägime lähemalt Tenerifest, Araabia Ühendemiraatidest, Egiptusest jt puhkusesihtkohtadest.

Loe edasi...

Pole maailmas enam palju kohti, kus sa võid nautida paradiislikke rannamõnusid täiesti privaatsel rannaribal, astuda põlvist saadik vette ja vaadata väikesi värvilisi kalu nagu akvaariumis. Snorgeldajate ja sukeldujate paradiis!

Ideaalne paik mesinädalate pidamiseks või pikaajalise liidu kinnitamiseks….