Sansibar

Tansaania

Sansibar on osa arhipelaagist kuhu kuulub ligi 50 väikesaart.

Sansibaril on omavahel põimunud huvitavaks seguks aafrika ja araabia kultuurid. Sansibar ja lähedal asuv Pemba kasvatavad peaagu 80% maailma nelgist. Sansibaril kasvatatakse ka suurel hulgal muid vürtse, millede istandustesse korraldatakse ka ekskursioone.

Maailma Kultuuripärandisse kuuluv “Stone Town” on Sansibari üks peamisi vaatamisväärsusi oma valgete majade, vanaaegsete poodide, mosheede, araabiapäraste väljakute ja sisehoovidega. Sansibari ääristav türkiissinise veega India ookean koos oma veealuse maailmaga on vapustav. Siin võib näha kümneid eriliiki kalu ja hämmastava vormiga koralle.

Väga paljud valivad Sansibari oma reisisihtkohaks tänu väga headele sukeldumistingimustele. Rannad on pikad ja valge liivaga. Idarannikult saab teha paadisõite lähedal asuvatele teistele saartele. Sansibari vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka Jozani Mets, mis on koduks haruldasele Colobus ahvile, Pärsia Vannid ja Marahubi Palee varemed. Üks meeldejääv kogemus on Stone Towni lahel triivida, ilusaid vaateid nautida ja samal ajal Sansibari spetsialiteete nautida.
Forodani Aed pakub kohalikku kööki ja atmosfääri – lõputus rivis toidukioskites on selliseid delikatesse nagu värsked mereannid, grillitud kalmaarid ja kaheksajalad, suhkruroojook ja Sansibari pizzasid.

6 riiki ja 11 hotelli, kuhu talveks kaugtööd tegema minna

21.07.2022
Estravel

Toome välja sihtkohad ja hotellid, kuhu on võimalik pakettreisiga minna ning kus on olemas kõik vajalik, et eksootiline kodukontor püsti panna.

Loe edasi...

Reisimuljeid Tansaaniast

28.02.2022
Elis Seeland ja Julius-Mihkel Hiie

08.–16.02 toimus meie Southwestern Advantage raamatumüüjate iga-aastane auhinnareis Tansaaniasse. Sel aastal võitsid VIP tripi lausa üle 30 inimese ning selle aitas teoks teha suurepärane koostöö Estraveli ja Riina Vainulaga. Esimesed 3 päeva veetsime Tansaania rahvuspargis safaril ja sealt edasi sõitsime saarele. Kindlasti ei piisa Sansibari puhul ainult 7 päevast, aga seekord läks nii. 

Loe edasi...

Reis Tansaaniasse annab võimaluse tutvuda rikkaliku Ida-Aafrika looma- ja linnuriigiga. Tansaaniat nimetatakse loodushuviliste turistide paradiisiks. Riigi territooriumil paikneb üle kümne erineva suurusega looduskaitseala.
Tansaania puhkusel on väga hea kombineerida seikluslikku safarit rannapuhkusega India ookeani saartel.

Aafrika kroon, Kilimandžaro asub ainult 205 km ekvaatorist lõunas, Tansaania põhjapiiri ääres. Tema asukoht tasandikul India ookeani lähedal, tema suurus ja kõrgus mõjutavad suuresti siinset kliimat, taimestikku, loomade elu ja ühtlasi ka mäkketõusu tingimusi.
Kilimandžarole tõusu  peetakse üheks lihtsamaks mäkketõusuks. Kilimandžaro pakub suurepäraseid võimalusi ka vaadete nautimiseks. Siin on üsna palju loomi ja kuigi linde on suhteliselt vähe, leidub nende hulgas haruldasi liike.