Tuneesia

Tuneesia on ehe näide aastatuhandete jooksul segunenud vahemerelikust ning araabiapärasest mentaliteedist.

ÜLDINFO
Asukoht – Põhja-Aafrika
Naabrid – Alžeeria, Liibüa
Pealinn – Tunis
Pindala – 163 610 km2
Rahvaarv – üle 10 miljoni
Rahaühik – tuneesia dinaar (TND)
Riigikeel – araabia keel
Ajavöönd – GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Suurepärane kliima, suured kõrbed, kaunid liivarannad ja rikkalik ajalugu.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sobilik aeg Tuneesiasse reisimiseks on aastaringselt olenevalt reisija eesmärgist. Tuneesia põhjaranniku ja mägede külastamiseks on sobivad ajad aprillis, mais ja juunis. Rannapuhkuseks sobiv aeg on juunist septembrini, mil ilmad on soojad ja kuivad. Kõrbe külastuseks sobib talv, kui maksimum temperatuurid on alla 30

KLIIMA
Tuneesias põhjarannikul on vahemereline kliima. Talved on pehmed ja sajused ning suved kuumad. Tuneesia keskosa katavad suuresti kõrbed, kus temperatuurid on kordades kõrgemad.

PÕNEVAD KOHAD
Kuigi Tuneesia on tuntud rohkem kui rannapuhkuste piirkond, siis peale randade on turismi atraktsioone teisigi. Näiteks El Djemi amfiteater, mis on uskumatult hästi säilinud või üks Põhja-Aafrika tipp muuseumeid – rahvuslik Bardo muuseum. Silmailu ja uudistamist pakuvad Kreeka stiilis külad Sidi Bou Said ja Medina.

HEA TEADA

  • Välisministeerium palub Tuneesiasse reisijatel olla väga ettevaatlik ja järgida Tuneesia ametkondade ohutusalaseid korraldusi ning nõuandeid. Tuneesia julgeolekujõud võivad rakendada ohutuse tagamiseks erakorralisi meetmeid.
  • Välisministeerium soovitab mitte külastada Liibüaga piirnevaid alasid. Tuneesia – Alžeeria piirialade külastamiseks vajavad turistid Tuneesia võimude eriluba. Piirkonnas esinevate ohtude tõttu, tuleks väga täpselt jälgida Tuneesia võimude korraldusi ja selles piirkonnas reisida vaid kohalikke olusid tundva reisikorraldajaga.
  • Tavapärasest rangemaid nõudeid turistidele võidakse kehtestada nii ramadani ajal kui ka pühapaiku külastades.

Laura käis Tuneesiaga tutvumas – reisimuljed ja hotellisoovitused

28.06.2023
Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve

Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Laura Kalve käis Novatoursi kutsel Tuneesiaga tutvumas. Loe tema reisimuljeid ja hotellisoovitusi ning vaata reisipilte.

Loe edasi...

Estraveli reisikonsultandid külastasid Tuneesiat

30.08.2019
Estravel

Õppereisil osalesid Estraveli Suur-Karja büroo reisikonsultandid Liina Tollimägi ja Marika Mikko ning 24/7 tellimiskeskuse ja reisiabi reisikonsultant Laura Kõrgvee.

Loe edasi...