Bulgaaria

Bulgaariat võib tänu heale kliimale, mere lähedusele, mägedele, mineraalveeallikatele, ravimudale ja huvitavatele vaatamisväärsustele õigusega turistide paradiisiks pidada.

ÜLDINFO
Asukoht – Balkani poolsaar
Naabrid – Rumeenia, Serbia, Makedoonia, Kreeka, Türgi
Pealinn – Sofia
Pindala – 111 003 km2
Rahvaarv – üle 7 miljoni
Rahaühik – levi (BGN)
Riigikeel – bulgaaria keel
Ajavöönd – GMT+2

MIKS KÜLASTADA
Sellel maal leidub nii smaragdrohelisi orge, maalilisi mägesid kui ka sügavaid mäekurusid. Läbi terve maa kulgeb võimas Doonau. Idas piirneb Bulgaaria Musta merega. Viimase 10 aastaga on riik teinud läbi kiire arengu, mis on omakorda kaasa aidanud turismi kiirele arengule. Kogenud turistid oskavad hinnata hotellide, puhkemajade, üürikorterite ja spordibaaside mõõdukaid hindu ja suurt valikuvõimalust. Seal on ka palju kultuurilis-ajaloolisi vaatamisväärsusi – arhitektuurimälestisi, kuna oli ju riik Rooma ning Ottomani impeeriumi all. Kuldsed Liivad on kahtlemata Bulgaaria kuulsaim ja populaarseim kuurort. Nii suvistes kui ka talvistes turismikeskustes on vilgas ja mitmekülgne ööklubide tegevus. Bulgaarias on rahulik, turvaline ja odav puhata.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sinna on parem sõita suvekuudel – juulis ja augustis, mil püsib soe päikesepaisteline ilm (+23°С) ning temperatuur ei ole reeglina kõrgem kui +30 °С.
Suusahooaeg kestab detsembrist aprilli keskpaigani.

KLIIMA
Bulgaarias on neli aastaaega ja väga mõnus kliima. Merevesi soojeneb ujumiseks piisava temperatuurini juuni lõpuks ja jääb soojaks kuni septembri lõpuni.

PÕNEVAD KOHAD
Bulgaarias võib kohata arvuliselt kloostreid, kaitsealasid, koloriitseid külakesi. Tuntud puhkekeskused on nt Sozopol, Nessebur, Kuldsed liivad, Päikeserand jpt. Seevastu talvised populaarseimad turismimagnetid asuvad Bulgaaria mägises osas, kus on mitmeid rahvusvahelise kuulsusega suusakeskusi. Viimastel aastatel on Bulgaarias turistide tegevusi rikastanud järjest populaarsemaks muutuv mägironimine ja mägijalgrattasõit.
Varnast 10 km kaugusel asub Pobity Kamni – tõeline kivide mets, millesarnast ei leia terves maailmas. 50 km² suurusel territooriumil on üks suur kivide mets ja veel 15 väiksemat kivide metsa, mis on kõik saanud rahvusvahelisteks turismiobjektideks. Bulgaarias tasub kindlasti külastada üht vanimat, enam kui 1000 aastat tagasi rajatud alevit Nesebâri – suurt vabaõhumuuseumi
Külastada tasuks ka Rooside orgu, kuhu türklased XVII sajandil tuhandeid roosiistikuid tõid.

HEA TEADA

  • Kraanivee asemel on soovitatav juua ostetud pudelivett
  • Teenindajatele jäetakse kombe kohaselt 5–10% (olenevalt teeninduse kvaliteedist) arve summast, kuid see ei ole kohustuslik
  • Bulgaarlastele on omane peanoogutusega eitust, pearaputusega aga jaatust väljendada.
  • Traditsiooniline meene Bulgaariast on roosiõli ja roosiõlist valmistatud alkohoolne jook (naistele 20kraadine, meestele 40kraadine).

Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg soovitab Bulgaaria hotelle

29.07.2021
Estravel

Bulgaaria on hea sihtkoht nii peredele kui ka romantilist puhkust hindavatele paaridele. Samuti on tegu hinnaklassi poolest ühe soodsaima sihtkohaga Euroopas. Tegevust ja silmailu jagub nii loodus- kui ka kultuurihuvilistele. Toome välja valiku Bulgaaria hotelle, mida Estraveli pikaajaline vanemreisikonsultant Kalli Berg soovitab.

Loe edasi...

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas

29.06.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 28. juuni seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...