Kreeka

Kreeka, ajaloolise nimega Hellas kätkeb endas tänaseni säilinud Vana-Kreeka iidsete ehitiste varemeid, nende sajanditevanust hõngu. Avasta kauneid Vahemere paradiisisaari! Naudi rannamõnusid ning leia meeldivat lõõgastust Vahemere lainetes.

ÜLDINFO
Asukoht: Balkani poolsaar
Naabrid: Albaania, Makedoonia, Bulgaaria, Türgi
Pealinn: Ateena
Pindala: 128 900 km²
Rahvaarv: üle 11 miljoni
Rahaühik: euro (EUR)
Riigikeel: kreeka keel
Ajavöönd: Kreekas ja Eestis on sama aeg

MIKS KÜLASTADA
Kreekat võib nimetada universaalseks kuurordiks, sest sellel maal on pakkuda nii mõndagi põnevat. Korraldatakse erinevaid ekskursioone iidsetesse paikadesse. Riigis leidub rohkesti maalilisi kalurikülasid ja traditsioonilisi mereäärseid taverne. Turiste paeluvad imekaunid paradiisisaared, türkiissinine meri ning rannamõnude nautlemise võimalus. Tohutult palju on ostlemise kohti. Matkahuvilised võivad end proovile panna mööda vulkaanilisi mäeharju ronides.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Ideaalne aeg Kreekas puhkamiseks on kevade lõpp ja sügise algus (mai-juuni ja september-oktoober).

KLIIMA
Kliima riigi territooriumil võib olla kohati väga erinev, kuid üldiselt valitseb pehme vahemereline kliima – talv on soe ja niiske (jaanuari keskmine temperatuur +10ºC), suvi on kuum ja kuiv (juuli keskmine temperatuur +32ºC). Päikeselisi päevi esineb aastas üle 300.

PÕNEVAD KOHAD
Põhja-Kreeka tähtsate turismiobjektide hulka kuuluvad muuhulgas Olümpose mägi, Athose mägi, Chalkidike ja vanaaja Makedoonia riigi pealinn Pella. Kolm olulisimat vaatamisväärsust Kreekas on Ateena akropol, Delfi oraakel ja Olümpia. Kreeka lõunaosas, Egeuse meres asuv Kreeta saar on aga imeline reisisiht arhitektuurihuvilisele. Peamised muuseumid asuvad Ateenas ja Thessalonikis. Kreekas on enam kui 750 kuumaveeallika.

HEA TEADA

  • Kreeka on suhteliselt turvaline
  • Vaktsineerimine ei ole kohustuslik
  • Kraanivesi kõlbab joogiks
  • Jootraha maksmise kohustust ei ole. Tavaliselt sisaldub see juba hinnas
  • Septembris ja oktoobris võivad ööd olla jahedad
  • Krediitkaardid on kasutusel, kuid väiksemates kauplustes ja restoranides arveldatakse ainult sularahas. Krediit- või deebetkaardiga saab sularahaautomaadist võtta raha
  • Kirikute ja kloostrite külastamine on tasuta
  • Enamasti avatakse poed 09.30. Paljudes poodides on siesta ehk lõunavaheaeg, mis kestab kella 13:00-17:00. Õhtul on poed enamasti avatud kella 17:00-22:00, suvel ka kuni 24:00
  • Suvituspiirkondades ja suuremates linnades oskavad teenindajad inglise või prantsuse keelt. Ateenas ka vene keelt
  • Kaasa on mõistlik osta erinevaid tooteid oliividest, halvaad, Feta juustu, pistaatsia pähkleid, Kreeka veine ja traditsioonilist kanget alkohoolset jooki nimega Ouzo`t.

Oktoober 2023 TOP sihtkohad

02.11.2023
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta oktoobris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...

Perekond Sarrap armastab seiklusi

04.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Muusikute Birgit ja Indrek Sarrapi reisid on adrenaliinirohkemad kui nende tempokas svingmuusika: nad on sattunud narkokartellide arveteklaarimisse, tuhisenud tormi ajal mäetipust alla, kogenud maavärinat ja isegi välk on löönud nende lennukisse! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...