Maroko

Maroko kogub sihtkohana turistide seas järjest populaarsust peamiselt kuulsate ja põnevate ajaloolis-kultuuriliste vaatamisväärsuste, eksootilise looduse ning Sahara kõrbe liivaväljade poolest.

ÜLDINFO
Asukoht – Loode-Aafrika
Naabrid – Mauritaania, Alžeeria, Kanaari saared
Pealinn – Rabat
Pindala – 446 550 km2
Rahvaarv – 35 miljonit
Rahaühik – dirham (MAD)
Riigikeel – araabia
Ajavöönd – GMT+0

MIKS KÜLASTADA
Maroko kuningriik on tõeline Araabia eksootika.
Maroko on olnud aastaid populaarne kultuuri, looduse- kui ka rannapuhkuse sihtkohana. Avastamisrõõmu pakuvad berberi ja araabia kultuur, islamiarhitektuur, araabia vanalinnad ja turgude melu. Kõrbes võib kohata beduiine, kuid põlisrahvaks on heledanahelised berberid – kõrberändurid, kaubitsejad ja kunagised sõdalased.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sõltuvalt reisi eesmärgist tuleks reisimiseks valida sobiv periood. Maroko keskosa avastamiseks on parem eelistada vahemikku oktoobrist aprillini, kui pole väsitavat kuumust. Suusatada on Marokos parem detsembrist märtsini, supelda Atlandi ookeanis juuni keskpaigast oktoobri alguseni.

KLIIMA
Rannikul on keskmine temperatuur juulis 23–28 °C, jaanuaris 9–12 °C.
Atlandi ookeani vesi soojeneb aeglaselt ja vee temperatuur tõuseb harva üle +22C.

PÕNEVAD KOHAD
Tänapäeval on Agadir Maroko populaarseim sihtkoht. Linna eeliseks on vaieldamatult enam kui 7 km pikkune liivarand. Kuurortlinn pakub võimalusi tegelda enamiku veespordialadega. Seal leidub suurepäraseid rannahotelle, mille juures asuvad tennise- ja võrkpalliväljakud. Palju on imelisi restorane, kus on esindatud erinevate rahvaste köögid. Kaubeldakse kõikvõimalike maitseainete, ehete, lõhnade ja nahktoodetega. Kohalik käsitöö on värvikirev, eriti kaunid on hõbedast ja poolvääriskividest valmistatud berberite ehted.
Populaarseks sihtkohaks on ka Casablanca, mille peamine vaatamisväärsus on Hassan II mošee. Mošee on linna kõige kõrgem hoone ning ühtlasi ka kõige grandioossem XX sajandi moslemite tempel ja suuruselt teine mošee maailmas.
Marrakech on üks Maroko kuninglikest linnadest, kus lihtsalt peab ära käima. Linna tõmbenumbriks on vanalinn, mis võlub erilise eheda õhustiku ja tervikliku Araabia arhitektuuriga.
Marrakechis väärivad vaatamist ka imelised Menara aiad ning Saadi dünastia hauakambrid.
Ajalooline Djemaa El Fna keskväljaku külastus on kordumatu kultuurielamus. Õhtuhämaruse saabudes tuleb sinna kokku lugematu arv maotaltsutajaid, akrobaate, tantsijaid, trummareid,
puuviljamüüjaid ning söögipakkujaid.

HEA TEADA

  • Kraanivett ja jääkuubikutega serveeritud jooke ei tasu juua. Pigem eelistada pudelivett
  • Marokost leiate naha- ja metallitooteid, ehteid, riidekraami, suveniire, vürtse jne. Esimese väljapakutud hinnaga ei pea nõustuma, vaid tuleks hinda kaubelda
  • Restoranides on soovitav jätta jootraha 5-10 % ulatuses arve summast. Ka taksojuhtidele ja giididele on kombeks jootraha anda

Tai, Kambodža ja Vietnam ühe seljakotiga

13.11.2023
Estraveli Tellimiskeskuse reisikonsultant Helis Oja

Kümnepäevane G Adventuresi grupireis rahvusvahelises seltskonnas noorte seiklusjanulistega tõmbas kirevale rännakule porimülkast paradiisirandadeni. Loe Estraveli Tellimiskeskuse reisikonsultandi Helis Oja seiklustest. Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Reisimuljed Marokost – kas valida Marrakesh, Agadir või Taghazout?

15.02.2023
Estraveli Platinum Club teeninduse reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer

Estraveli Platinum Club teeninduse reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer käis novembris Maroko õppereisil, kus tutvuti eri piirkondade ja hotellidega.

Loe edasi...