Portugal,

Keskaegsed lossid, munakiviteedega külad, võluvad linnad ja kuldsed rannad – Portugal pakub kõigile midagi.

ÜLDINFO
Asukoht – Edela-Euroopa, Pürenee poolsaar
Naabrid – Hispaania
Pealinn – Lissabon
Pindala – 92 212 km2
Rahvaarv – üle 10 miljoni
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – portugali keel
Ajavöönd – GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Olgu selleks rannapuhkus või hoopis kultuurireis – Portugal pakub kõike. Suurepärane kliima, huvitav kultuur ja arhitektuur, kaunis loodus.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg Portugali külastamiseks on mai, juuni ja september, sest siis on temperatuuri mõnusad ja ei ole niivõrd kuum kui juulis ja augustis. Põhja-Portugali külastamiseks sobivad ka juuli ja august, sest seal ei tõuse temperatuurid nii kõrgeks.

KLIIMA
Portugalis on mõõdukas kliima, mis on mõjutatud Atlanti ookeani poolt. Põhjas on kliima jahedam ja vihmane, liikudes lõunasse, muutub see järk-järgult soojemaks ja päikesepaistelisemaks ja kaugel lõunaosas on kliima kuiv ja päikesepaisteline. Aastane sademete hulk on väga varieeruv, põhjas on see 1200mm ning lõunas vaid 500mm. Temperatuur üldjuhul miinuskraadideni ei lange.

PÕNEVAD KOHAD
Portugal on kindlasti tuntud oma suurepärase arhitektuuri poolest, seega muuseumeid, kirikuid, losse ning muid suursuguseid hooneid jätkub. Näiteks Convento do Cristo loss Tomaris, Torre de Belem monument Lissabonis, Portugali suurim religioosne pühakoda Bom Jesus de Monte Bragas ja palju muud. Lisaks oma arhitektuurile ja võimsatele hoonetele on Portugalis ka väga ilus loodus. Serra do Geresi mägipiirkond on hingematvalt ilus ning väärib kindlasti külastamist. Samuti saab Portugali rannikul teha kajakimatkasid ning mis oleks veel parem viis avastada Portugali rannikualasid. Ookeani eluga saab tutvuda Lissaboni okeanaariumis, mis on väga populaarne ja peresõbralik ning veel palju muud põnevat.

 

 
Huvitavad sihtkohad

Need pakkumised on Sulle

Nädalased reisid Farosse väljuvad ajavahemikus 13.09.–11.10.2019.​

Portugal
Sügis 2019
al 564
või al 51 €/kuu
28.12.2019–02.01.2020

Veeda lõbus ja meeldejääv aastavahetus Portugali pealinnas Lissabonis!

Varajasele tellijale hinnad 200 € soodsamad!

Lissabon
Aastavahetuse reis
al 499
või al 45 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis