Prantsusmaa

Prantsusmaa pakub kõike alates maailmakuulsatest muuseumidest kuni lumevaibaga kaetud Alpideni.

ÜLDINFO
Asukoht – Lääne-Euroopa
Naabrid – Belgia, Luksemburg, Saksamaa, Šveits, Itaalia, Monaco, Andorra, Hispaania
Pealinn – Pariis
Pindala – 643 801 km2
Rahvaarv – üle 66 miljoni
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – prantsuse keel
Ajavöönd – GMT+1/+2

MIKS KÜLASTADA
Prantsusmaa pakub palju avastamist nii noortele kui vanadele, lugematul arvul vaatamisväärsusi, maitsvat sööki kui ka veinielamust, lumiseid alpe, kihavat linnaelu, rohelust täis külasid ja palju muud. Riigi pealinna Pariisi tuntakse ka kui üht maailma romantiliseimat sihtkohta. Sellele aitavad kaasa prantslastele omane temperament, meeliülendav toidukultuur ja sajandeid seisvad hooned, mis lausa õhkavad elegantsi

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sobilik aeg Prantsusmaale reisimiseks on igal aastaajal vastavalt eesmärgile. Sooja ja päikest saab enim nautida suvekuudel.

KLIIMA
Kliima Prantsusmaal on üsna eripalgeline. Lääne-Prantsusmaal on palju sademeid ja suhteliselt soojad talved. Mida sisemaa poole seda kontinentaalsemaks kliima muutub ja alpides on veel teistsugune kliima. Seega on soovituslik tutvuda kohaliku ilmateatega enne reisimist.

PÕNEVAD KOHAD
Kindlasti üks Prantsusmaa tuntumaid vaatamisväärsusi on Eiffeli torn, mida külastavad aastas miljonid turistid. Muuseumitest tasub külastada kindlasti Louvre muuseumit. Kindlasti tasuks külastada mõnda viinamarjaistandust. Prantsusmaa on vaatamisväärsuste riik, neid jagub seal igal sammul.

Estravel soovitab:

  • Killukest “Vaprate ja Ilusate” maailma näeb elegantses Prantsuse Rivieras.
  • Viinamarjade korjamine – sept-okt
  • Prantsuse Alpid  – Meribél, …
  • Paadisõit Loire’i jõel
  • Väljasõit Monacosse
 

Huvitavad sihtkohad

Tiina Pargi reisikiri Bordeaux jõekruiisilt

21.01.2022
Tiina Park

Ma ostsin augustis 2021 Estravelist seitsmepäevase jõekruiisi algusega Bordeaux´st. Reis oli novembrikuu viimastel päevadel, siis kui Eestis oli juba see väga kurb sügisilm, kuid Edala-Prantsusmaal säras veel kuldne sügispäike.

Loe edasi...

Muljeid luksuslikult Uniworldi jõekruiisilt

15.11.2021
Estraveli Platinum Club teeninduse superviisor Triin Jaanimets

Estraveli Platinum Club teeninduse superviisor Triin Jaanimets käis luksuslikul Uniworldi jõekruiisil ja jagab nüüd reisipilte- ja muljeid. Antud kruiis oli keskendunud Reini jõe äärsetele ajaloolistele lossidele ning kohalikele veinidele.

Loe edasi...