Prantsusmaa

Prantsusmaa pakub kõike alates maailmakuulsatest muuseumidest kuni lumevaibaga kaetud Alpideni.

ÜLDINFO
Asukoht – Lääne-Euroopa
Naabrid – Belgia, Luksemburg, Saksamaa, Šveits, Itaalia, Monaco, Andorra, Hispaania
Pealinn – Pariis
Pindala – 643 801 km2
Rahvaarv – üle 66 miljoni
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – prantsuse keel
Ajavöönd – GMT+1/+2

MIKS KÜLASTADA
Prantsusmaa pakub palju avastamist nii noortele kui vanadele, lugematul arvul vaatamisväärsusi, maitsvat sööki kui ka veinielamust, lumiseid alpe, kihavat linnaelu, rohelust täis külasid ja palju muud. Riigi pealinna Pariisi tuntakse ka kui üht maailma romantiliseimat sihtkohta. Sellele aitavad kaasa prantslastele omane temperament, meeliülendav toidukultuur ja sajandeid seisvad hooned, mis lausa õhkavad elegantsi

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Sobilik aeg Prantsusmaale reisimiseks on igal aastaajal vastavalt eesmärgile. Sooja ja päikest saab enim nautida suvekuudel.

KLIIMA
Kliima Prantsusmaal on üsna eripalgeline. Lääne-Prantsusmaal on palju sademeid ja suhteliselt soojad talved. Mida sisemaa poole seda kontinentaalsemaks kliima muutub ja alpides on veel teistsugune kliima. Seega on soovituslik tutvuda kohaliku ilmateatega enne reisimist.

PÕNEVAD KOHAD
Kindlasti üks Prantsusmaa tuntumaid vaatamisväärsusi on Eiffeli torn, mida külastavad aastas miljonid turistid. Muuseumitest tasub külastada kindlasti Louvre muuseumit. Kindlasti tasuks külastada mõnda viinamarjaistandust. Prantsusmaa on vaatamisväärsuste riik, neid jagub seal igal sammul.

Estravel soovitab:

  • Killukest “Vaprate ja Ilusate” maailma näeb elegantses Prantsuse Rivieras.
  • Viinamarjade korjamine – sept-okt
  • Prantsuse Alpid  – Meribél, …
  • Paadisõit Loire’i jõel
  • Väljasõit Monacosse
 

Huvitavad sihtkohad

Kaugkontor Lõuna-Prantsusmaal – 2-osaline videosari

28.03.2024
Estravel

Eelmisel kevadel sai taas käidud kaugtööd tegemas ning sel korral langes valikuks võluv Lõuna-Prantsusmaa. Panime muljetest kokku ka toredad videod. Head vaatamist!

Loe edasi...

Luksusliku Uniworld laevaga tutvumine Bordeaux`s

19.10.2023
Estravel

Estraveli töötajatel avanes oktoobris võimalus külastada Prantsusmaal Bordeaux´i sadamas seisvat luksuslikku Uniworldi jõekruiisi laeva S.S. Bon Voyage. Laev oli just lõpetanud ühe kruiisi ja valmistus järgmiseks väljumiseks ning kahe kruiisi vahel võeti lahkelt vastu laevaga tutvuma suure grupi Estravellasi.

Loe edasi...