Singapur

Singapur

Singapur on värviküllane ja päikseline suurlinn, kus ida kohtub läänega. See on üks maailma arenenumaid riike, kus põimuvad modernsus ja ajaloopärand, tipptehnoloogia ja maailmatasemel teenindus.

Singapuri näol on tegemist Aasia linnriigiga, mis on sildadega ühendatud Malaisiaga.

Singapur sai alguse 1819. a Briti kaubanduskolooniana. Linnriigi õitsenguperiood algas peale Singapuri iseseisvumist 1965. a. Tänapäeval on tegemist väga euroopaliku ning puhta suurlinnaga, kus pilvelõhkujad vahelduvad vanade etniliste kvartalitega. Singapuri elanikkond moodustab kireva erinevate rahvaste paabeli – Singapuris elab palju immigrante Malaisiast, Hiinast, Indiast, Sri Lankalt ja Suurbritanniast. Seetõttu tähistatakse Singapuris hinduistlikke, moslemi, hiina ja kristlikke pühi.Kindlasti väärib äramärkimist Singapuri restoranikultuur. Restoranides pakutavate roogade valik rahuldab ka kõige nõudlikumaid gurmaane.

Malaka poolsaare tippu, Lõuna-Hiina mere saarele malailaste poolt rajatud linna nimi tõlkes tähendab “lõvi linn”.
Ekvaatorist vaid 150 km kaugusel asuv riik paikneb ühel suurel ning 54 väiksel saarel. Maa keskosas paikneb kõrgendik, kus on ka maa kõrgeim punkt, Timah 175 m.
Singapur on maailma rikkamaid riike, olles üks maailma tähtsamaid kaubandus- ja rahanduskeskusi, siin võib leida kõigi tähtsate rahvusvaheliste firmade esindusi. Singapuri kuumim aastavahetuse veetmise koht on SuntecCity.

Reisimuljed Singapurist

01.12.2023
Õppereisil osalesid Estravelist Kaire Klaus, Kertu Piirimaa, Pille Pihlak, Margit Peedu ja Ann Siirde ning Ingrid Metsaäär Wris reisibüroost.

Loe põhjalikku ülevaadet Singapuri õppereisi ekskursioonidest ja nähtud hotellidest.

Loe edasi...

Singapur kaotas kõik Covid-19 reisipiirangud

21.02.2023
Estravel

Peaaegu kolm aastat pärast esimeste reisipiirangute kehtestamist ühineb Singapur nende riikidega, mis on reisimiseks kõigile avatud.

Loe edasi...

Soovituslik linnaekskursioon algab sõitmisega läbi “koloniaalse südame” vaadetega Parlamendimajale, Padang’ile, kriketiklubile, Ülemkohtu hoonele ja Linnavalitsuse hoonele. Edasi läbi Hiinalinna ühte Singapuri vanimasse -Thian Hock Keng- templisse. Edasi võiks teha peatuse Mount Faber’il, et imetleda linnavaadet, sadamat ja Sentosa saart. Sealsamas külastada ka käsitöökeskust. Edasi külastada Botaanikaaias asuvat Rahvuslikku Orhideedeaeda. Viimase peatuse võiks teha jasmiini-ja vürtsihõngulises Little India’s.