Tai

Tai Kuningriik (endise nimega Siam) on Aasia üks kõige enam külastatumaid riike. Põhjuseks on Tai looduse hingemattev ilu, vanade Templite mitmekesisus, üle maailma tuntud külalislahkus, väga värvikas ööelu ning eksootiline köögikultuur.

ÜLDINFO
Asukoht – Kagu-Aasia
Naabrid – Laos, Myanmar/Birma, Kambodža, Malaisia
Pealinn – Bangkok
Pindala – 513 115 km2
Riigikeel – tai keel
Rahvaarv – 69 miljonit
Rahaühik – baht (THB)
Ajavöönd – GMT+7

MIKS KÜLASTADA
Taimaal asub suurel hulgal imekauneid liivarandu ning sadu väikeseid saari. Aastaringselt soe õhu- ja meretemperatuur loob väga mitmekesise mereelustiku. Tai on võitnud rannamõnude nautijate, ujujate, sukeldujate ja snorgeldajate südamed. Kultuurihuvilistele on Tais suur hulk arheoloogilisi vaatamisväärsusi, sh budistlikke templeid, aga ka rohkesti muuseume ja hulgaliselt festivale. Tai köök on maailmakuulus mitmekesiste ürtide ja maitseainete poolest.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Tai kliima on troopiline ja sobib puhkuseks aastaringselt. Parim aeg on siiski oktoobrist veebruarini mil seal on jahedam periood.

KLIIMA
Tais valitseb troopiline kliima. Jahedam hooaeg on Tais novembrist märtsini, siis on ilm pehme. Maist oktoobrini on Tais kuum hooaeg kõrge temperatuuriga (üle 40 kraadi). Vihmaperiood on juulist oktoobrini. Selle lõppedes taevas selgineb, päevad on kuivad ja päikeselised, ööpäeva keskmine on 24-28 kraadi. Öised temperatuurid jäävad 22-24 vahele. Merevesi on aastaringselt 28 kraadi.
Saari lõunas on hea külastada ajal, mil ülejäänud Tais on liiga palav. Rahvusvaheliselt tunnustatud turismipiirkonnas Phuketi saarel on päevased keskmised temperatuurid juulist detsembrini 31°C lähedal.

PÕNEVAD KOHAD
Bangkok on eksootiline ja põnev linn, pakkudes igal sammul uusi elamusi: umbes 300 templit, safrankollastes riietes buddha mungad, kolisevad tuk-tukid ja ujuvad turud.
Bangokis on hiiglaslikena tunduvaid turge, kus võib osta väga laias valikus kaupa väga laial hinnaskaalal. Külastamist väärib suur kuningaloss, Chitralada palee (monarhi residents) ning Wat Pho tempel. Siami ilusaim pealinn on Ayutthaya sealsete suursuguste ja templivaremete poolest.
Tais on ligi 50 rahvusparki, millest ligipääsetavamad on Khao Yai Ko Samet saar ja Doi Inthanon rahvuspark.

HEA TEADA

  • Tai kuninga või tema perekonna solvamine ja laimamine on kriminaalkorras karistatav
  • Ettevaatlik tuleb olla avamerel praamide ja paatide kasutamisel, kuna nende turva- ja päästevarustus on sageli puudulik
  • Ujumisel arvestage, et ranna lähedal võib olla ohtlikke meduuse
  • Vihmaperioodil tuleb arvestada võimalike üleujutustega
  • Ettevaatlik peab olema reisimisel Kambodþa ja Birmaga piirnevatele aladele
  • Rentides mootorratast või rollerit lugege rendileping enne allakirjutamist hoolikalt läbi, sest tihti sisaldub hinnas vaid osaline kindlustus. Eelista kindlustust mis korvab ka kolmandatele osapooltele tehtava kahju
  • Rolleriga sõites kandke kiivrit, kuigi seadusega on see kohustus vaid rollerijuhil
  • Auto- või mopeedijuht peab alati kaasas kandma rahvusvahelist juhiluba või Tai juhiluba
  • Ära kunagi anna sõidukit rentides tagatiseks oma reisidokumenti

Sinu 2024. aasta reisihoroskoop

09.01.2024
Estravel

Käes on uus aasta ja kui vajad veidi reisiinspiratsiooni, siis lähene küsimusele sel korral mänguliselt! Võib-olla on hoopis Sinu tähtkuju täiusliku reisisihtkoha avastamise võti?

Loe edasi...

Detsember 2023 TOP sihtkohad

09.01.2024
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta detsembris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...