Villas puhkaja meelespea

Villapuhkus on üks mõnusamaid ja privaatsemaid puhkuse viise. Siit leiad kasulikku infot, mida villapuhkust planeerides silmas pidada.

Juurdepääs villadele

Kõrvalisemates kohtades asuvate valdusteni viivad teed ei pruugi alati olla parimas korras. Paljud villad asuvad kõrgematel kohtadel, kuhu viib paar astet või pikem trepp. Liikumispuude reisija korral palume sellest meile varem teada anda, et saaksime leida just teile sobiva lahendusega villa.

Saabumine

Villasid renditakse reeglina nädala kaupa ning laupäevast laupäevani. Võimalikud on ka erijuhud. Villa omanik või võtmetega administraator ootab reisijaid villa juures kella 16-19ni. Varasem või hilisem saabumine tuleb kindlasti enne kokku leppida. Varane saabumine ei ole võimalik enne kella 10. Mõnes villas lisandub selle eest eritasu.

Elanike arv

Elanike arv villas peab vastama broneeringus kinnitatud numbrile. Kui asukaid on rohkem kui lubatud, on omanikul õigus kliendid välja tõsta.

Kohustuslik tagatisraha

Villasse saabudes tasutakse omanikule või esindajale kohustuslik tagatisraha (security deposit). See on tagatiseks asjade katkiminemise, lõhkumiste ja tasuliste teenuste eest. Summa oleneb villast, see teatatakse broneeringu käigus. Tagatis tuleb tasuda sularahas ning see tagastatakse kas täies mahus või olenevalt kuludest enne villast lahkumist.

Küte ja õhukonditsioneer

Olenevalt villast on keskküte ja õhukonditsioneer arvestatud hinna sisse või lisatasu eest. Hind sõltub konkreetsest majast ning kinnitatakse tellimuse käigus. Lisaks tuleb kohapeal eraldi tasuda kaminas köetavate puude eest. Pane tähele, et paljudel majadel puudub küte ning seetõttu võivad nad hooaja alguses pisut rõsked olla!

Telefon

Kõikides villades, kus on telefon, tuleb selle kasutamise eest eraldi maksta.  Tasutakse sularahas omanikule või esindajale enne lahkumist.

Voodilinad ja rätikud

Voodilinad ja rätikud antakse kasutamiseks ning vahetatakse ühe nädala kaupa, kui ei ole märgitud teisiti. Basseinis ujumiseks ja rannaskäimiseks tuleb kasutada ise kaasa toodud rannarätikuid.

Teenija ja kokk

Villadesse on võimalik lisatasu eest tellida teenija ja/või kokk. Teenuse eest tasutakse sularahas selle osutajale.

Mööbel ja kujundus

Kõik villad, majad ja korterid on eraomandis ning nende väljanägemine ja sisekujundus sõltuvad omaniku maitsest ning rahakotist. On väga kõrgetasemeliselt sisustatud eksklusiivseid villasid kui ka lihtsaid ja tagasihoidlikke maju. Samuti varieeruvad voodite ning madratsite laius ja kvaliteet.

Vesi

Kõikides villades palutakse teil kokkuhoidlik olla veega. Pikad kuivad perioodid suvises Itaalias teevad vee hankimise keeruliseks ning kalliks, seetõttu palun ärge raisake liialt. Enamikes kohtades on kraanivesi küll joodav, kuid soovitame teie endi huvides alati eelistada pudelivett.

Bassein

Osadel villadel kuulub hinna sisse ka ujumisbassein. Basseinid avatakse kõige varem 15. mail ning hiljemalt 1. juunil. Enamik basseine suletakse 30. septembril.

Segajad

Tingituna ümbritsevast keskkonnast võib villades alati tekkida probleeme, millega te ei osanud arvestada. Näiteks võib oliivi- ja viinamarjakasvatuste lähedal olevatesse majadesse kostuda masinate mürisemist. Samuti ei vastuta omanik kariloomade ja koduloomade häälitsemise eest. Loodusest võivad tuppa tungida putukad.