Hotellide müügitingimused

Hotellide klassifikatsioon ehk tärnid

Hotellide klassifikatsioonisüsteem erineb riikide ja piirkondade kaupa. Sama tasemega hotellide tähistamiseks kasutatakse eri riikides erinevaid nimetusi. Hotellide hinnangu andmisel lähtutakse tubade arvust, suurusest, sanitaarsetest tingimustest ja hotelli poolt pakutavate teenuste hulgast.

Ometi võivad ka sama kategooria hotellid erinevates riikides olla väga erineva tasemega. Näiteks 3-tärnihotellis Pariisis või Londonis võib puududa traditsiooniline fuajee, mitmekorruselises majas lift, toad on väiksed ning kulunud, puuduvad minibaar ja televiisor. Skandinaavia 3-tärnihotellides on seevastu kõik eelnimetatu olemas.

Check-in ja check-out

Reeglina annavad hotellid kliendile toa (check-in) kell 14.00–18.00. Kui reisiplaanis on juba ette näha hotelli saabumine peale kella kuute õhtul, tuleb sellest teavitada ka oma reisikonsultanti, kes informeerib hotelli. Vastasel korral käsitleb hotell juhtumit kohale mitteilmumisena (no-show), annulleerib broneeringu ja esitab trahviarve. Tubade loovutamine (check-out) toimub olenevalt hotellist kella 11.00st kuni 13.00ni. Hiline lahkumine on võimalik vaid vabade tubade olemasolul ning võib olla lisatasu eest.

Probleemid hotellis

Soovitame probleemide tekkimisel koheselt hotelli vastuvõttu pöörduda. Paljud olukorrad saavad sel viisil kõige kiirema ning operatiivsema lahenduse. Nt tilkuvat kraani või lärmakaid naabreid tagantjärgi kompenseerida on võimatu. Suuremate probleemide korral (nt hotellis ei leita teie broneeringut) peab alati ühendust võtma vautšeril oleval hädaabi telefoninumbril. Kõik kõned registreeritakse ning hilisemal kaebuse lahendamisel on see määrava tähtsusega.

Kaebuste esitamise kord

Toimunud majutuse kaebust on reisijal õigus esitada 2 nädalat alates majutuse lõpukuupäevast. Hilisemaid kaebusi võib Estravel mitte aktsepteerida. Kui kaebusega kaasnevad rahalised kulutused tuleb esitada kõik maksmist tõendavad kuludokumendid. Estravel aktsepteerib vaid kirjalikult esitatud kaebusi.

Krediitkaart tagatisena

Hotellid nõuavad tagatiseks krediitkaarti (selle puudumisel ka sularaha deposiiti). See on eelkõige kohapealsete kulude katteks, nt minibaar ja tasulised TV-kanalid. Hotell võib broneerida kaardilt teatud summa, mis vabastatakse peale hotellist lahkumist.

USA ja Kanada hotellid

USA ja Kanada hotellides ei saa reeglina ette broneerida 2 eraldi voodiga kaheinimesetuba (Euroopas levinud twin-tuba). USA ja Kanada üheinimesetoas on tavaliselt üks voodi ja kaheinimesetoas on kas üks suur voodi või kaks eraldi voodit, aga täpset voodite arvu ette broneerida ei saa. Kolme- ja neljainimesetubades on tavaliselt kaks laia voodit, mitte kolm-neli üheinimesevoodit.

Majutuse muutmine ja tühistamine

Kõik hotellimajutusega seotud muudatused ja tühistamised, enne reisi ning reisi ajal, tuleb teha läbi Estraveli ning on seotud ajaliste piirangutega. Otse hotellis tehtavad muudatused ja tühistamised võivad kaasa tuua hilisemad probleemid ning ei ole aluseks hüvitise nõuetele.

Tarbija taganemisõigus

Vastavalt võlaõigusseadusele ei ole sidevahendi abil majutus-, toitlustus- ja vaba aja veetmise teenuse osutamiseks sõlmitud lepingutest taganemine lubatud, kuivõrd lepinguga on kindlaks määratud teenuse osutamine teatud tähtpäevaks või teatud tähtaja jooksul või siis tähendab lepingu sõlmimine teatud vahendite broneerimist, millele on taganemisel keeruline uut kasutajat leida.

Tarbijal tuleb arvestada, et eelnimetatud teenuste ostmisel nii sidevahendi abil kui reisibüroost, puudub tarbijal õigus kinnitatud tellimust 14 päeva jooksul olenemata põhjustest tasuta tühistada.

Estravel soovitab

Veeda muinasjutuline ööpäev romantilises Villa Ammendes koos kõige kallimaga.

Pakkumine kehtib ööbimiseks kuni 05.01.2019.

Villa Ammende
Romantikute pakett
al 195
või al 18 €/kuu

Eripakkumise raames on hinnas muu hulgas ka jootrahad, pardakrediit kuni 400 USD reisija kohta, joogipakett, ja kuni 4 kaldaekskursiooni.

Eripakkumine kehtib kuni 31.03.2019.

Euroopa kruiisid
Päike, meri, hea söök
al 2555
või al 232 €/kuu
Kruiis kuni 35% soodsamalt!

Broneerides oma Kariibi mere kruiisi enne 28. veebruarit, saad kruiisi kuni 35% soodsamalt!

Lülita end Kariibide režiimile!

Royal Caribbean
Kariibi eripakkumine
al 408
või al 37 €/kuu

Maitsev Tartu on maitseelamuste kampaania, kus ainult veebruaris saab nautida uusi toiduelamusi pakkuvat kolmekäigulist erimenüüd valitud restoranides, sh restoranis Polpo.

Pakkumine kehtib majutuseks 01.02.28.02.2019.

Maitseelamused Tartus
al 112

Saaremaa spaahotell Rüütli asub Kuressaare linnapargi ja jahisadama vahetus läheduses kaunil promenaadil.

Pakkumine kehtib majutuseks kuni 30.04.2019.

Hotell Rüütli
Spaapakett kahele
al 76
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!