Kalli õppereis Hispaaniasse Costa del Soli

05.07.2024
Estraveli Tartu büroo vanemreisikonsultant Kalli Berg

Estraveli Tartu büroo vanemreisikonsultant Kalli Berg käis kevadel Novatoursi õppereisil Hispaanias Costa del Solis. Loe Kalli muljeid ja soovitusi reisist, külastatud piirkondadest ja hotellidest.

Üle mitme aasta korraldas Novatours agendireisi Hispaaniasse, Costa del Soli piirkonda. Olin seda reisi juba pikalt oodanud ja mul õnnestuski seekord sellel põneval reisil osaleda. Meie grupis oli kokku 20 osalejat, neist 5 Eestist, 5 Lätist ja 10 Leedust, seega seltskond oli parajalt kirju aga siiski väga tore.

Lennud

Lennud toimusid airBalticuga ja lennuaeg oli 4 tundi ja 50 min. See on üks pikemaid otselende Tallinnast Lõuna-Euroopasse (lisaks Portugalile). Lennud olid mõlemal suunal täiesti välja müüdud – tundub, et see liin on väga populaarne meie reisijate hulgas. Toit lennukis oli meile ette tellitud, mis oli väga mugav. Soovitan ette tellimise võimalust kõikidele reisijatele, kuna lennukis kohapeal on toitude valik väiksem ja tegelikult läheb ka aeg selliselt kiiremini.

Malaga lennujaam on üsna suur. Tasub arvestada, et lennujaamast välja jõudmine võtab üsna kaua aega ning isegi juba pagasilindini on parajalt pikk maa kõndimist. Kohalikud reisibüroo esindajad ootavad lennujaamast välja minnes ukse ees ja juhatavad busside juurde, mis muide võivad oodata ka maa-aluses parklas.

Hispaania ilm

Ilm oli parajalt soe, ei olnud väga kuum. Saime paaril korral isegi kergelt vihma aga enamasti oli temperatuur 20-23 kraadi ringis. Merevesi oli üllatavalt jahe, umbes 18-19 kraadi, ja laine oli üpris tugev. Proovisin ka merre minna aga kahjuks see ei õnnestunud, sest lained olid erakordselt kõrged. Meri oli tunduvalt jahedam kui aprilli keskel Türgis, kus meres ujumine oli täesti talutav. Välibasseinides saab aga mai keskel juba ujuda ning enamikes hotellides olid ka sisebasseinid, mis hullavaid lapsi täis. Basseinide külastamine on tasuta.

Külastatud kuurordid ja linnakesed

Põhjalikumalt tutvusime sellel reisil Torremolinose (elasime kahes erinevas hotellis), Benalmadena, Marbella ja Puerto Banusega. Fuengirolast sõitsime kahjuks ainult bussiga läbi, heameelega oleks ka seal pikemalt peatunud. Kohaliku giidi jutu järgi elab seal palju kohalikke ja hinnatase on soodsam kui mujal piirkonnas. Kuurortide kirjeldamisel pikemalt ei peatuks, küll aga tooksin välja paar detaili, mida reisides tähele panna. Näiteks ei ole Hispaanias hotellidel oma randasid ning rannad on tasulised. Alati võib ka oma rätiku rannas maha panna, juhul kui ei ole soovi osta rannatooli. Kui aga on vajadust rannatooli järgi siis selle hinnaks on keskmiselt 7 €/päev, kahene komplekt 14-15 €/päev.

Torremolinose kuurort jääb Malagast üsna lühikese sõidu ning lennujaamast umbes 8-10 km kaugusele. Kuurorti iseloomustuvad kõrged hotellid, millel enamasti 15 korrust ning mis kohati oli isegi veidi hirmuäratav. Palju on ka erineva välimusega kortermaju, mõned paraku juba üsna aastaid näinud ja ka lagunenud. Hotellide tase oli selles piirkonnas tegelikult hea, 4 tärni oligi üsna korralik 4 tärni. Mere ääres on ilus promenaad paljude restoranide, kohvikute ja poekestega. Rand on ilus ja laia liivaribaga. Antud kuurort sobib neile, keda ei häiri hiiglaslikud hotellid ja kes eelistavad lennujaama lähedust.

 

Mulle isiklikult meeldis Benalmadena rohkem, kuna seal olid madalamad hotellid ning hotellide ees oli ka jalakäijate promenaad, kus sai rahulikult kõndida. Benalmadena jahisadam on omaette vaatamisväärsus, väga ilus koht erinevate restoranidega. See kuurort sobib rohkem ka lastega peredele.

 

Puerto Banuse sadamas jalutasime paar tundi ringi. Seal on mitmeid kalleid restorane ja ilus liivarand päevitamiseks. Marbella vanalinn oli erakordselt armas oma armsate värviliste lillepottidega majade seintel. Meil oli vanalinnas paar tundi aega ringi jalutada ja see koht jättis tõesti väga hea mulje. Tasub arvestada, et transfeer Marbella hotellide juurde on ligi 1-1,5 tundi. Loomulikult käisime ära imearmsas Mijase külakeses, kus on võimalik eeslitaksoga sõita. Lisaks toimus väljasõit armsasse väiksesse valgete majakestega Setendil de Bodegase linnakesse ja Rondasse. Rondas soovitan küll kõikidel ära käia, kes sinnakanti satuvad. Lisaks kindlasti ka Granadas, Sevillas ja Gibraltaril, kuhu kahjuks meie seekord ei jõudnud.

Kalli hotellisoovitused

Vaatasime nädala jooksul kokku 28 hotelli. Ise elasime neljas erinevas hotellis, läbi mille saime nende hotellidega ka põhjalikumalt tutvuda. Sain veelkord kinnitust, kui oluline on hotellid oma silmaga üle vaadata. Võib küll pilte vaadata ja erinevaid arvustusi lugeda, aga tegelikkus võib olla hoopis teine, sest enamasti on hotelle tutvustavatel piltidel ilusad deluxe ja superior toad. Ka asukoht on väga oluline ja seda samuti alati ei oska ette näha, lisaks ka võimalusi, mis hotelli ümbruses on.

 

Lastega peredele:

Holiday World Polynesia Hotel 4*
Väga eriline Polüneesia stiilis hotell, kus fuajees on rippsillad, basseinid, kivikujud jne. Lastele on palju tegevusi. Hotell asub mäe küljel merest veidi eemal aga randa viib tasuta transfeer. Kindlasti tasuks siin võtta kõik hinnas toitlustamise, sest siis on hinna sees ka mere ääres olev veepark ja rannaklubi. Hotell sobib rohkem hotellipuhkuseks lastega, ümbruskonnas midagi väga palju siiski teha ei ole ning Benalmadena keskus asub umbes 5 km kaugusel. Küll aga saab soovi korral mugavalt rongiga Malagasse sõita.

Occidental Torremolinos Playa 4*
Hotell meenutab veidi Kreeka küla oma 2-3 korruseliste valgete majakestega. Hotellis on oma väike veepark. Asub Torremolinose keskuses, meri on kohe üle tee.

Sol Principe 4*
Lastega peredele suurepärane – suur basseiniala ja palju tegevusi lastele.

Best Triton 4*
Hotell on värskelt täielikult renoveeritud ning asub kohe mere ääres. Väga hea asukohaga, korralik 4 tärni hotell, mis sobib nii täiskasvanutele kui ka lastega peredele.

 

Täiskasvanutele:

Melia Costa del Sol 4* 
Väga kvaliteetne hotell, asub Torremolinose keskuses. Hotellis on enamasti täiskasvanud, lapsed pole otseselt keelatud aga tasub arvestada, et neile mingeid tegevusi ei ole. Hotelli katusel on kaks basseini, millest üks mõeldud ainult täiskasvanutele. Heaks lisaks on hotelli väike ja ilus troopiline siseaed, kus saab rahulikult lõõgastuda. Väga head söögid, meie giidi arvates on see üks TOP 1 hotelle Costa del Soli piirkonnas.

Occidental Puerto Banus 4*
Asub kohe Puerto Banuse keskuses, merest ca 300 m kaugusel. Sobib neile, kes soovivad olla keskuses, kus kõik mugavalt olemas. Korralik 4 tärni hotell väga ilusa basseinialaga.

Obal Urban 4*
Väga hea tasemega 4 tärni butiikhotell, mis asub Marbella keskuses. Merest ligikaudu 200 m kaugusel. Basseiniala, päikeseterass ja väike baar katusel, tubadel rõdusid ei ole.

MS Amaragua 4*
Tooksin selle hotelli täitsa eraldi välja. Hotell on väga hea asukohaga Benalmadena jahisadamast umbes 10 min jalutuskäigu kaugusel. Kohe hotelli ees on pikk jalakäijate promenaad ja teisel pool promenaadi ilus lai liivarand. Hotell on üks populaarsemaid antud piirkonnas ja sobilik pigem täiskasvanutele. Õhtuti on hotellis erinevad esinejad ja programmid, mida basseini ääres nautida. Toad on siiski üsna väikesed ja pigem vanamoelised aga väga viisakad. Toitude valik on hea, kuid tuleb tunnistada, et hommikusöögi ajal oli restoran üpris ülerahvastud.

 

Kellele Malaga piirkond võiks sobida puhkamiseks? Kindlasti neile, kes ei otsi ainult kõik hinnas hotellipuhkust, sest selles piirkonnas on nii palju vaadata! Soovitan kindlasti osaleda ekskursioonidel või veelgi parem, rentida auto ja ise ringi sõita. See on õige koht just aktiivsele puhkajale.

Sooviksid ka Costa del Soli reisida? Võta meiega ühendust ja leiame Sulle sobivaima pakkumise!
Vaata ka näidispakkumisi Malagasse

 

Kommentaarid: