Costa del Sol

Hispaania

Costa del Sol on Hispaania populaarseim puhkusepiirkond, mis oma 300 päiksepaistelise päevaga aastas ning 160 km liivase rannikuga ei jäta külmaks ühtegi päikeseihalejat.

Costa del Sol on suurepärane lähtepunkt Hispaania võlude avastamiseks. Andaluusia autonoomne piirkond, kuhu Costa del Sol kuulub, on vaatamisväärsuste poolest Hispaania üks põnevamaid. Suurepäraste keskaegsete mälestusmärkidega Sevilla, Cordoba, Ronda ja Granada paiknevad kõigest paarisaja kilomeetri raadiuses. Päevaste ekskursioonide ulatusse jäävad ka Suurbritanniale kuuluv Gibraltar ja Araabia eksootikat pakkuv Maroko.

Piirkonna loodus on kaunilt vaheldusrikas. Mäed ja orud, kirgassinine meri, laugjad liivarannad vaheldumisi maaliliste kaljudega, hooldatud golfiväljakud, lumivalgete majadega Andaluusia külad mäenõlvadel – see on kirgastav esteetiline elamus.

Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola on vilka eluga kosmopoliitsed kuurordid, kus on laiad liivarannad, piisav valik hotelle ja ajaveetmiskohti ning aktiivne ööelu. Nad on paslikud nii aktiivse puhkuse harrastajatele kui ka lihtsalt päikesenautijatele.

Kõik kuurordid sobivad suurepäraselt ka perepuhkuseks, sest lisaks liivarandadele on enamikes hotellides lastebasseinid ja lähedal mitmeid lapsi paeluvaid vee- ja huvipargid.

Marika reisimuljed Costa del Solist

28.11.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Marika Mikko

Estraveli vanemreisikonsultant Marika Mikko käis õppereisi raames Costa del Soliga tutvumas. Loe reisimuljeid ja vaata, millised olid Marika lemmikud hotellid.

Loe edasi...

Kuidas heastada üks korralik prohmakas, kui oled ära unustanud abieluaastapäeva?

28.09.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Aive Vološtšuk-Kaukver

Estraveli vanemreisikonsultant Aive Vološtšuk-Kaukver käis abikaasaga põneval reisil Costa del Solis ja jagab muljeid ja reisiideid. 

Loe edasi...

Kas iseseisvalt autot rentides või reisikorraldaja ekskursioonidega ühinedes saab külastada selliseid põnevaid kohti nagu kuulsat Briti kolooniat Gibraltarit, Hispaania üht kauneimat linna Granadat, Andaluusia pealinna Sevillat või maalilist Ronda mägiküla.

Andaluusias on rohkesti vee ja lõbustusparke ning erinevaid teemaparke. Benalmadena Sealife, Selwo safaripark, Fuengirola loomaaed, Torremolinose krokodillipark on vaid mõned näited vahvatest teemaparkidest, kus nii lastele kui täiskasvanutele rohkesti uudistamist on.

Costa del Soli kutsutakse ka Costa del Golfiks, sest klimaatiliselt sobib see piirkond aastaringseks golfi harrastamiseks ning väljakuid on siia rajatud juba rohkem kui 30. Suure valiku väljakute hulgast leiab iga harrastaja endale sobiva.