Costa Brava

Hispaania

Costa Brava on Katalooniale  kuuluva ranniku üks kuulsamatest turismipiirkondadest.

Costa Brava on Barcelonast peaaegu kuni Prantsusmaani ulatuv kuurortpiirkond. Kuurordi moodustab kirjeldamatult kaunis Vahemere rannik lahesoppide, poolsaarte, silmipimestavalt ja ahvatlevalt valge liivaga randade ning männimetsadega, mida meretuul pehmelt paitab.

See mereäärne paik on oma nime Metsik rannik saanud selle järgi, et paljudes paikades ei pääse merele kaldalt ligi – mäed ja järsakud ulatuvad mereni välja ilma, et jätaksid kitsukesegi riba enda ja vee vahele. Seevastu nendes paikades, kus leidub väikseid kitsaid supelrandu, on end sisse seadnud võrratud kuurordid. Siinsetes paikades armastavad aega veeta iseäranis head ujujad, sest juba 10 meetri kaugusel kaldast on vesi küllalt sügav.

 

 

Huvitavad sihtkohad

Puhkus ainult täiskasvanutele

12.02.2019
Riina Jussila

Hotellid ja spaad, kuhu lapsed pole oodatud, võivad esiti tunduda pisut võõrad. Ometi saavad need aasta-aastalt populaarsemaks ning võidavad südameid ka perede hulgas, kus sirguvad põnnid – lapsevanemad vajavad argikohustustest priid akudelaadimist.

Loe edasi...

Costa Bravas on rohkelt sportimisvõimalusi – puhkajad saavad golfi ja tennist mängida, jalgratastega sõita.

Costa Brava kuurortidest on lihtne sõita lähedalasuvasse Barcelonasse, Salvador Dalí muuseumisse, samuti Hispaania ühte vanemasse, Montserrati kloostrisse. Lastele pakuvad kindlasti rohkelt rõõmu selle kuurortpiirkonna veelõbustuspark, loomaaed Aqualeon ja merepark Marineland. Kõikide kuurortlinnade vahel sõidavad bussid, rongid ja kaatrid.