Costa Daurada

Hispaania

Hispaania Vahemereranniku populaarne kuurort Costa Daurada on eesti keeles kuldne rannik. Loomulikult viitab see sealsetele kollastele liivarandadele ja kirkale päikesepaistele.

Costa Daurada on osa Katalooniast, seetõttu on ametlikud keeled katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Kataloonia autonoomne piirkond on Hispaania idapoolseim, piirnedes lõunas Vahemerega ja põhjas Andorra ning Prantsusmaaga. Kataloonia pealinn ja ühtlasi piirkonna pärl on loomulikult Kataloonia pealinn Barcelona oma suurlinliku elegantsi ja vapustava arhitektuuriga. Peamised puhkekohad on La Pineda, Salou ja Cambrils.

La Pineda on Costa Dourada põhjaosas asuv elav, dünaamiliselt arenev kuurort. Barcelonani on siit 115 km, kuhu võib sõita kas rongi või bussiga.
La Pineda sobib hästi perepuhkuseks ning moodustab koos Salou ja Cambrilsiga selle piirkonna suurima turismiregiooni. Siinsed suurepärased liivarannad, mida aeg-ajalt katkestavad kaljused lahed ja õdusad vaiksed laguunid, ulatuvad kilomeetrite kaugusele mööda Costa Daurada rannikut.

La Pinedas on väga lai valik baare ja restorane, kus pakutakse nii kohalikke kui rahvusvahelisi roogi. Kes soovib õhtuti pidutseda, neil tuleb sammud seada Salou’sse. Siin on mugavad kaasaegsed hotellid, veepark Aquapolis lastele, lõbustuskompleks Pineda Drink ja moodne spordikompleks Eurosport neile, kes ei soovi kogu oma vaba aega rannas veeta.

Salou on Costa Daurada puhkeregiooni keskus ning elavaim kuurort, mille on menukaks muutnud Vahemere parimate hulka kuuluvad liivarannad, kirev valik päevaseid ja öiseid ajaveetmiskohti ning mitmekülgsed võimalused aktiivseks puhkuseks. Parim valik nii noortele ja lõbutsemishimulistele, lastega peredele kui ka rahu armastavatele päikesenautlejatele.
Salou asub tunniajase sõidu kaugusel Barcelonast lõunas. Saloud külastab aastas üle 2 miljoni turisti. Piki rannikut kulgevad puhkusepiirkonnad lõpevad põhja pool La Pineda neemega ja lõunas Cambrilsi linnakesega. Salou on tunnistatud üheks regiooni parimaks kaubanduskeskuseks. Elav ööelu käib kuurordi arvukates diskoteekides, tantsusaalides, muusikakohvikutes ja baarides. Siin on hulgaliselt briti stiilis pubisid ja baare ning ka lugematul hulgal restorane.
Salous on üle 7km pikkune pehme valge liivaga rannariba ning lai võimalus tegeleda erinevate veespordialadega. Need, kes otsivad killukest tõelist Hispaaniat, saavad külastada lähedalasuvaid külakesi, kus asuvad suured oliivi- ja mandliistanused ning viinapuuaiad. Ajaloohuvilistele suurepärane külastuskoht Tarragona, asub Saloust vaid 10 km kaugusel. Seal asuvad vana Rooma amfiteatri varemed ning palju muuseume.

Salou ja La Pineda sobivad hästi perepuhkuseks, sest läheduses on mitu lapsi veetlevat vee- ja huviparki.

Cambrils on väike õdus linnake, mõni kilomeeter Saloust lõunas, mis sobib ideaalselt perepuhkuseks. Kaasaegne Cambrils jaguneb kaheks – ajalooline osa ja sadam. Keset vanalinna seisab XV sajandil ehitatud Santa Maria kirik ja XVIII sajandil hilisrenessanssi stiilis ehitatud Cami Neitsi pühamu Sanctuario de la Verge Cami. Linna lähistel asub peamine vaatamisväärsus, Sama park. Kuurordi sadamapiirkonda on koondatud kogu turismi infrastruktuur: tähtsaim rannapiirkond, kuhu on ehitatud hotellid, ammendamatu valik kohvikuid, baare, restorane ja muidugi kuulus kalaturg. Cambrilsis on seitse kilomeetrit hästi hooldatud liivarandu, ning siin on suurepärased tingimused veespordi, purjetamise ja sukeldumise harrastamiseks.
Bussiga pääseb hõlpsalt Cambrilsist Reusi ja Tarragonasse ning rongiga Valenciasse ja Barcelonasse.

 

Huvitavad sihtkohad

Costa Dauradast on hõlbus suunduda Hispaania võlude avastamisele. Barcelona, Girona, Valencia, Zaragoza – kõik need huvitava ajalooga linnad jäävad kuni 250 km raadiusesse.

Hispaania suurim ja atraktiivseim lõbustuspark Port Aventura jääb praktiliselt Salou serva, kõigest 1,5 km kaugusele ning seal tunnevad end mõnusalt nii suured kui väikesed turistid.