Gibraltar

Vaid 6,5 ruutkilomeetri suurune Briti krooni alla kuuluv Gibraltar on ikka üks imetegu küll. Maismaapiir, mis sõltuvalt poliitilisest kliimast Hispaania ja Suurbritannia vahel on ka pikki perioode suletud olnud, asub kitsukesel poolsaare kaelal*

ÜLDINFO
Asukoht – Pürnee poolsaare lõunapoolne tipp
Naabrid – Maroko, Hispaania
Pealinn – Gribraltar
Pindala – 6,8 km2
Rahvaarv – üle 34 tuhande
Rahaühik – Gribraltari nael (GIP)
Riigikeel – inglise keel
Ajavöönd – GMT+1/+2

MIKS KÜLASTADA
Gibraltar on täiuslik kombinatsioon inglismaast ja hispaaniast, olles samal ajal täpne ja muretu. Värvikirevad majad, pikad tänavad ääristatud kohvikutega, botaanikaaiad, köisraudtee, kaljud, mäed ja eksootilised ahvid on põhjused Gribraltari külastamiseks.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Matkamiseks on parim aeg hiliskevad, aprilli keskpaigast juuni keskpaigani, mil ilmad on valged, kuivad ja soojad, kuid mitte liiga soojad. Rannapuhkuseks on sobivaim aeg suvi, juunist septembri keskpaigani, mil vesi on jõudnud soojeneda ja ilmad on meeldivalt soojad. Sügis on samuti pehme ja meeldiv, kuid sellesse aastaaega jääb sajuperiood.

KLIIMA
Gibraltaril on vahemere kliima – kerged, vihmased talved ja soojad, päikesepaistelised suved. Kliima on pigem niiske ja tuuline, sest on suuresti mõjutatud Gibraltari väinast. Aasta keskmine õhutemperatuur talvel on ligikaudu 11 kraadi ja suvel ligikaudu 20 kraadi. Keskmine sademete hulk aastas on circa 780 mm.

PÕNEVAD KOHAD
Gibraltar on põnev koht nii oma looduse, kultuuri kui ka meelelahutuse poolest. Gibraltaril on kaks suurt festivali, mille ajaks oma külastust sättida – Gibraltari muusikafestival ja Rahvuspäev. Muusikafestival on toonud kokku tuntumad nimed nagu Kings of Leon, Paloma Faith, James Bay ja paljud teised. Rahvuspäeval, aga saab kõige selgema pildi Gibraltari kultuurist. Loodus on samuti imepärane Gibraltaril, kuid olge ettevaatlikud ahvidega, kes üritavad teie kotte varastada. Gibraltaril on mitmeid looduskaitsealasid, kus tutvuda kohaliku loodusega, külastada tasub ka looduslikke vaatamisväärsusi nagu näiteks koopad, mis on iseäralikud just Gibraltarile. Kultuuri ja ajalugu tutvustavad mitmed memoriaalid üle Gibraltari, Teise Maailmasõja tunnel ning erinevad muuseumid ja galeriid. Tasub planeerida pikem puhkus, sest pealtnäha nii väike Gibraltar ei olegi tegelikult väike.

HEA TEADA

  • Tasuda saab nii naelades kui eurodes
  • Kõndimine on Gibraltaril keeruline ja vahemaad on pikemad, kui kaardi pealt võib tunduda. Soovitatav on kasutada taksot
  • Hoia oma asju lähedal, sest ahvidel on komme näppata inimeste kotte ja muidu asju ning isegi siis kui need taskus on

 

*Sissejuhatus laenatud Estravellerist “Suve algus Vahemerel”

 

Huvitavad sihtkohad

Suve algus Vahemerel

17.08.2007
Estraveller

Vahemeri on üks põnev regioon. Just selle võrratu mere kallastel on defineerunud meie ajalugu, siin on paika pandud tänase kultuuri väärtushinnangud ja vastuolud. Reisihuvilisele pakub Vahemeri alati äratundmisrõõmu.

Loe edasi...