Araabia Ühendemiraadid

Araabia Ühendemiraadid (AÜE) on riik, kus asub enamus kaasaegse maailma „imedest”.

ÜLDINFO
Asukoht – Araabia poolsaar
Naabrid – Omaan, Saudi-Araabia
Pealinn – Abu Dhabi
Pindala – 83 600 km2
Rahvaarv – 4 789 tuh.
Rahaühik – dihram (AED)
Riigikeel – araabia
Ajavöönd – GMT+4

MIKS KÜLASTADA
See on liitriik, kuhu kuulub seitse emiraati. Ligi 95% Araabiast on kõrb.
Seal on enam kui 60 pilvelõhkujat, mille kõrgus ületab 200 meetrit. Kuid AÜE, eriti Dubai, on ka kuulsate randade, suure hulga meelelahutusürituste, mitmesuguste teema- ja lõbustusparkide, suursuguste messide ja näituste, mitmekülgsete spordisündmuste ning huvitavate muuseumite maa. Tõelist mägi- ja kõrbeeksootikat saab kogeda safaritel, mille sarnaseid pole paljunäinud rännumeeste sõnul mitte kusagil mujal maailmas! Kaupade ülekülluse ja soodsate hindade poolest tuntud riigis kuulub puhkusenädala sisse vältimatult ka shopping – kaasaegsed ostukeskused ja põnevad araabiapärased turud pakuvad pea kõike.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg imede riigi külastamiseks on novembrist aprillini, mil temperatuur põhjamaa turistile kõige leebem.

KLIIMA
Araabias valitseb kuiv subtroopiline kliima. Suved on kuumad ja talved soojad. Kõige kuumem on rannikualadel, kus suvepäevadel juulis ja augustis on enam kui 40°C kuumus küllaltki tavaline. Sellise kuumuse talumise teevad raskemaks niisked kagutuuled. Maist septembrini ei ole enamasti üldse sademeid. Kõige enam (üle 20 mm) sajab veebruaris ja märtsis. Aeg-ajalt võib esineda tugevaid liivatorme.

PÕNEVAD KOHAD
Just seal asub maailma kõrgeim ehitis – 828 m kõrgune Burj Khalifa; merre ehitatud hiiglaslikud tehissaared Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali; maailma kõige luksuslikum hotell Burj-Al-Arab; maailma suurim kaubanduskeskus ja maailma üks suuremaid aastaringselt lumega kaetud sisehall. Põnevust pakub ka Šeik Saeedi maja – Dubai kunagise valitseja hoone. Näha saab seal fotosid jpm šeigi perest ja linna arengust eelmise sajandi keskpaigast.

 

HEA TEADA

  • Militaar- ja valitsusasutuste pildistamine on keelatud
  • Naised peaksid avalikes kohtades kandma tagasihoidlikku riietust – õlad ja põlved peaksid olema kaetud
  • Baarides ja klubides viibige koos sõpradega ning vältige üksinda jäämist
  • Kohalikud elanikud on alkoholi tarvitamise suhtes vaenulikud
  • Randades ei ole lubatud topless päevitamine
  • Kõrbeekskursioonidel tuleks olla ettevaatlik! Et vältida rikki läinud autoga keset kõrbe jäämist, soovitame sõita alati teiste autode järel, kaasa võtta mobiiltelefon ja piisavalt vett ning kindlasti informeerida lähedasi või sõpru oma reisiplaanist
  • Araabia Ühendemiraatides võib esineda terrorismioht
  • Araabiast tasub osta kulda, elektroonikat, vaipu ja riideid

Ramadaan Dubais on ehe kultuurielamus

15.03.2024
Visit Dubai

Kuni 9. aprillini tuksub Dubai ramadaani vaimus. Kõik linna vaatamisväärsused jäävad avatuks ka ramadaani ajal, aga samas pakub püha kuu võimaluse sukelduda sügavamalt islami olemusse.

Loe edasi...

Flydubai alustab otselendudega Tallinna ja Dubai vahel

15.02.2024
Estravel

Alates 12. oktoobrist on võimalik lennata esimest korda Eesti ajaloos Tallinnast regulaarlennuga otse Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse.

Loe edasi...