Horvaatia

Turiste võluvad Horvaatias kõige enam imekaunis, paljude lahtede ja saarekestega rannik ning renessaansiajastu pärandiga linnad.

ÜLDINFO
Asukoht – Balkani poolsaar
Naabrid – Sloveenia, Ungari, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia, Montenegro
Pealinn – Zagreb
Pindala – 56 542 km2
Rahvaarv – 4,4 miljonit
Rahaühik – kuna (HRK)
Riigikeel – horvaadi
Ajavöönd – GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Horvaatia on ideaalne paik väga mitmekesise aktiivse puhkuse jaoks.
Istras liivarannad praktiliselt puuduvad, kuid selle kompenseerib kristallselge merevesi. Tänu vee selgusele on siin ka ülihead sukeldumisvõimalused.
Arheoloogilisi vaatamisväärsusi leidub erinevatest ajastutest – võluvaimad neist on Pula suurejooneline Rooma amfiteater ja Poreči keskaegse linna romantika.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Enamasti külastatakse Horvaatiat aprillist septembrini. Kõige kallimad kuud on juuli ja august, mil on turismi kõrghooaeg. Kõige parem külastusaeg on september, mil meri on veel soe ning rahvast vähem.

KLIIMA
Suvel on päevane temperatuur mõnusalt soe ning õhtud ei ole hirmus palavad. Keskmised temperatuurid juulis 25 – 28 °C, septembris 20 -25 °C. Merevesi juulis kuni 28 °C, juunis ja septembris 18 – 22˚C.
Lühikesi kuumaperioode esineb vaid haruharva. Vaatamata sellele, et päevane temperatuur on jahedam kui mõnes teises naaberriigis, on Aadria mere vesi pidevalt soe. Kõige külmem on merevee temperatuur märtsis, u 10 kraadi.

PÕNEVAD KOHAD
Splitis laiub uhke vana-rooma aegne vaatamisväärsus Dioclektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega.
Krki saarel paiknevad Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake.
Plitvicka järvede rahvuspark peidab endas lopsaka metsaga kaetud mäed ja üle kahekümne türkiissinise järve, mis on omavahel ühendatud kaskaadide ja koskedega.
Samuti ootavad külastamist kaunid väikelinnad: arhailine linn Novigrad, armas kalurilinn Vrsar, kunstiinimeste lemmik kivilinnake Bale.

HEA TEADA
Kraanivee joomine ei ole keelatud, kuid soovitatakse kasutada pudelivett
Politseinikke ja sõjaväelasi, k.a militaarobjekte ei ole lubatud pildistada ja filmida. Siin ringi reisides tuleb olla delikaatne ja vältima sõja teemal kõnelemast või ka liiga ägedalt oma arvamust avaldamast – mälestused juhtunust on kohalike jaoks liiga valusad
Renditud liiklusvahendiga ringi sõites tuleb arvestada, et kiirteed on suures ulatuses tasulised. Kohalikud teed võivad olla väga kitsad ja käänulised, eriti ettevaatlik tuleks olla kurvilistel mägiteedel, saartel ja rannikuäärsetel teedel
Sageli ostetakse Horvaatiast kaasa oliivõli, mis on üks Euroopa parimaid, samuti looduskosmeetikat (näit. ürtidest, oliivi- ja mandliõlist, kitsepiimast). Paljud turistid on enese jaoks avastanud Horvaatia disainerirõivad, mis on originaalsed, maitsekad ja kannavad endas ka rahvuslikke traditsioone.

 

Huvitavad sihtkohad

“Aadria mere pärl” Dubrovnik nimetati Euroopa kruiiside parimaks sihtkohaks

18.03.2024
Estravel

Märtsi alguses Berliinis peetud World Travel Awards 2024 tseremoonial saavutas Dubrovnik tiitli juba kolmandat korda.

Loe edasi...

Minu imeline Dubrovnik – Marika reisimuljed

31.05.2023
Estraveli vanemreisikonsultant Marika Mikko

Estraveli vanemreisikonsultant Marika Mikko puhkas hiljuti Horvaatias ja jagab nüüd oma reisimuljeid, -pilte ja -soovitusi.

Loe edasi...