Bali

Indoneesia

Ainulaadse kultuuriga saar on parim valik romantilise ja samas seiklusliku puhkuse veetmiseks.

Bali on saareke Indoneesias, mille suurus on 5 632 ruutkilomeetrit – läbimõõt põhjast lõunasse 90 km ja ida-lääne suunal ligi 140 km. Populaarsemad turistirohked rannad Kuta ja Legian asuvad saare lõunaosas, kust leiab palju poode ja kireva ööelu.

Sanuri piirkond lõunas on segu hotellidest, restoranidest ja kohalike elamurajoonidest. Mõnusama rannapuhkuse tagavad Jimbra ja Nusa Dua rannad, kus asuvad 4-5* hotellid ja spaakeskused. Saarel on väga eriline maastik, idast läände moodustavad kuus vulkaani omapärase mäeahela, mille kõrgus varieerub 1350 meetrist 3014 meetrini.

Vulkaanikraatrites asuvad järved, nende vahel voolavad kiirevoolulised jõed, millel saab suurepäraseid raftinguelamusi nautida. Astmelised terrassid on täis riisipõlde ja aedades kasvavad troopilised viljad. Saare kliima on aastaringselt väga hea.

Balil ootavad puhkajat valge rannaliiv ja sinine ookean, sajad eksootilised templid ja võrratud tantsuetendused kõikehõlmava kultuurielamuse nautimiseks.  Lisaks veel hulk veespordi ja vaba aja veetmise võimalusi, maitsev Indoneesia köök ja kirev ööelu.

Minu Bali talv

03.03.2023
Ülle Puustusmaa

“Minu Bali talv” on mõtete ja tunnete üleskirjutus Balil veedetud 2,5 kuu vältel kogetud hetkist, mis tundusid ilusad, üllatasid või ehmatasid, olid täiesti tavalised või sootuks erilised, panid ilma ja inimesi avaramalt nägema või siis lihtsalt märkama.

Loe edasi...

Indoneesia võttis vastu eelnõu abieluväliste paarisuhete kriminaliseerimiseks

08.12.2022
Estravel

Sel nädalal võeti Indoneesia parlamendis vastu vastuoluline seaduseelnõu, mis keelab kooselu ja intiimsuhted väljaspool abielu.

Loe edasi...

Balil saab veeta väga värvika puhkuse. Siin on arvukalt loodusparke – linnupargis saab vaadelda eksootilisi linde, elevantide safaripargis imetleda ümbrust elevandi seljas, roomajate pargis silitada Komodo draakonit.

Saarel on head raftingujõed ja arvukalt erinevate veespordialadega tegelemise võimalusi.

Kultuurihuvilisi ei jäta külmaks arvukad templid ja pühakojad, samuti turistidele mõeldud mängulised tantsuetendused, mis tihtipeale päädivad sütelkõndimisega.