Itaalia

Itaalia on turistide paradiis. Sealne turism tugineb maa väga mitmekesisele ajaloole ja tohutule hulgale kultuuriväärtustele, aga ka itaalia kuulsale köögile ja rõivamoele.

ÜLDINFO
Asukoht – Lõuna-Euroopas Apenniini poolsaarel
Naabrid – Prantsusmaa, Šveits, Austria, Sloveenia
Pealinn – Rooma
Pindala – 301 340 km2
Rahvaarv – 60 miljonit
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – itaalia
Ajavöönd – GMT+ 1

MIKS KÜLASTADA
Itaalia on väheseid riike Euroopas, kus rahvusvaheliselt väga hinnatud turismiobjekte võib leida riigi kõikides piirkondades.
Seal on imekauneid randu ja maalilisi mägesid ning järjest rohkem võimalusi aktiivseks puhkamiseks.
SOBILIK AEG REISIMISEKS
Itaaliat on hea külastada igal ajal. Parim ajavahemik on aprillist juunini, mil peamine turismihooaeg (juulist augusti lõpuni) pole alanud ja ilmad on soojad ning päikselised.
KLIIMA
Itaalias valitseb tüüpiline lähistroopiline, vahemereline kliima: suvi on kuiv ning kuum, talv pehme ning sademeterohke.
Kõrgmäestikus valitsev kliima erineb oluliselt tasandikel olevast.
PÕNEVAD KOHAD
Rooma on kunsti- ja arhitektuurimälestiste poolest maailma rikkamaid linnu. Kirikuid on kokku umbes 500. Tiberi jõel on kakskümmend üks silda. Rooma lõunaosas asuvad antiikmälestised nagu antiikaja suurim väljak Forum Romanum, Rooma Panteon ehk “kõigi jumalate tempel”, Colosseum, mis kunagi mahutas üle 80 000 pealtvaataja, Caracalla termid, Tituse võidukaar, Aemiliuse sild ja palju palju muud.
Jõe paremal kaldal Monte Vaticano künkal asub linnriik, Vatikan, 2,6 km pikkusest riigipiirist, moodustab suurema osa müür.
Linna territooriumil asub Vatikani linnriik. 2,6km pikkusest riigipiirist moodustab suurema osa müür.
Rooma kuulsaimad väljakud: Trevi väljak Rooma kõige kõrgema purskkaevuga, kuulus Hispaania väljak ja trepp, linna ilusaim barokkstiilis Navona väljak Bernini loodud Fontana dei Quattro Fiumi purskkaevuga ja Santa Agnese in Agone kirik, Veneetsia väljak.
Milano on Itaalia jõukaim linn. Seal asuvad maailmakuulsad tekstiili- ja moetööstused.
Tasuks külastada selliseid muuseume nagu Museo Teatrale, kaasaegse kunsti muuseumi Palazzo Reale ja Poldi Pezzoli muuseume.
Veneetsia
HEA TEADA
Soovitav säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes
Itaalia asub seismoloogiliselt aktiivsel alal, mistõttu võib esineda maavärinaid. Samuti asuvad Itaalias maailma tuntumad vulkaanid Vesuuv ja Etna, kuid ka Sitsiilia saare lähistel paiknevad Vulcano, Stromboli ja merepõhjas asuv Marsili
Itaalias esineb aeg ajalt streike. Kui streik on käimas, tuleks varuda piisvalt aega ja arvestada võimalike ebamugavustega riigis ringi liikumisel.
Kirikutesse lubatakse üksnes pikki pükse või seelikut ning õlgukatvat särki/jakki kandvaid külastajaid
Tasub jälgida külastava mäe ilmaolusid ja võimalikku laviiniohtu juba enne mäele minekut. Vajadusel saab lisainformatsiooni oma sihtpunkti kohta Itaalia Turismiametist ja laviinide osas http://www.avalanches.org/
Tavaliselt on lisatud juba arvele. Väga hea teeninduse eest võib anda veel 10%

Sinu 2024. aasta reisihoroskoop

09.01.2024
Estravel

Käes on uus aasta ja kui vajad veidi reisiinspiratsiooni, siis lähene küsimusele sel korral mänguliselt! Võib-olla on hoopis Sinu tähtkuju täiusliku reisisihtkoha avastamise võti?

Loe edasi...

Oktoober 2023 TOP sihtkohad

02.11.2023
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta oktoobris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...