Sri Lanka

Sri Lanka on justkui maapealne paradiis India ookeanis.

ÜLDINFO
Asukoht – Lõuna-Aasia, India ookeani saar
Naabrid – India, Maldiivid, Bangladesh, Pakistan, Nepal, Bhutan
Pealinn – Colombo
Pindala – 65 610 km2
Rahvaarv – üle 21 miljoni
Rahaühik – sri lanka ruupia (LKR)
Riigikeel – sinhala keel
Ajavöönd – GMT+5:30

MIKS KÜLASTADA
Sri Lankal on väga vaheldusrikas loodus – mägedes võimsad okaspuumetsad, troopilistel rannikualadel palmipuud ja imelised kuldkollased liivarannad. Sri Lanka “roheliseks kullaks” on tseiloni tee, mis on saare tähtsaim ekspordiartikkel. Sri Lanka on ka vürtside paradiis. Ilmad Sri Lankal on mõnusalt soojad.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg Sri Lanka külastamiseks on jaanuarist märtsini, mil on kõige kuivem ja temperatuurid on mõnusalt kõrged, kuid soojust saab nautida Sri Lankal aastaringselt.

KLIIMA
Sri Lankal on troopiline kliima, kuum ja niiske läbi aasta. Esineb teatavaid vihmaperioode. Keskmine õhutemperatuur on 30 kraadi.

PÕNEVAD KOHAD
Sri Lanka teeb vastupandamatuks sihtkohaks tema kaunid ja lõputud rannad, metsik loodus, vastuvõtlikud inimesed, kuulus tee ja maitsvad toidud. Põnevamatest kohtadest on näiteks Uda Walawe looduspark. Kindlasti tasub külastada mõnda teeparki. Nautida aega rannal, jälgida vaalu või hoopis surfata. Tegevusi Sri Lankal jätkub.

Sri Lankal aeg seisab

23.08.2023
Maris Talve, Estraveli turundusspetsialist ja Kert Ülenõmm, video- ja fotograaf

Imeline loodus, soodsad hinnad, ohtralt vaatamisväärsusi, suurepärane kliima – siit leiad tuhat põhjust, miks oma järgmine puhkus Sri Lankale planeerida. Estraveli turundusspetsialist Maris Talve ja ta foto- ja videograafist elukaaslane Kert Ülenõmm puhkasid 2020. a märtsis Sri Lankal ja jagavad reisimuljeid.
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Põnev Sri Lanka – Eleeni reisimuljed ja hotellisoovitused

29.06.2023
Estraveli Master Travel Consultant Eleen Janus

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Eleen Janus käis Turkish Airlinesi kutsel Sri Lanka võludega tutvumas. Loe reisimuljeid ja hotellisoovitusi.

Loe edasi...