Šotimaa

Suurbritannia

Kui hinges on mäed, meri, tuul, ajalugu, ruudulised seelikud ja keldi muusika, siis Šotimaa on õige koht, kuhu minna.

Šotimaa on mägine maa. Mägede vahel on orud ehk glen’id ning oru põhjas järv ehk loch – tõeliselt maaliline vaatepilt.

Šotimaa maastik on tekkinud peamiselt pärast viimast tõelist jääaega, mil sulavad liustikud vormisid mägede vahele orge ja sulavast jääst tekkisid järved. Mäed on suuremalt osalt vulkaanilist päritolu. Mõnedes paikades on hästi näha, kuidas liustik on liikunud ning oma jäljed mägede külgedele jätnud.
Üheks sealse looduse ikooniks on kindlasti punahirv, kelle asuala on koondunud peamiselt mägismaale.

Glen Cannich on üks keskmise suurusega org, mille põhjas asub järv nimega Loch Mullardoch. Tegemist on tõeliselt kauni ja huvitava paigaga. Rannad on Šotimaal omaette vaatamisväärsused. Liivaseid randu on seal vähe, vaid mõni üksik läänerannikul ja saartel. Peamiselt koosnevad sealsed rannad pisikestest kivikestest, mis on lainetest ning tõusudest ja mõõnadest siledaks lihvitud.

Vaatamata sellele, et inimene on seal suure ja pöördumatu jälje jätnud, on Šotimaa ikkagi omapärane ja kaunis paik, kus peaks iga loodusnautleja vähemalt korra ära käima. Kes aga kardab, et loodusest võib kiirelt küllastuda, siis neile on olemas viski, lossid, toru­pill ning kultuur.

 

Huvitavad sihtkohad

Kirglik golfiturist Kairi

17.08.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Estraveli personalijuhi Kairi Luuri hobi ehk golf on viinud teda maailma eri paikadesse, alustades Lõuna-Aafrikast ja lõpetades Šotimaaga, ning teinud temast välismaiste golfiväljakute tõelise asjatundja. Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2022 sügis-talvises numbris.

Loe edasi...

Silversea kruiisi muljed: Fääri saared, Šotimaa ja Iirimaa

08.08.2023
Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Marika Mikko sai suurepärase võimaluse käia Silversea kruiisil. Loe muljeid ja vaata reisipilte.

Loe edasi...

Šotimaal on võimalik imetleda nii ilusat pealinna Edinburghi kui ka imelisi keskaegseid losse. Kaugemal põhja pool on mitmel saarel lindude pesitsemiseks soodsad tingimused. Need on ehtsad linnuparadiisid.

Edinburgh on tuntud maailma suurima festivali poolest ja see vältab praktiliselt terve augusti ja mitmekordistab hetkeks linna elanikkonna. Tegemist on lausa festivalide komplektiga: selle raames toimuvad filmi-, muusika-, teatri- ja muud «alamfestivalid». Niisiis leiavad Edinburgh’is suvekuudel meelelahutust ka unetud – šõu käib seal 24 tundi ööpäevas.