Dubrovnik

Horvaatia

Dubrovnik on linn Horvaatia kaguosas, Dubrovniki-Neretva maakonna keskus. Asub Aadria mere ääres. Dubrovnik on turismi- ja kultuurikeskus, tähtis sadamalinn.

Oma väga hea asukohaga, kust avaneb vaade rahulikule Aadria merele, on Dubrovnik üks ilusamaid müüriga ümbritsetud vanalinnu maailmas. Kunagi oli Dubrovnik merekaubanduse vabariigi Ragusa (1358–1808) pealinn, nüüd kuulub ajalooline linn UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on üks väärtuslikemaid kohti Horvaatias.

Kuldsel ajastul ehk 16. sajandil olid Dubrovnikul konsulaadid enam kui 50 sadamas ning üks maailma suurimaid kaubalaevastikke.

Tänapäeval käivad inimesed siin aga puhkamas, mitte niiväga kaubitsemas. Peamine tõmbenumber on ainult jalakäijatele avatud vanalinn, kus leidub hulgaliselt paleesid ja barokkstiilis kirikuid, mida valvavad endiselt tugevad keskaegsed kaitserajatised.

Lisades sellele kõigele rannad, puhta mere, väikesed mõnusad söögikohad, mis pakuvad värskeid mereande, šikid viietärnihotellid ja seiklusspordikeskused, saabki kokku ühe korraliku ideaalpuhkuse.

 

Huvitavad sihtkohad

“Aadria mere pärl” Dubrovnik nimetati Euroopa kruiiside parimaks sihtkohaks

18.03.2024
Estravel

Märtsi alguses Berliinis peetud World Travel Awards 2024 tseremoonial saavutas Dubrovnik tiitli juba kolmandat korda.

Loe edasi...

Horvaatia liitub 2023. aasta alguses Schengeni viisaruumiga

15.12.2022
Estravel

1. jaanuarist 2023 kaotatakse kontroll Horvaatia ja teiste Schengeni riikide vahelistel maismaa- ja merepiiridel, 26. märtsist õhupiiridel.

Loe edasi...